Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz Bgs #148 üzenetére

    "Az inkrementalist, mint modszert irtam, nem gondoltam, hogy kapasbol reszletezni kell, hogy ahhoz kezdeti full mentes is kell..."

    azt kellett volna részletezned, hogy gondoltad h száz gigákat lementenek távolra/otthonra ;)
    broadband ide vagy oda, én sem állnék neki a 8 megabites dsl-emmel 100 gigának _rendszeresen_ (mert néha azért nem árt 1-1 újabb full)... de az FSX addonok mérete alapján simán lehet, hogy itt már terák voltak.

    "Az USB vinyot azert irtam, hogy jelezzem, hogy baromi alapszinten is el lehet kezdni a rendes backupolast, nem szukseges kapasbol LTO kaveautomatakra kolteni..."

    egy szerverterembe nem mászkálhatsz be USB-s winyoval, pláne h lehet h nagyon messze van tőled - kilőve
    szalagos mentés drága, ez hobbioldal - kilőve
    minden offline mentés drága, mert ember kell hozzá - kilőve
    minden online mentés veszélyes, mert azt kinyírhatja a hekker - ezt alkalmazták itt, a backup rendszer nem volt elég biztonságos - és a fő probléma EZ, nem pedig a mentés módja!!!!!!!! ;)

    "Ha valaki tobb szervert uzemeltet eveken keresztul, akkor azert talalni megoldasokat."

    igen, egy vállalkozásnál/cégnél, ahol ez (ha nem is közvetve) bevételt hoz (vagy legalábbis az elvesztése súlyos anyagi károkat okoz/hat)

    "Tovabbra is tartom: vagy szandekossag van benne vagy Darwin dijasok..."

    ... vagy csak nem akartak "havi százezret" rákölteni a hobbioldalukra és ezért nem volt "szerinted/szerintetek megfelelő" mentésük?

    ---

    Ha nekem lenne hobbioldalam, ami eljutna abba a fázisba, hogy érdemes lenne mentegetni, én is "melléraknék" egy másik gépet amire a mentés menne. A hobbioldalammal vszeg egy idő után rengeteg "meló" lenne és elég valószínűtlen, hogy a mentést végző gép is naprakészen lenne frissítgetve, minden biztonsági rés betömve, napi szinten ellenőrizve a lehetséges exploitokat, h nem-e érintett a gépem ... stb

    Az sem valószínű, hogy egy számomra ismeretlen, magát "szekuriti atyauristennek" beállító "srácnak" az oldalam forumárol betekintést engednék a rendszerembe, hogy ugyan segitsen már biztonságosabbá tenni ... mert mi van, ha ő a hekker/ő lesz a hekker?

    Mi van ha a jelen esetben is belső jóakaró tette, amit tett? Elég esélyes, ismerve a hobbioldalak üzemeltetői között létrejövő feszültségeket ...

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák