Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz VIC20 #375 üzenetére

    Ebben a kérdésben tipikusan a jogi útkeresés időszakát éljük, nincs hatályos jogi szabályozás, elvártnak minősülő magatartás, de szerintem ilyet nem is mondott senki. Ennél fogva aztán bíróságok még csak nagyon hunyorítva, belemagyarázás szintjén sem kerülhetnek a képbe.

    Az olvasás mint ráutaló magatartás logikája ott lehet, hogy arányaiban illik a két fél közti viszonyrendszer erősségéhez, persze csak azt feltételezve, hogy önmagában a már netezés is bizonyos ismereteket feltételez, ergo a nagykorú tartalomfogyasztótól elvárható, hogy tudja, hogy mi a hirdetések jelentősége, különösen, ha ellenük szemben ellenintézkedést is tesz.

    De ismétlem: ez nem a létező jogi környezet, ez csak a fennálló helyzet fölötti filozofálás, már ahogy az lenni szokott egy jogi fehér folt megjelenésekor. Huszonöt éve pont így ötleteltünk a szerzői jogok internetes vonatkozásain, sőt, emlékeim szerint sok tekintetben még nagyobb volt a homály.

    Amiben biztos vagyok az az, hogy a jelenlegi tendencia fenntarthatatlan, és azzal mindkét fél nagyon rosszul jár. Azt is erősen valószínűsítem, hogy nem egyoldalú megoldásban kell gondolkodni.
    Ez egy rohadtul komplex probléma, még ha sokan meg is próbálják akár az összetettségét, akár a jelentőségét bagatellizálni.
    Nem túlzás, hogy a net jelenlegi formájának, az ingyenesen elérhető tartalmaknak a fennmaradása a tét. A világ folyamatosan változik, semmi sem örök, de azért ne akarjuk, hogy rosszabb legyen!
    Márpedig azt, hogy ingyen kapjunk olyan értéket, amiért mások megdolgoznak, megfordítva, az, hogy mások ingyen dolgozzanak, nem elvárható.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák