Új hozzászólás Aktív témák

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz Jhonny06 #30 üzenetére

    Legutóbbi esetem: múlt szombat, Mogyoród és környéke. 3-as főútról lefordulva Mogyoród felé, beért mögém egy ütött-kopott, javarészt szürke, de bordó hátsó ajtajú VW Sharan / Ford Galaxy. Már ekkor sem igazán tetszett, hogy nincs közöttünk 2 autóhossznyi követési távolság sem, de ez ugye megszokott idehaza. Az erdős részen 85-90 km/h között mentem, a település előtti 40-essel védett kanyart kb ~50 km/h-val vettem be. Talán ez bőszítette fel az őstulkot, nem tudom. Mogyoródra beérve tartottam az 50-55-öt, mert Mogyoródon az egyenesekben időnként traffiznak. A vasúti átjárónál lemaradt mögöttem, ő a sineket lépésben keresztezte (aki ismeri azt az átjárót, tudja, hogy mennyire hepe-hupás, nagyobb tempónál durván felüt), én nagyjából 30-cal zötyögtem át, ezután szintén tartottam az 50-55-öt (GPS-szel mérve, naviztam). Utolért megint (szerintem legalább 70-nel jöhetett) , de annyira rám jött, hogy a visszapillantómban a lámpáit sem láttam, egy autóhossznyinál biztosan kisebb távolság volt köztünk. Ráadásul jojózott is ezután mögöttem, volt, hogy ennél is közelebb jött, volt hogy visszatávolodott ~ 1 autóhossznyira. Ezt jelenti, hogy le akar valaki tolni. Nagyon nem csipázom, ha nincs meg mögöttem a biztonságosnak vélt követési távolság, kiváltképp, ha én a max megengedett + 10%-kal megyek és nincs oka a forgalmi torlódásnak. Nagyon meg akart előzni, amire bőven lett volna lehetősége, alig volt szembeforgalom. Végül abban az egyenesben ment el, amely után az út átmegy az M3-as alatt. Viszont nem akkor kezdett el visszasorolni, amikor már teljesen elhaladt mellettem, hanem amikor a tragacsa segge még csak a visszapillantóm vonalában volt. Nekem kellett erősebben jobbra kormányoznom és lassítanom, amit dudálással jeleztem neki. Ez neki állt feljebb és büntetőfékezett a "kuttúrlény".

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák