Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19482368

    törölt tag

    válasz borg25 #60 üzenetére

    Minden csak nézőpont kérdése.

    Ha egy cégnek az éves bevételébe nem fér bele, hogy az informatika eszközöket fejlessze, az elavult eszközöket cserélje. Annak bizony nem fog beleférni a keretbe hogy 25.000 Ft /fő óra díjat ki tudjon fizetni.
    Nézzünk egy szerintem átlagos felkérést, a megbízott cég 2-4 embert küld ki általában. Persze ez probléma függő, de csak a példa kedvéért.

    Egy főnek 8 órában 200.000 Ft a költsége. Ha kevés 1 nap akkor ugye folyatódik a munka másnap. tehát máris 2 napra 1 fő 8 órában 400.000 Ft jelent. Egy ember nem csinál nyarat, sok esetben. Tehát lehet számolni 3-4 emberel. 3 fő esetén 2 munkanap alatt 1 200.000 Ft a költsége. Megtörtént a hiba feltárás, a jegyzőkönyv alapján eszköz csere indokolt. Ennek költsége legyen pl 500.000 Ft, A megbízott cég azt mondja hogy plusz 200.000 Ft megteszi a szükséges biztonsági beállításokat, és beállítja, beüzemeli. Tehát van egyszer egy
    1 200.000 Ft a hiba feltárásra, 500.000 Ft az eszköz beszerzése. 200.000 Ft az eszköz feltelepítése, üzembe helyezése, és a szükséges biztonsági beállítások elvégzése. Ez annyi mint 1 900.000 Ft.
    Szerintem ezt a költséget nem sok kis és közepes cég engedheti meg magának pluszban. És sok esetben ez a probléma.

    Látom tovább gondoltad az önjelölt etikus hack-et. Ez ebben a formában, még problémásabb a helyzet.
    Tehát a kis és közepes vállalkozó, vagy ki termeli az IT infrastruktúra költségeit, vagy elfogadja, hogy etikus hack nevében ismeretlen személyek még jobban visszaélnek az adatokkal. illetve továbbítják a szükséges hátsó kaput jó pénz fejében akár a konkurenciának.

    Emberi oldalról megközelítve, mennyire szimpatikus ez a kialakult helyzet? Szerintem nagyon rémisztő.

    [ Szerkesztve ]

  • AMDFan

    addikt

    válasz borg25 #118 üzenetére

    Erőltetett a példa. A DDOS minden és mindenki ellen működik akinél több erőforrásod van. Bár nem vagyok szakmabeli, de szerintem a DDOS nem is igazán szerepel egy penetration testing során mint szempont, hiszen mindenkit le lehet DDOS-olni, ebben semmi meglepő nincs.

Új hozzászólás Aktív témák