Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IreN!CuS

    őstag

    válasz fordfairlane #47 üzenetére

    A probléma az ,hogy ha a nyugat nem tudja jobbá tenni az ottani állapotokat minek megy oda? Te a munkahelyeden nem értesz valamihez amivel probléma van akkor nem mész oda és kezded el csesztetni mondván én jobban tudom aztán csak nagyobb kárt okozol.

    Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

  • Penge_4

    veterán

    válasz fordfairlane #47 üzenetére

    Költői kérdés volt. Természetesen tudom. Ahogy azt is, hogy túl sok a véletlen egybeesés. Valahogy mindig van több mögöttes érdek, amikor valahol valami kósza véletlen folytán polgárháború tör ki, a nép spontán megvilágosodás következtében demokráciát követel és a csúnya, gonosz, hatalmát féltő rezsim ezt nem hagyja annyiban és jól gyilkolászni kezdi a renitenseket. Annyiszor ismétli magát ez a forgatókönyv, hogy az már fáj...

    "Asszad Irán szövetségese (ebbe a körbe tartozik a Hezbollah), az Usa meg inkább baráti vezetést látna szívesen. Bár van rá esély, hogy a szekurális diktatúra után vallási diktartúra lesz, amely senkivel nem lesz baráti, legfeljebb a tálibokkal."

    Ott a piros pont! Az ilyen belső zavargásoknak mindig van kiváltó oka. És az általában az a birodalom, aminek érdeke fűződik az ottani, évtizedek óta székelő rezsimet olyanra cserélni, ami előnyös a számukra. Kadhafi sem pár éve kezdte pályafutását, mégis akkortól lett terhes az usákoknak, amikortól megszellőztette az aranydínár ötletét.

Új hozzászólás Aktív témák