Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz gekkoXT #50 üzenetére

    Azért mielőtt az egekbe emeljük a GoPro-t, azért nézzünk a képminőségen túl is. Ami a nyers videókat tekintve összességében jobb a GoPro-n, de nagyon nem mindegy, hogy például a Sony-ban milyen baromi sokat segít a Steadyshot. Igaz ebben a videóban "csak" egy GoPro Hero 2 van összehasonlításként, de szinte az összes videónál erről számolnak be azok, akik mind a kettő kamerával rendelkeznek, vagy legalábbis próbálták.

    Összességében, ahogy én látom, cirka 100 videó és ezek kommentjei után (ezt is beleértve), zanzásítva:

    GoPro 3:
    + jobb fehéregyensúly
    + strapabíróbb szerkezet
    + rengeteg kiegészítő
    + jobb vízalatti felvétel köszönhetően a gyári "flat lens" toknak
    + átgondoltabb csatlakozók
    + """RAW""" lehetőség

    - szerintem sokkal "döcögősebb", remegőbb felvétel stabi ide, vagy oda
    - gyengébb hangfelvétel a beépített mikrofonnal
    - éjszakai felvételekben általában gyengébb, van ahol már teljesen fekete a kép, mig a Sony még itt is rögzít (akik például éjszakai autókázásnál akarnak rögzíteni ez szerintem nem mindegy)
    - drágább a Sony-nál

    Sony:
    + mindegy mitől de általánosságban élesebb a kép, ez szinte minden videóban látható, természetesen ellenpéldát találni, de a fentebb is linkelt videóban "állványos" felvételt láthatunk, mozgásban szerintem sokkal élesebb a Sony
    + nagyon jó éjszakai felvételek
    + sokkal jobb hangminőség a beépített mikrofonnal
    + szebb színek
    + olcsóbb, mint a GoPro, és már ebben is van wi-fi

    - pont a "több" szín miatt utólagos korrekcióra szorul bizonyos helyzetekben
    - kevésbé átgondolt csatlakozók (pl. külső mikrofonnál)
    - nehezebb felfogatás, ha nem a gyári kiegészítőket használjuk
    - alapból nem "flat-lens" tok

    Összességében nekem a Sony képe sokkal jobban bejön és úgy általában a vele készült videók is, ha veszek egy akció-kamerát akkor biztosan a Sony-t venném. Ha pedig "flat-lens" tokba helyezzük, akkor a vízalatti felvételeken is élesebb lesz, nem olyan jó mint a GoPro, de már tűrhető. :K

    Ja és még valami ez a Sony-nak az ELSŐ ilyen jellegű kamerája, mig a GoPro-nak messze nem, szóval lesz itt még fejlődés bőven. Lehet, hogy már egy javitott firmware-el is megoldják a szaturációs problémákat. :K

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz imibogyo #68 üzenetére

    Ja az kimaradt, hogy aki tökéletes vizalatti felvételeket akar, az meg egyik kamerát sem veszi meg, hanem vesz egy RX 100-at, meg egy jó tokot (épp csak egy kicsivel kerül többe, mint az első kettő együtt :D :P ).

    (#72) bigmasterg: igen, a vizuáltuning és a chiptuning után el fog terjedni a cameratuning elnevezés is, bár az optikai tuning már egy jó fogalmi megközelités. :B

    (#75) hoffman_: mondjuk én is csak ugatom a holdat, még egy ilyen eszközt sem sikerült megkaparintanom személyes próbára. :N

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz fri #76 üzenetére

    Igen ez igy van. Én mind a kettőnek örülnék amúgy, mert van amire inkább a GoPro-t használnám és van amire inkább a Sony-t, szóval mind a kettőnek lenne helye a polcomon. És összességében csak azért venném a Sony-t, mert csak egyet engedhetek meg magamnak. :K

    Hiszen akármilyen f@sza videót csinálsz ha nem tudod jól megvágni, kreatívan, effektezni mint a profik és "megosztani" a haverokkal mert ilyen exhibicionisták vagyunk
    Szerintem ez egyiknél sem lehet probléma. Legalábbis a gyári videókat elnézve mind a kettő eszközzel lehet nagyon profi anyagokat csinálni. Inkább az adott személy videószerkesztési képességei lesznek a korlátozó tényezők, például az én esetemben biztosan. :B

    Az a cserélhető objektíves móka egész érdekesnek néz ki. :K

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz hegyimorc #114 üzenetére

    Tényleg sokkal jobb a jobb oldali. ;) Viszont amit linkeltem videót ugyanúgy volt felfogatva a sony is meg a gopro is (említi valahol a videónál), nem volt "csodafelfogatás", meg is volt (az egyébként elvárható) különbség. Én személy szerint nagyon szeretnék látni egy összehasonlító videót ahol ugyanolyan "tökéletesen" vannak felfogatva a kamerák. És, hogy akkor mi a különbség a kettő között, de gondolom nem unalomból pakolják bele a különböző stabi-kat a különböző kamerákba, még ha itt csak egy szerényebbről is van szó.

    Én azt mondom, hogy nagyon jó a steadyshot, és az összes olyan oldal ahol tesztelték mind a két kamerát beleértve a YT-on lévő teszteknél is, ezt emelik ki a sony-val kapcsolatban. Gondolom azért ennyi ember nem lehet hülye és nem lehet mindenkinél rossz a gopro felfogatása. Ettől még nem lesz a gopro rossz kamera, sőt.... De azért ne vitassunk el más terméktől olyat, ami nagyon is jellemző rá.

    Ebben a videóban is látszik (videó eleje + ahonnan kezdődik a videó ott az árnyék), hogy egy "csőre" vannak felfogatva a kamerák, mégis a gopro-nak nagyon "rezgős", "imbolygós" a képe, míg a sony-nak nem. Talán ez sem véletlen.

    Ez természetesen megoldható egy "normális" felfogatással, de azért jó tudni, hogy ha éppen erre nincs mód, akkor is "simább" felvételeket várhat az ember az egyiktől, mint a másiktól.

    Az összesített képminőség az más tészta. Ezt már említettem más hsz.-eimben is, abban szerintem is a gopro a nyerő. Nálam az élességével, a stabi-val és az árával viszont a sony a nyerő, de ha lenne annyi pénzem, mint amennyi nincs, akkor egy gopro black-re neveznék be én is. :K

    Persze ezek mind személyes vélemények. Tiszta sor ha valaki nem ért vele egyet. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák