Új hozzászólás Aktív témák

  • Gdi

    senior tag

    1.5 hónapja vettem egy ilyet az egyik irodai gépbe döglődő HDD helyett. Eddig az olcsó Sandisk Z400s-ekre szavaztam csak az kifutott. Szempont, hogy MLC legyen, DRAM cache nem számít, de szerencsére ebben az is van. Phison S10es vezérlő nem top-noch de a célnak megfelel, az árat meg lent tartja.

    Maga a meghajtó jónak tűnik. Az 5év ("i" betűs boltban véve) kecsegtető (pláne céghez, ahova a feltétel a minimum 3).

    Két majdnem hasonló HW konfigurációval néztem, az eltérés a videokártya volt.
    Sajna az egyikben érdekes anomáliát tapasztaltam vele: időnként 0.3MB/s-sel 100% terhelést jelent a Windows feladatkezelő (Win10 x64 Pro, AU). Win totál beáll, majd 3-5perc és továbbmegy.
    A gép idle állapotban lenne, "startmenü"t nyitom vagy bármi alap műveletet végzek közben bármikor előjöhet.

    HP7000 Elitetower gép. Az egyikben eg 8500GT nvidia van, ezzel van a hiba; a másik egy 6300TC nvidia ezzel jól megy. Driverek, OS, stb ugyan az.
    Gondoltam a csoda cache megoldása az 8500GTnek okoz kis fennakadást a PCI-E/SATA vezérlőnél és ezért kerül majdnem olyan állapotba hogy eldobja a meghajtót. Annyira nem is jártam utána.

    Szemezek egyel otthonra is miniszerverbe. Cruical helyett jó alternatíva lenne.

    [ Szerkesztve ]

    ''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

Új hozzászólás Aktív témák