Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19482368

    törölt tag

    válasz Depression #48 üzenetére

    Legyen iroda, példában nincs jelentősége.
    Jön egy betörő (és ezzel már meg is van, hogy mi a megnevezése) , aki a hecc kedvéért betör az irodába, és hozzáfér az ott dolgozók adataihoz. Majd szól, hogy jó lenne lecserélni a zárat, mert bármelyik másik betörő is simán bejut.
    Eddig elég egyértelmű a helyzet.

    Tehát eleve betörést bűncselekményt követ el. Szándéka ismeretlen, nem tud logikus, elfogadható magyarázatot adni tettére.

    Na de a betörő megint visszamegy, és látja, hogy semmi sem történt.
    Nos ha én etikus lakatos vagyok, akkor ugyan jelzem a biztonsági problémát. De onnantól kezdve az iroda vezető, és a karbantartók feladata, felelőssége hogy valóban megtörténjen a csere. Ha etikus a lakatos, akkor ahogy átadta a feltárt biztonsági réseket, ejti az esetet, és tovább lép.

    Berág, és figyelmezteti az ott dolgozókat, hogy megvan minden adatuk, le fénymásolt mindent, mert az iroda üzemeltetője nem csinált semmit.
    Tehát máris fény derült valójában mi vezérelte a cselekedetét, mi volt a cél. Tehát ezzel azt a bizonytalan magyarázatot is kirúgta a lába alól, miszerint ő etikus lakatos. Mivel ilyet egy etikus lakatos cég se csinál, felkérés esetén elvégzi a feladatott, feltárja az iroda vezetőnek mik a problémák. De annak gyakorlati kijavítása már nem az ő feladata. Kivétel, ha erre külön nem készül megbízás.

    Az iroda üzemeltetője feljelenti a betörőt, az megy a börtönbe, és ezzel vége a sztorinak.
    Na ná, mert ezek után mi a garancia hogy zár csere után, nem ismétlődik meg ismét az incidens. Ezzel azt sugallja az iroda vezetőnek, felrakhatsz bármit, mert én majd jó meg szakértem. És ismét vehetsz egy másikat, mert nem felelt meg az etikus lakatos elvárásainak. Akinek ugyan semmi köz nincs ahhoz, hogy milyen zár van az ajtón. De ezzel elindít egy végtelen ciklust, aminek gyakorlatilag sosincs vége. Kb olyan mint a zsarolók, ha fizetsz, semmi garancia nincs arra hogy nem zsarol meg ismét, és nem követel további összeget. Egy megoldás van a problémára, az önjelölt lakatost, lekapcsolni minél hamarabb. Tehát az iroda vezető ebben a kérdésben helyesen járt el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák