Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zalaymate

    senior tag

    A probléma az, hogy ez az adott egyetemre nézve gáz!

    Ha ilyen hírek röppennek fel, már azzal is veszt a hírnevéből. Ha pedig erre azt reagálná, hogy: "Bocsi, de fogalmunk sincs, hogy ki és hogyan csinálta, valamint sorry, hogy kb. egy sima exel táblázatban tartunk egy helyen mindenkiről minden információt!" akkor ezzel még inkább nevetségessé válna, (bár szerintem kevésbé, mint most, így) és még több leendő diákot vesztene! Amiért az egyetemek egyébként úgy harcolnak.

    Be kéne már látni, hogy komoly gondok vannak mind a rendszerrel, de főként szerintem az emberi tényező a ludas itt is, mivel valószínűleg a rendszergazdák lustaságán múlik az adatok megfelelő titkosítása és hozzáférhetőség korlátozása. (Persze értem én, hogy könnyebb, ha beteszi az adatokat a hálóra a Windows megosztási mappába, mert így mindenhonnan könnyen eléri, csak hát...nem túl biztonságos! :( )

    Én PTE-s vagyok, így ETR-t használok, amit nemrég újítottak fel, ezzel is vannak gondok, de szerencsére hasonló dolog nem történt még...(kop-kop-kop :DDD )

    Egy tény, amit meg el kell fogadni és örök érvényű: A hacker-eknek ez a hobby-juk, és valószínűleg a szakmájuk is informatikai területű, illetve nem kicsit tudnak programozni, tehát mindig is jobban fognak érteni ezekhez a dolgokhoz, mit a havi 120K-ért güriző, munkáját unó és utáló egyetemi rendszergazdák! Ez van..... :U

    (= Zala =)

Új hozzászólás Aktív témák