Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tmscsaba

    tag

    válasz BonFire #1224 üzenetére

    Legfeljebb a hangot egy szélvédett külső mikrofonnal lehet megoldani.
    Spéci mikrofon

    A szín helyesség meg azon múlik, mit láttál mellette, mert pl ha egy műfény világítású szobából nézel ki, akkor odakint minden kékeslilának tűnik, viszont kintről benézve a szobába, már durvább sárga fényt látnál, főleg melegfényű lámpa világítás mellett. Ha a déli napfényhez van szokva a szemed, akkor a lenyugvó nap színe erősen vörösnek látszik, amihez úgyis alkalmazkodik a szem és azután már fel sem tűnik, hogy nem az lenne a természetes szín, ugyanúgy mint egy felvételhez, amit nézel.

    Az a kérdés, hogy az a kép túl vöröses-e valóban a lenyugvó nap által vetett hosszú árnyékok mellett, vagy a másik túl kékes, amikor mégis a nap éppen lenyugodni készül a felvételen.

    "..ami később a tetemes villanyszámlában fog megmutatkozni." Ez tréfának tényleg jó volt. :)

    "Van egy csomó feltörekvő ilyen kamera, … mindnek ez a hibája. Túlszaturált és túlélesített képet csinálnak." Vagyis jó képet, hiszen ez mind a jó, élvezetesen nézhető kép jellemzője. persze a "túl" szerintem túl-zás.

    .
    Ennek a burkolata sokkal inkább felfekszik bárminek a felületén, így stabilabb lehet, főleg ha a stabilizátor funkció is be van plusz még kapcsolva. Sőt a vonalak is egyenesebbek, ha a halszem korrekció is működik, hiszen a képbontó 16 megapixeles. Ebből csak ki tud számolni egy 2 megapixeles jó képet a processzora.
    A kép remegés stabilizátor bekapcsolja a lencse korrekciót is, viszont a lencse korrekció nem kapcsolja be a stabilizátort automatikusan.
    .
    A megjelenített adatok sora sok olyan dolgot is felidéz, amire ott a tv előtt ülve már nem lehet különben emlékezni, mint a gyorsulás, emelkedő / lejtő, amit a látvány csak részben mutat meg. Pl az is már régi célom, hogy valami lejtő szögét mutató műszerem legyen. Most itt van az is.

    Ami nem tetszik, felvétel közben powerbankot rádugva, nem viszi át az áramot, csak miután kikapcsoltam a felvételt. Utána szépen feltölti arról is, igaz nem teljesen. Viszont felvétel közben is meg lehet látni a megtett út adatait, pl a meredekség változását grafikonon, amit rá lehet tenni a videóra is. Még ezt tanulgatni kell. Múlt éjszaka feltettem a Win7-et és a szerkesztő programot, de még nem ismerek rajta szinte semmit.

    Láttam jól elkészített videókat. egyik
    másik

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák