Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kulcsar_g

    csendes tag

    sziasztok!

    pár hónapja vagyok nexus 5 tulaj, a fórumot is azóta olvasom 2-3x hetente, azonban csak most éreztem úgy, hogy regisztrálok és hozzátok fordulok. sok kérdésem felmerült ennyi idő alatt, remélem, hogy tudtok segíteni. a lollipop megjelenéséig cyanogenmod 11 milestone-okat használtam, pár bugtól eltekintve nem volt komoly problémám. a kérdések:

    1. cyanogenmod 11 alatt (milestone 8-11-ig végig)a play-ből leszedhető google camera nálam szemmel láthatóan akad. fényképező módban még megértem, hiszen folyamatosan alkalmazkodni próbál, de videofelvételnél komoly megröccenések vannak felvétel közben. ilyen durva lagot nexus 4-nél nem tapasztaltam (lcd density 445, ha ez számít) alkalmazásadatok törlése + reboot némileg segít, de nem sokat. valakinek hasonló tapasztalata, esetleg megoldása?

    2. a nexus 5-ben lévő kamera nekem a 4-eshez képest lassabban fókuszál és van, hogy megnyitást követően amíg mozdulatlanul nem hagyom, nem is akar próbálkozni vele. ez valamiféle akksikímélés funkció? a 4-es megintcsak nem csinált ilyet

    3. a kamerával való szenvedésem közben kijött a lollipop, mely alatt nincs ilyen akadás, teljesen smooth az egész (ergo nem hardverhiba, hurrá, lakjuk be gyorsan, amíg nincs cm 12). a kamerát és a dizájnt leszámítva viszont annyira fapad az egész, hogy borzalom. azt olvasgattam, hogy lesz tap2wake funkció, hogy ne rohadjon le a bekapcsgomb, de nem találtam. a cm-hez képest egy halom apró feature hiányzik, ami az évek múlásával sem lett a stock droid része. a 60fps-es videofelvétel sincs sehol (úgy hallottam kernelfüggő és a lollipop már tudni fogja, de ezt is bebuktam).

    Lényegében a cm 12 orvosolni fogja a kameragondomat, viszont a lassú fókusz, a tap2wake és a 60fps hiánya miatt nemigazán érzem a "high-end" hangulatot. :-(

    bármilyen tippet, segítséget szivesen fogadok!

Új hozzászólás Aktív témák