Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz fsb1000 #40 üzenetére

    A legtöbb user nem akarja finomhangolni a gépét, nem akar fórumokat bújva megoldást találni triviális dolgokra, hogy pld menjen a wifi. Ő egyszerűen működő rendszert akar használni. Nincs informatikai végzettsége, nem is akarja, hogy legyen. Az autóvezetéshez sem kell autószerelői végzettség.
    A PC-t, okostelefont, tabletet stb használni akarja, nem elhárítani az egyszerűnek/bonyolultnak tartott hibáit.
    Sőt, meg is ijed, ha ilyenekről hall vagy olvas. Egy korábbi hozzászólásomban írtam, hogy a hibaüzenetet sem tudják elolvasni, annyira bepánikolnak, még akkor sem, ha magyarul, és érthetően van írva...

    Megvan az a kettősség bennem, hogy engem is bosszant, hogy lenézik azokat, akik botladoznak azok, akik az informatikában jártas emberként már ezer problémát megoldottak a témában, triviálisnak tartanak mindent.
    Ugyanakkor ez mégis szakmai fórum, ahol nem egységsugarú userek futnak többnyire össze. Nem igazán tudok haragudni arra a rendszergazdára, aki egész nap stimulálva van a userek által, és itt, otthon, a sorstársak között kifakad vagy szabadabban fogalmaz.

    www.refujvaros.hu

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz fsb1000 #40 üzenetére

    Nem vagyok Linux guru, én is épp úgy (a kezdetekben sűrűn, most már kevésbé sűrűn) utánaolvasok, fórumozok ha valami olyan merül fel ami számomra még ismeretlen. Nem hiszem, hogy egy minimális tanulási affinitást és önállóságot elvárni nagyképűség.

    Az előző cikkeket is sok user offolta azzal, hogy a Windows mennyivel felhasználóbarátabb. Persze... ha már ismered. Amíg azon a rendszeren is szűz volt, addig neki sem ment minden egyből, de ezt nem veszi figyelembe.

    Ha meg már a mentalitásnál tartunk, akkor említsük meg azt is, hogy hányan fikázódnak azzal, hogy a Linux mekkora szar.. egyszer kipróbálták, de fél óra után törölték, mert egy szar, semmi sincs a helyén, logikátlan, bonyolult, stb...

    Erre mit lehet mondani? Tapsoljak neki és simogassam a fejét? Gratulálok Józsikám, a mai világban amúgy sincs szükség az agyadra, hogy használd, olvass, gyűjtsd az ismereteket, igazad van, hogy feladtad 30 perc után!

    (#42) kymco: Én sosem bántom a kezdőt vagy a tapasztalatlant. Valahol mindig el kell kezdeni. Én azokat bántom (és nem tudok irántuk sajnálatot érezni), akik képtelenek arra, hogy tanuljanak, utánaolvassanak és még hencegnek is vele. Utálom az olyan mentalitást, amikor megtanítanád halászni, de ő inkább csak a halat követeli, a többit leszarja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák