Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.C

    őstag

    válasz hcl #2 üzenetére

    csak hát az igazság és a jog az két különböző dolog a legtöbb esetben... ha nincs szerződése akkor igazságtalan a jószándékút felnyomni ellenben a cselekedet jogos...

    sudo rm -rf /*

  • dajkopali

    addikt

    válasz hcl #24 üzenetére

    azért azt vegyük figyelembe, hogy itt az "etikus hacker" fogalmáról is beszélünk, épp azért, mert az illető így minősíti magát, hogy az vajon mit jelent
    egyébként persze, van a határokon sétáló, billegő hacker - kategorizálatlanul, vagy némi kategorizálással -, az más kérdés

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • #19482368

    törölt tag

    válasz hcl #24 üzenetére

    Igen ebben is van nagy igazság. Én arra próbálok rá világítani, hogy közel se olyan egyszerű a probléma, mint azt sokan gondolnák. De ha az érem azt a részét világítjuk meg, hogy pont a kéretlen etikus hack mögé bújva, lőjük szarrá az egyébként sebezhető szervert. Akkor gyakorlatilag egy kevésbé etikus hackernek adunk nyitott kaput. Ami lehet, egyébként fel se keltené a figyelmét, mert nem lát benne potenciális lehetőséget. De ha már nyitva a kapu. akkor bolond lenne nem kihasználni. Pont ezért próbálnak erre valami szabályozást készíteni. Azért hívják etikus hackernek mert maga a célpont ad megbízást a hibák felderítésére, feltérképezésére, és dokumentálásra. Hogy a szükséges lépéseket meg lehessen tenni. Minden más támadási kísérlet, nem nevezhető etikus hack-nek.

  • Csóró™

    senior tag

    válasz hcl #34 üzenetére

    Az nem baj, ha úgy szól, hogy meglátta, az már más kérdés, hogy úgy szól, hogy előtte ő nyitotta ki, hogy aztán jelezze neked, hogy "figyu már, a táskádat könnyű kinyitni, figyelj oda, mert más nem olyan jófej, mint én, és ki is veszi a cuccot, miután kinyitotta."

    A lényeget értsük meg: más az, ha azért szólsz, mert véletlenül észrevettél valamit,pl.: kiesett a telefon a farzsebből a buszon , vagy azért szólsz, mert előtte piszkálgattad a telefont, hogy vajon ki tud-e esni. Jó eséllyel az előbbinél kézfogás és köszönöm, utóbbinál gyomorszájas lesz a reakció.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz hcl #34 üzenetére

    Igen a lényeg a nem feltétlenen van. De nyoma van, mert ... Mindig ez a vége. :D
    Mindegy egyébként abban az aspektusban hogy nem nevezhető etikusnak. Hiszen a támadott fél tudta, belegyezése nélkül történik. Na már most, mi a garancia hogy nem megy tovább? Mi a garancia hogy nem vitt adatokat, és azzal nem él vissza? Azt hogy ő mondja, mondani mindent lehet. Tehát további kérdések merülnek fel. Ami már nagyon képlékeny.

    Mondok egy egyszerű példát. Van egy wifi hálózat, amire nem vagy jogosult csatlakozni. Ezen az AP-n mac-address szűrés van beállítva. Tehát elmondható hogy jogilag, védet hálózat. Mivel a mac-address szűrés is egyfajta védekezési megoldás, tehát védet hálózatnak minősül. Viszont a jog, nem terjed ki a biztonság beállításának mértékére, hatékonyságára. Tehát jogilag, ha rá csatlakozol, akkor betörést követtél el. Mivel a jog a beállított védelem hatékonyságára nem terjed ki. És itt a probléma. Tehát az hogy önkényesen neki esek egy szervernek, az nem etikus hack, hanem céltudatos támadás. A támadás viszont feltételezi a rossz szándékot. És itt dől meg a mutatvány, mert jogilag ezt kimagyarázni elég érdekes. Akkor nem feltételeznék a rossz szándékot, ha erre a wifi üzemeltető felkér. Ennek megvan a formája, szabályai. Ennek hiányában nem beszélünk etikus hackről jogilag. Van a másik végzet, amikor a AP üzemeltető, megköszöni a visszajelzést, és hatékonyabb biztonsági beállításokat alkalmaz. De ettől nem lesz etikus, csupán a támadott fél jó indulata, bizalma van mögötte. De lehet ezt csak félelemből írja, mert abban reménykedik, hogy ha megteszi a szükséges hatékony biztonsági beállításokat, akkor békén hagyod, és nem indítasz tovább ellene ilyen irányú támadásokat. :D Hogy mit akarok a példával mondani, hogy nagyon képlékeny a ez a téma. És a támadó a támadott fél jó indulatára alapozik. Mint a gyakorlati példa is mutatja, amiből precedens értékű hír is lett, hogy bizony nagyon nem veszik jó néven, az emberek.

  • 0xmilan

    addikt

    válasz hcl #40 üzenetére

    Nem, nincs nyoma. Ha te találtál egy gyenge pontot, azon bemész, annak kifelé nem marad látható nyoma.
    Befelé lehet, de azt kintről nem látod.

    Nagyon egyszeru ellenpelda:
    Adott egy Unrestricted File Upload. Feltoltesz egy web-shell-t. Egy harmadik fel ezt megtalalja, mert rendkivul elmesen shell.php-nak nevezted es a scannere rafutott a site.com/shell.php-ra.
    Megvan kintrol a lathato nyom. Magat a file uploadot nem is kell megtalalni, hasznalhatja azt az 'ajtot', amit te kinyitottal. Sot, lehet, hogy a file upload bug javitva lett vagy mar nem is letezik ilyen feature, de a backdoorod meg mindig ott van.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz hcl #40 üzenetére

    Értem amit mondasz, elsőre is megértettem. De véleményem szerint nincs különbség. Teljesen mindegy hogy etikusan, vagy etikátlanul él vissza az illető. Jogi értelemben, bűncselekménynek minősül mind kettő.
    Az hogy valaki azt álltja magáról ő etikus hacker, és csak a sérülékenységeket térképezi fel, csupán jó indulatból, már önmagában ellentmondásos. Talán pont azért, mert nincsenek a szabályok lefektetve, a célpont nem ismeri a támadót, és semmire nincs garancia. Csak az hogy a támadó azt állítja magáról, ő etikus hacker, de mint tudjuk, mondani mindent lehet. Számomra pont annyira összeférhetetlen, mint amikor azt állítja valaki milyen jó fejek azok az emberek akik különböző programokhoz crack-írnak. :D Persze jó fej annak a szemében aki nem tudja megfizetni a terméket, de egyáltalán nem jó fej annak a csapatnak a szemében aki profit reményében pénzt, időt, energiát fektet a program megírásában. Na most akkor jó fej, vagy nem jó fej? Minden csak nézőpont kérdése.

    A támadás nem feltételezi a rossz szándékot Dehogynem, én még soha nem hallottam jó indulatú támadásokról. Illetve ez is nézőpont kérdése. pl ha a konkurencia web szolgáltatását folyamatosan ddos támadást kap, vagy tönkre teszik a webshop-ját az számomra jó, mint konkurencia, mert az ő ügyfelei is hozzám jönnek. De a támadott fél szemében ez közel se mondható el. Ismét csak nézőpont kérdése.

    Az a helyzet, hogy azok a cégek, ahol nem fér bele egy ilyen vizsgálat költsége, annak csupán anyagi okai vannak sok esetben. Az hogy egy ismeretlen magát etikus hacker-nek kiadó láthatatlan személy, engedély nélkül vizsgálatokat kezdeményez nem jelenti hogy valóban a jó indulat vezérli. Főleg napjainkban. Okkal feltételezi a célpont hogy a felé induló támadás rossz indulatú. Főleg hogy nem adott ki ilyen jellegű megbízást. Gyakorlatilag, azon csodálkozom hogy mint emberi hiba tényező miért nem említik meg soha. Pl.. Jahh főnők a múlt héten egy jó fej etikus hacker feltárt sok sok sebezhetőséget, ő azt mondta nem élt vissza semmilyen személyes adattal. Látod főnök, vannak még jó fej srácok akik ingyen is elvégzik a rendszeren a sebezhetőséget. Bezzeg a szemét cég, képzeld főnök óránként 25.000Ft/fó óradíjat akart felszámolni nekünk ezért, és ő merő jó fejtségből ingyen elvégezte.

    Ugye milyen vicces? Mert véleményem szerint közel se vicces. Semmi garancia nincs semmire, nincs ledokumentálva semmi, ami van az vagy úgy van, vagy nem. Tulajdonképpen azt se tudod ki az illető, mert mondani leírni mindent lehet. Számomra még mindig az az etikus hack, amikor megbízok célorientáltan egy céget, akinek ez a munkája hogy vizsgálja meg a rendszer sebezhetőségét, hogy min kell probléma esetén változtatni. Erről kapok egy jegyző könyvet, ledokumentálva miben mi a gyenge láncszem. És akár javaslatot add, mire cseréjük, javítsuk a problémás területet. Ez az etikus hack, minden más meglehetősen képlékeny.

  • Egon

    nagyúr

    válasz hcl #40 üzenetére

    Azért ennél sokkal bonyolultabb a kérdés.
    Ha legalizálod a kéretlen etikus hackelést, az összes rosszindulatú támadó azzal fog takarózni, hogy "de hát ő csak etikusan nyomult", és ennek ellenkezőjét adott esetben rettentő nehezen lehetne bebizonyítani.
    A jó irány szerintem inkább az, hogy törvényileg kell szabályozni, hogy a kritikus szektorokban legyen mundjuk évente sérülékenység vizsgálat (ahogy most a bankoknál, bár ott (is) sajnos olyan jó magyarosan sikerült mindezt megvalósítani, monopol helyzetbe juttatva a Hungi-t... :U ).

    Állami és energia szektorban végzett sérülékenység vizsgálatok és IT biztonsági auditok szakmai projektmenedzselését végzem lassan egy éve, van rálátásom a kérdésre. Egy normális sérülékenység vizsgálat meg van tervezve, ha lehetséges akkor a teszt rendszeren van kezdve, rendelkezésre állnak kapcsolattartók, akik adott esetben közbe bírnak avatkozni, ha mégis leülne a vizsgált rendszer - ez mind nem adott egy (akár jó szándékú) amatőr próbálkozása során. Mi van, ha történetesen egy adott rendszert véletlenségből elkerülnek a fekete kalaposok (mert éppen érdektelen, esetleg nulla profittal kecsegtet), de egy ilyen amatőr leülteti? :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • #19482368

    törölt tag

    válasz hcl #97 üzenetére

    Nézd, bár értem hogy mit mondasz, de azonosulni nem tudok.
    Ha valaki törvényes keretek között akar ettikus hacker lenni akkor itt lehet jelentkezni.
    https://kurtakademia.hu/kepzesek/etikus_hacker_kepzes, vagy itt http://nik.uni-obuda.hu/etikushack/ Az etikus hackerek már a képzés alatt elkelnek. írja a http://news.uni-obuda.hu/articles/2017/08/01/az-etikus-hackerek-mar-a-kepzes-alatt-elkelnek
    Akik ezen, keretek között végzik a tevékenységet, azok jogilag védve vannak. Tehát minden lehetőség adott, hogy törvényes keretek között lehessen valaki etikus hacker. Minden más önjelölt etikus hacker tevékenység mögé bújva nekiesnek egy rendszernek nem etikus hacker. Hanem közönséges bűncselekmény.

    Tudod erről az jut eszbe hogy mától etikus agysebész leszek, így gyanútlan járókelőkön kísérletezek, arra hivatkozva, hogy az emberi elme, agy nem minden része van teljesen feltárva, és több szem többet lát alapon vizsgálatokat csinálok. Tehát én valójában etikus agysebész vagyok. :D Ugye érted.

    Biztonsági auditor cégek szoktak olyat csinálni
    Igen mindezt szerződés kötés után, ahol mint jogilag, mint erkölcsileg minden le van dokumentálva. De te kevered a szezont a fazonnal. És erőteljesen ferdíteni próbálsz.

    Aha... vagy azt se tudják, hogy kéne, vagy nem érdekli őket.
    Biztos sok ilyen vállalkozás, közintézmény van, ahol nem halottak róla, illetve ha hallott is róla, nem tudja kitermelni annak költségét. Főleg hogy sok helyen TP-Link all in one eszközök és társai biztosítják biztosítják a vonalat.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz hcl #99 üzenetére

    Látod itt vannak a gondok, és a félre értelmezés hogy pont az önjelölt, magukat etikus hackrenek mondó egyének, akarják magukat valódi etikus hackernek ki kiáltani. És egy kalap alá venni. Pont azzal a tevékenységgel, hogy ők ismeretlenül, mindenféle felügyelet, megállapodás, hiányában neki esnek rendszereknek, mondván ő etikus.
    Tudod ebben a formában mondani mindent lehet, és vagy úgy van, vagy nem. Nincs semmire garancia.

    Az a helyzet hogy mivel biztosítva van annak a lehetősége, hogy törvényes úton etikus hacker legyen valaki, ezzel az önjelölt magukat etikus hackernek ki kiáltó emberek védekezési lehetősége, ki is lett iktatva. Tehát meg van különböztetve a jó, és rossz indulat. Ettől a pontól, meg bűncselekmény. Van olyan is hogy betörési kísérlet, az is le van szabályozva. És ugyan úgy büntetendő. Tehát, te hiába mondod magad jó indulatúnak, a törvények alapján, közel se vagy az. Az már más kérdés, ki hogyan éli meg. Lehet megköszöni, de lehet hogy eljárást indít az elkövető ellen. Mind kettő benne van a pakliban, és mindkettő lehetőséggel számolni kell.

    Tehát elmondható, hogy törvényes keretek között van szabályozva, ki számít etikus hackernek, és ki nem.
    Minden más, csak félre magyarázás.

    Ha valakit érdekel a hackelés, és mindezt törvényes keretek között akarja csinálni, erre is van lehetőség tudtommal. Pont a Kali oldalon van, vagy volt lehetőség ( Már régen voltam a Kali oldalon) különböző virtual image letöltésére, azzal a céllal hogy találd meg a gyenge pontot, és törd fel. Mindezt törvényes kereteken belül, büntetlenül. Saját develop környeztetettben. Tehát erre is van lehetőség. Ha te már profinak érzed magad, vannak cégek, ahova regisztrálsz és a feltárt sebezhetőségek után akár pénzbeli jutalmat is kapsz.
    Szintén szabályozva, felügyelve van. Tehát elmondható hogy minden lehetőség meg van arra, hogy törvényes keretek között akár autodidakta módon megtanultakat, akár egyetemen végzett ember vagy, erkölcsi, anyagi hasznod legyen. És etikus hacker legyél.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz hcl #101 üzenetére

    Ami még eszembe jutott, ez annyira magyar mentalitás! Akit észreveszünk, azon példát statuálunk, szétszívatjuk, megbüntetjük, a többi simlis megy nyugodtan csinálhatja tovább a dolgát. Ez megvan adóügyekben, bürokráciában, közlekedésben, mindenben.

    Na most egy tetszőleges, publikusan neten lógó eszközt amúgy is folyamat ér támadás nap mint nap - scriptek, botok, és hackerek által, ha akarod, ha nem - akkor természetesen pont azt kellene megbüntetni, aki nem károkozás céljából tesztelte a hálódat. Aki kárt akart okozni, azt meg minek.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #19482368

    törölt tag

    válasz hcl #102 üzenetére

    Amennyire eddig láttuk, a valóság kicsit különbözik. Nem csak az lehet etikus hacker, aki vizsgás, hanem anélkül is.
    Pontosan ez a probléma, hogy azok is annak vallják magukat, akik erre nem jogosultak.

    "Nincs semmire garancia."Mire legyen?
    Látod, pont ez a különbség a valós etikus hacker, és az önjelölt között. És ezt nem akarja pár ember megérteni.

    jó-e így a szabályozás? Valóban, vannak még meg nem oldott kérdések, amiket sokkal komolyabban kellene szabályozni, kontrollálni.

    S mi lenne, ha azzal, hogy lenne törvényes _bejelentési_ lehetőség is
    Sok cég biztosít erre felületet, sőt lehetőséget add arra hogy regisztráld magad. És az általad feltárt hibákat jelezni tudjad. Ahol nincs erre lehetőség, értelemszerűen adja magát. Másfelől gondolod hogy egy webshop biztosítani fog neked ilyen felületet? Ugye érted ....

    S mi lenne, ha azzal, hogy lenne törvényes _bejelentési_ lehetőség is, a hatóság nem egyből börtönnel meg büntetéssel reagálna, hanem együttműködéssel?
    És mi lenne ha önjelölt emberkék nem azzal szórakoznának, hogy illetéktelenül, önkényesen neki essenek különböző rendszereknek?

    IT kultúra
    Az IT kultúrának mindig is voltak irtott, és íratlan szabályai, amit pár jó képességű ember folyamatosan felrúg, és saját együgyű céljainak elérése érdekében és próbálja sajátságosan értelmezni.

    Akit észreveszünk, azon példát statuálunk, szétszívatjuk, megbüntetjük,
    Az a világ ami szabályokban él, ez csak természetes. Ezen az alapon a betörőknek, gyilkosoknak is buksi simogatás jár. Mert ők csak felhívták a figyelmet egy rendszer sérülékenységére.

    Na most egy tetszőleges, publikusan neten lógó eszközt amúgy is folyamat ér támadás nap mint nap - scriptek, botok, és hackerek által, ha akarod, ha nem - akkor természetesen pont azt kellene megbüntetni, aki nem károkozás céljából tesztelte a hálódat. Aki kárt akart okozni, azt meg minek.

    Nos ez már egy másik téma, igen az interneten az eszközöknek, programoknak meg kell tudni birkózni a folyamatosan felé érkező rossz indulatú kódoktól. Ez valamikor sikerül, valamikor nem. Naponta több ezer kártékony kód születik meg az interneten, azzal a céllal, hogy másoknak kárt okozzanak. Ennek megelőzése érdekében több cég, csoport napi szinten folyamatosan próbálja hatástalanítani, ami többé kevésbé sikerül is nekik. De ha mindezt figyelembe veszed, és plusz hozzáadsz egy céltudatos etikus hacket, már korántsem biztos hogy a rendszer hatékonyan tudd védekezni. Legfőképpen alacsony költségvetésű IT infrastruktúrák esetében. És biztos hogy valamilyen szintig el is jut. Annak mélysége, súlyossága, IT rendszer, függő. Ahol több pénz van a hatékony védelemre, és naprakészen tartására, ott kisebb az esély arra hogy komoly kárt okozzanak. Ahol erre nincs pénz, erőforrás ott nyilván hatékonyabban tudnak ténykedni. De ez nem jelenti azt, hogy ahol van rá pénz, erőforrás ott nincsenek visszaélések. Lásd a Drop-Box botrány, a yahoo botrány, stb... És az idén Agusztus 20-án ért Austriai Telekom ellen indított támadások ahol ügyfelek adatait szerezték meg. Ezek mind nagy cégek, komoly infrastruktúrával rendelkeznek. Ennek ellenére sajnos előfordulnak hibák, sebezhetőségek. Így felteszem a kérdést, mit akarsz te tesztelni? Kis és közép vállalkozásokat? Nuke mambo, joomla, WordPress portál rendszereket? Vagy lakossági előfizetőket? Ahhoz hogy normalizálódjon a helyzet, olyan eszközöket, programokat kell készíteni amik folyamatosan napra készek.és annak akár központi naprakészen tartását kell biztosítani. Amíg ez nincs szabályozva, és szankcionálva, addig nincs miről beszélni. Tehát a IT infrastruktúra biztonságossá tétele, abból kellene hogy álljon, hogy csak olyan eszközök lehetnek az interneten amikre még van támogatás. Amire meg szűnt, azt lekapcsolnák. :D De a valóság az ez se járható út, megoldás.

  • #19482368

    törölt tag

    válasz hcl #115 üzenetére

    Ismét sikerült saját céljaid elérése érdekében félre értelmezni soraimat, de ettől szájbarágósabban,nem lehet elmondani, hogy nincs hobbi hack csak hivatás .... . És közel se mondható jó szándékúnak, mint több példa is igazolja. Ha a hack-re van affinitás, akkor vannak erre szakosodott cégek, le lehet szerződni. És törvényes keretek között, szabályozva mehet az etikus hack, megrendelés alapján. És még fizetnek is érte, tisztességesen, becsületesen. Minden egyéb bűncselekmény, amin szigorítani kell. És még jobban szabályozni, ne lehessen a valóban etikus hackerek mögé bújni, azzal takarózni hogy én etikus hacker vagyok, és ezzel elkerülni büntetőjogi büntetéseket.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz hcl #101 üzenetére

    "S mi lenne, ha azzal, hogy lenne törvényes _bejelentési_ lehetőség is, a hatóság nem egyből börtönnel meg büntetéssel reagálna, hanem együttműködéssel?"

    Három napig DDOS-ollak, majd küldök egy levelet, hogy a tűzfalad nem véd megfelelően a DDOS támadás ellen. Így kéne átállítanod a tűzfalat, és ezeket a beállításokat kellene kérned az ISP-től.
    Etikus hacker voltam vagy nem?
    Ha csak 3 órát DDOS-oltak volna, akkor már etikus lennék?
    A DDOS is egy támadás, az ellen is lehet védekezni, szóval jó ha felhívom rá a figyelmed...

    Ami még eszembe jutott, ez annyira magyar mentalitás! Akit észreveszünk, azon példát statuálunk, szétszívatjuk, megbüntetjük, a többi simlis megy nyugodtan csinálhatja tovább a dolgát.
    Amerikában mi van? Ott ha elkapnak egy hackert akkor nyalókát kap és fej simit? Oké ha elég ügyes akkor felajánlják az együttműködést valahogy így: Együttműködés, úgy hogy figyelünk, és ha bármit csinálsz hűvös, vagy 10 év hűvös? Mit szeretnél?

    [ Szerkesztve ]

  • #19482368

    törölt tag

    válasz hcl #125 üzenetére

    Bazz én erről pofáztam végig. Ezek tekinthetők etikusnak. A többi nem. (DDOS-olni meg mindenki tud, egy etikus hacker azt pont nem fog.) Egy ilyet miért kéne rendőröknek elkapni? Milyen kárt okozott?

    Az a baj hogy még mindig nem érted. Jelen esetben, egy szerencsés helyzet lett a végeredmény. De ez nem jelenti azt, hogy törvényesen járt el az illető, és hogy ez teljesen rendben van. Közel sincs rendben, és közel se ez a megoldása.

    Amúgy, a közlekedésben is van műszaki vizsga, és a hatóságot sem érdekli, hogy te ki tudod-e termelni a gépjármű árát, ha pl. munkaeszköz. Ha nem biztonságos, nem közlekedhet.
    Bár értem a hasonlatot, sajnos az informatikában ez közel se így működik, jelen pillanatban.Valakinek nagy örömére, valakinek kárára. Attól függ ki melyik oldalon van.

    Amúgy ha Marika néni virágboltos oldalán találsz valami sebezhetőséget, akkor miért kéne backupból visszaállíttatnia? Nem zúzza le, az etikus hacker csak megvizsgálja. Nem válik elérhetetlenné.
    De ha Marika néni oldalán keresztül megtörik a hosting szervert (mert nem voltak kijavítva a hibák), akkor igencsak zabos lesz valaki.

    Mert mondjuk, vissza tért a vélt etikus hacker, és nem látott semmi változást ezért szétbarmolta a .......
    Ha Marika néni web oldalán keresztül megtörik a hostingot, baromira nem fognak vele foglalkozni. Mint ahogy eddig se tettek ellene semmit. Illetve annyit tesznek hogy áteszik egy olyan szerverre ahol hasonló sorsra került web oldalak vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • #19482368

    törölt tag

    válasz hcl #127 üzenetére

    Még mindig nem akarod érteni, de én befejeztem. Mert ha nem akarod érteni, amit mondok akkor teljesen felesleges.
    Még mindig a lényeg, ha nincs felkérés, csak önkényesen neki esel valaminek kurvára nem vagy etikus, bármennyire is a jó szándék vezérel, és mindig a támadott fél jóindulatán múlik hogy mik lesznek a következmények.

    Az hogy mindenki mindennek neki essen, arra hivatkozva hogy ő etikus, semmilyen formában nem elfogadható. Ezért vannak erre ellenörzött felügyelt cégek, akiket a törvény ilyen formában egyfajta védelmet biztosít. Mert mondani, lehet bármit. Még mindig más a történet, ha te egy ilyen cégnél dolgozol. és erre kapsz megbízást. A kettőt nem keverjük.

Új hozzászólás Aktív témák