Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Flitter #39 üzenetére

    Azért ne felejtsük el, hogy professzionális videostúdió-technikában máig ott vannak a középpontban. Digitális mozikameráikat is előszeretettel használják a legnagyobb filmesek is. És ezzel koránt sem fényeztem túl őket. Hogy a mérleg másik felében is legyen valami, pl. kommersz audiótechnikában nálam nem nyerők.

    Ha követted a 240Hz-es LCD-kkel kapcsolatos topikot, és értetted is, ami ott elhangzott, akkor tudnád, hogy nem olyan haszontalan dolog az.

    Az ítélkezés előtt azért megnéznék egy összehasonlítást pl. a DS kijelzőjével. Nem olyan biztos, hogy az tökéletes. Olyan valószínű nem is létezik, csak valaki ilyen - valali olyan kompromisszumot vállal. Ha nem igazán zavaró, akkor a mérleg pozitív...

    Azt is mintha enyhén elfelejtenéd, hogy ez már a 3. LCD-változat, hát nekem ebből egyátalán nem az jön le, hogy "qr....a le sz...ja ,hogy mi mint vevők szivunk e vagy sem"...

    (#40) rootkiller: Ha kicsit értenél is hozzá, és nem csak a számokat néznéd, akkor tudnád, hogy nem feltétlenül a világ vége a 30ms. Ilyen kis méretben nem is annyira feltűnő, még itt a topikban is írta valaki, hogy nem különösebben zavarta. Akkor miért is kell ilyen megnyilvánulásokba esni? Inkább keress erre egy olyan fórumot a neten, ahol ez a stílus a default, tudok néhányat ajánlani. :U

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Flitter #48 üzenetére

    1. Érdekes, én minden komolyabb videostúdióban ott látom a Digital BETA-t, és sok más Sony cuccot.

    2. A Panavision nevű tősgyökeres amerikai cégnek semmi köze a japán Matshuhita Panasonic nevű márkájához.

    3. A Panavision márkával ellátott digitális mozikamerákat a Panavision és a Sony által közösen létrehozott DHD Ventures nevű cég fejleszti. Első közös fejlesztésük a CineAlta mozikamera, ami egy némileg módosított Sony HDW-F900 kamerából és egy Panavision optikából áll. Többek között a StarWars Ep.2-t forgatták vele... A köv. kamerájuk az alapoktól mozizáshoz tervezett Genesis volt, amihez szintén a Sony tervezte és gyártja az elektronikát, és a Panavision az optikát. Számos filmet forgattak és forgatnak ezzel. (A Genesis kifejlesztése óta a Panavision kivásárolta a Sony 49%-át a cégből, de az elektronikai elemeket továbbra is a Sony gyártja.)

    4. Jó, akkor követted, de továbbra sem értetted meg. Nem a 240 Hz a lényeg, hanem hogy 1-1 pixel mennyi ideig változatlan, mert ezt érzékeli a szem. Ezt próbáld meg megérteni.

    5. Jó, akkor "véleményezel", tök mindegy. Véleményezés előtt is össze kellene hasonlítani a DS-ével.

    6. Bakker, nem én tehetek róla, hogy sokszor butaságokat írkálsz, mert nem gondolod át, vagy nem nézel utána. A kistílű személyeskedés nem a PH!-ra való. Mindkettővel csak lejáratod magad.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák