Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gdi

    senior tag

    1.5 hónapja vettem egy ilyet az egyik irodai gépbe döglődő HDD helyett. Eddig az olcsó Sandisk Z400s-ekre szavaztam csak az kifutott. Szempont, hogy MLC legyen, DRAM cache nem számít, de szerencsére ebben az is van. Phison S10es vezérlő nem top-noch de a célnak megfelel, az árat meg lent tartja.

    Maga a meghajtó jónak tűnik. Az 5év ("i" betűs boltban véve) kecsegtető (pláne céghez, ahova a feltétel a minimum 3).

    Két majdnem hasonló HW konfigurációval néztem, az eltérés a videokártya volt.
    Sajna az egyikben érdekes anomáliát tapasztaltam vele: időnként 0.3MB/s-sel 100% terhelést jelent a Windows feladatkezelő (Win10 x64 Pro, AU). Win totál beáll, majd 3-5perc és továbbmegy.
    A gép idle állapotban lenne, "startmenü"t nyitom vagy bármi alap műveletet végzek közben bármikor előjöhet.

    HP7000 Elitetower gép. Az egyikben eg 8500GT nvidia van, ezzel van a hiba; a másik egy 6300TC nvidia ezzel jól megy. Driverek, OS, stb ugyan az.
    Gondoltam a csoda cache megoldása az 8500GTnek okoz kis fennakadást a PCI-E/SATA vezérlőnél és ezért kerül majdnem olyan állapotba hogy eldobja a meghajtót. Annyira nem is jártam utána.

    Szemezek egyel otthonra is miniszerverbe. Cruical helyett jó alternatíva lenne.

    [ Szerkesztve ]

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Gdi

    senior tag

    válasz 04ahgy #47 üzenetére

    BIOS legfrissebb, ami létezik hozzá.
    VGA driver már csak legacy van, abból utolsót és utolsó előttit próbáltam, illetve alap MS szabványos VGA drivert.
    Intel INF csomag mindkét konfigurációban megegyezett.

    Lehet futok egy kört FW-ért supporttal... de egyelőre a másik konfigban megy, ebbe meg nézek valami más típusút. (lehet nem is az SSD a gond)

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Gdi

    senior tag

    válasz Kolondrum #92 üzenetére

    Hasonló gondod van, mint amit én írtam a #17-esben.
    Azt hittem egyedi probléma, mert van olyan gép amiben pl jól megy.

    Amikor vár, akkor feladatkezelőben a lemez mit ír? 100% kihasználtság @ max 0.3MB/s?

    #102. Intel chipset inf update van fent (Intel(R) 5 Series/3400 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 3B22)
    De ha rendbe jött, akkor legalább neked jó :)

    [ Szerkesztve ]

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

  • Gdi

    senior tag

    válasz fery02 #127 üzenetére

    Erről a boltot kérdezd :)

    Én most úgy vagyok vele, hogy hiába 5év garancia meg 19nm MLC, rádobok 2kt és megnézem mit tud egy Crucial MX300 275GB.

    Ez a kis anomália amit a Goodram-mal tapasztaltam nem feltétlen lopja be magát a szívembe egyelőre.

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

Új hozzászólás Aktív témák