Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    Persze. Mesterséges butaság...
    Kogníció talán, intuíció, emóció nélkül mit ér?

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Cathfaern #15 üzenetére

    Hogy mi van? Hát következő ezredforduló. :DDD

    Komolyra fordítva: én nagyon szkeptikus vagyok ebben a kérdésben. Szerintem belátható időn belül nem lesz áttörés a kérdésben. Lehet pár dologban utánozni az emberi intelligenciát, de az csak lokális lehet, specifikus dolgok. Sakkozni már tud a gép, de hol van még a kreativitás?

    Az emberi idegrendszer túl bonyolult. Eleve az adatátvitel sem bináris. (neurotransmitterek szintjén). Plusz minden mindennel összefüggésben áll. Plusz nagyon sok adatot dolgozik fel. Jóval többet, mint ami tudatosan megjelenik.

    Aztán ott a probléma, hogy még az emberi értelem és psziché működését sem ismerjük teljesen. Sőt.

    Talán 1-2 szuperszámítógép már bírná a kapacitást, de ott a probléma, hogy mit is csináljon? Mert a felépítése egészen más, mint az idegrendszeré. Így meg csak pazarlás a modellezés.

    Ha meg már sikerül kicsikarni némi kreativitást a gépből, akkor ott a kérdés, hogy minek is ez nekünk? Talán kutatásban be tud segíteni, de a döntés az ugye mindig az emberé marad.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák