Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz bazsi83vp #68 üzenetére

    Hiába méri újra Coffee-n, ha ez csak Brodwell és öregebb CPU-n aktív.
    Ennyi erővel viszont újra lehet mérni a Coffee-kat is minden egyes új microcode-al, mert jelent még meg a legelső spectre specifikus kiadás óta legalább 5 darab:

    7C (de most csak fejből mondom, ne kössön bele senki, ha pl. 7D) volt a legelső, amit az én alaplapom nagyon korán megkapott (karácsony körül, mielőtt kijött a hír, hogy itt a világvége, szóval csak rutinból tettem fel, nem emiatt) és később vissza is hívott az Intel, illetve én is azt tapasztaltam amikor az MS kidobta a frissítést, hogy feltűnően lassú lett a gép (ha elindult egy alacsony prioritású időzített backup a háttérben, akkor '90-es évek homokóra nézegető feeling volt programokat indítani, akadoztak a játékok, stb).

    A 84 körüli már használható volt, de a 80-as sorozatbból is volt több kiadás (bár szerintem csak az volt a gyakorlati különbség, hogy melyik ment az OEM-nek és melyik a Linux-os csomagba). Ezt mint ha át is ugrotta volna egy időre az alaplapom gyártója, úgyhogy szoftveresen kellett betöltenem pár hétig (amennyire hamar jött az első spectre-s update a lapomra, annyit váratott magára a javított spectre-s, bár közben volt olyan gyártó, aki semmit se szagolt addig hozzá).

    Most valamilyen 90-es verzión van már az alaplapom legutolsó hivatalos UEFI kiadása, de a Linux-os csomagban már van A sorozató is (talán volt már A0 és most már AA is).

    Észlelni nem igazán észlelek semmit a 80-as verziók óta (legalább is a magasabb 80-asok óta, amik az alaplapi frissítésbe is bekerültek, nem csak a Linux csomagba), csak a 7-es volt feltűnően gáz. Talán csak placebó, de valami olyasmi dereng még fel, hogy mint ha a régi játékok (ilyen Half-Life 2 érás dolgokra gondolj), amik 120+ fps-el hasítanak ezeken a mai gépeken, mint ha "mikrolagoltak" volna a 80-asokkal, de a 90-esekkel már nem, de ez igazából bármi lehet (és régen volt, most csak visszaemlékezni próbálok).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák