Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Pulsar #1038 üzenetére

    Az eleje kihagyhato, ahogy irtam a hsz-t ugy modositgattam folyamatosan a tippemet az okra...
    Nekem egy dolog tunt most fel, ujra leterveztettem siman, meg Tbalinti megalloval egyutt. Elobbire adja a hosszabb lassabb korbe M0 megoldast ami 128km, utobbira meg 40km-nel koztes pont, szumma 90 km. Namarmost ennek semmi koze nem lesz hozza, de errol jutott eszembe, nem arrol lehet szo, hogy az M0-M7 kevesebb darabbol all, es valamiert elrontja a sok darabbol osszeadottat az optimalizalasnal? Mert a foutak preferalasa pont azt jelenti, hogy kevesbe' darabos lesz. Mig a XIX-be te siman lehet, hogy kevesebb "atszallassal" mesz a benti foutakon, mintha letersz, keresztbe atmesz kis utakon, mire az M0-nal vagy (mivel a pontos utvonaladat nem tudom es a kornyeket se nagyon ismerem, csak azt neztem meg, hogy elkepzelheto ilyen indok). Szoval en ezt nem terkep- hanem programozasi hibanak gondolom.
    Persze a vegeredmeny valahol akkor is fals, mert ha egyszer nekem a jo adatokat el tudja kuldeni (mar amikor olyat is kuldott, most nem is tervez a varoson at), akkor az nala is keletkezik, de ettol me'g lehet, hogy a melysegi kereses az eredetinel sokkal darabosabb (bar persze egy jo kerdes, mi a darab, mondjuk a Szentendretol a Margit-hidig szerintem egy, de lehet sokkal tobbnek venni) reszekig mar nem is megy el. Az optimalizalas miatt nem tartom elkepzelhetetlennek, hogy mondjuk a legelso megtalalt lehetosegtol fugg, hogy mennyire reszleteznek.

    Na es akkor a priorizalas hatasat figyelembe veve, marmint hogy attol lett, mar csak annyi kell ehhez, hogy az elso megtalalt ugy szoljon, hogy a legmagasabb prioritasu utak hasznalataval. Tehat teged akkor nem a kevesebb darabka, hanem azert nem vitt a 0-ra, mert a keresesi tartomanyba a belvaros fele me'g mindig nem olyan sok is beleesett.
    En mindenkepp valami ilyesmire gondolnek ezek utan, hogy egyszeruen az algo nem vizsgal eleg sokaig, mondvan eselytelen hogy jobbat talaljon. Az egy keresesben kiadott jobb megoldasra ez nem indok, csak arra, hogy miert van hogy nekem ragaszkodik az M0-hoz, neked meg nem akarja.
    (+1 erdekes lehet me'g, hogy a minel inkabb iranyban halados utat azt viszont berakja, pedig sztem az is durvan darabos - de velhetoen prioban nagyobb).
    A legrovidebbnel ott viszont ez valamiert nem merul fel.

    Bocs a litaniaert...

Új hozzászólás Aktív témák