Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grodd

    tag

    válasz joghurt #130 üzenetére

    Idős könyvelő menjenek nyugdíjba :D Egyébként Windowson is van high contrast beállítás a gyengénlátóknak, nem kell ahhoz DOS.

    A mouse-less kezelés minden nagy Windows-os ügyviteli rendszerben megoldható, sőt power userek úgy is használják. (Persze azért a kezdőknek ott van az egerészős opció is)
    A legtöbb rendszerben még azt is testre tudja szabni a user maga, hogy a formokon milyen legyen az adatbevitel sorrendje, és a tab-bal milyen mezőket ugorjon át, stb.... Na ilyesmit oldj meg egy DOS-os rendszerben,,,

    Természetesen szomszéd pistike által VB-ben össedobbott könyvelőprogramot kell használni Windows alatt sem :D

    "Sok helyütt szempont továbbá a program erőforrás-igénye. Egy dBase-es cucc simán elfut egy régi gépen is, míg egy Access, vagy SQL Express azért több memóriát eszik. Nem mindenkinek van olyan gépe, mint az itteni közönségnek. "

    Hát aki könyvelni akar, mert ez a munkája, az ne akarjon már 20 éves PC-n profitot termelni.. Ennyi erővel azt is írhatnád, hogy van olyan könyvelő ,akinek csak abakusza van, meg egy spirálfüzete .

    Itt pár 10ezres tételről beszélünk, mert annyiba kerül egy olyan PC, amin vígan elmegy akár egy fullos SQL Server is az alkalmazás mellett .
    De én azzal is vitatkoznék, hogy a dbase kevesebb memóriát enne, volt hozzá szerencsém 20 évvel ezelőtt, és én nem ezt tapasztaltam

  • Grodd

    tag

    válasz joghurt #130 üzenetére

    "Elég szar ország, ahol a jogszabályok változnak tárgyév közben havonta."

    Ezzel egyetértek, de emiatt ne kelljen már könyvelőprogramot változtatni, vagy akár update-elni, maximum a beállításokkal bajlódhat egy kicsit a user (vagy a support) Esetleg, ha új report igény merül fel, akkor hegeszteni kell egy kicsit a query-n...

Új hozzászólás Aktív témák