Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz gghrtz #46 üzenetére

    valszámból szvsz ami érdekes, az a Bayes tétel: avagy ki tudjuk számolni azt, amit keresünk abból, amit tudunk, ezzel pedig csökkenthetjük a bizonytalanságot. illetve a sztochasztikus folyamatokhoz kell.

    ciscokat toltok egyébként?

    azt remélem tudod, hogy mindent nem lehet megtanulni és érteni:). szóval érdemesebb arra koncentrálni, amivel dolgozni fogsz. ha pedig extrán időt szánsz rá, akkor legyél vele tisztában, hogy ez adott esetben hobbinak minősül:).

    (nekem is volt már, hogy hobbiból beletoltam egy tárgyba extrán 200 órát, szóval adott esetben jó dolog is lehet ez)

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Ivy.4.Ever

    őstag

    válasz gghrtz #46 üzenetére

    A szórótárgyak legtöbbször a matekok. Ezt mondom neked és a többieknek, hogy a személyi kompetenciát azzal lehet mérni, ki mennyire terhelhető, tanulóképes, nyitott, ambiciózus és alázatos a szakmával szemben. Egy HR-es megmondja neked, hogyha nem tanultál matekot, mert szerinted az felesleges, akkor aztán te bármire rámondhatod egyéni belátásod szerint hogy az felesleges. Hadd ne folytassam ez milyen benyomást kelt egy potenciális munkaadóban, aki arra készül hogy majd megmondja neked mit kell csinálnod sorban. A HR-esek hülyék szerintetek? Így is hozzá lehet állni, de az őket nem fogja zaklatni. Hogy neked nem lesz munkád? Az sem.

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz gghrtz #48 üzenetére

    nézd meg mik a céljaid, milyen munkaterületen akarsz dolgozni, ott a követelményeket. álláshirdetések mellett érdemes céges emberekkel beszélni pl állásbörzén, mire van szükségük. esetleg beszélj külföldi ismerősökkel, ott mi az elvárás. CAE utóbbi esetben megfontolandó.

    aztán ennek függvényében koncentrálj. baráti körben volt olyan, aki 5.5ös átlagot tolt, majd elment dolgozni programozóként: utánna lett 2.2-2.5ös átlaga, meg az öt év se jött össze, de több tapasztalata lett, plusz nézegette a doktoranduszt utánna, de nem fizették volna meg és így skippelte.

    én dolgoztam harmadéven (ill másodévtől student unionban és más egyesületekben aktív voltam), de kb ennyi fért bele az időmbe és ennyiből állt az életem (meg aludtam/ettem/fürödtem/mostam/vasaltam/takarítottam). tűréshatár fölé meg ne terheld magad.

    palacsa nekünk itt BSCn van 7.5+7.5 kredit matek. a diszkrét szórótárgy, de elosztott rendszereken a másodév végére megmaradtaknak még egyszer megszórják az első vizsgaalkalommal a 80-90%át. utóbbi viszont dolgozó emberként is fontos, értsd össze kell tudni úgy rakni egy elosztott rendszert, hogy ne vesszen el adat, különben a megrendelő leperelheti az ember gatyáját.

    kell matek, viszont szerintem 60 kredit egy programozónak feleslegesen sok és viszi az időt a célirányosak tárgyak elől. 15 meg tényleg picit kevés volt, de nem lett volna olyan tárgy, amit még be lehetett volna cserélni matekra, mert a matek lett volna később a fontosabb. de ez nem Magyarország és info BSC után nem igazán szokás továbbmenni programozóként, mert BSCvel is simán és gyorsan felveszik az embert.

    mielőtt elgondolkodnál: 15kredit a tanterv szerinti, egy héttel az eredményhirdetés után pedig már nem volt munkanélküli a végzettek között kb.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák