Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    MTV-n többször is "megszaporodott betörési kísérleteket" említenek a rövid hírekben, holott szerintem itt a túlterheléses támadáson van a hangsúly. Laikus átlagembereket ez így félrevezeti.

    Konkrétan említették is egy másik híradásban, hogy emiatt átmenetileg elérhetetlenné válik az oldal, vagy épp az Ormós Zoltán is erről beszélt, amikor a szerverek "letérdeltetésének" nevezte.

    Lehet persze, hogy vannak amellett betörési kísérletek is, még az is lehet, hogy azok is elszaporodtak. De szerintem, aki a rövid hírt fogalmazta, nem tudja, miről beszél.

    Ami még a jobbik eset, mert másik lehetőség a szándékos "költői túlzás" lenne, hogy finoman fogalmazzak.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Kernel

    nagyúr

    Ma este az M1-en részletesebben kifejtették az eseményeket, a túlterheléses támadást is elmagyarázták.

    Most már nem használták a "betörési kísérletek" kifejezést.

    Valamint utaltak az internetes fórumok visszhangjaira is.

    Meg arra, hogy tízezres mennyiségű IP-címről érkezett a támadás, de már folyamatban van a nyomozás. Bár azt nem értem, épp előtte magyarázták el, hogy ilyenkor vétlen fertőzött gépeket használnak zombiként, azon mit nyomoz le? De úgy látszik, valami viccet megint bele kellett fűzni a történetbe.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák