Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eclipse19

    senior tag

    válasz Cifu #78 üzenetére

    Én például ebben az esetben (egy mobiltelefon) arra gondolnék, hogy olyan anyagból készült, mint az igazi golyóálló "üveg" (ami ugye nem ~0.5mm vastag).

    Mivel tudható, hogy az igazi (ami kb 20-30-szor vastagabb) is csak bizonyos határok (távolság, tűzerő, lövedék típusa, azonos helyre érkező lövedékek száma, stb) között áll ellen a lőfegyverek lövedékeinek, nem gondolnám, hogy ez az izé, ami az M5 kijelzőjét védi 0.5mm-es vastagság esetén tudja ugynazt.

    Elvárnám, hogy kalapáccsal nehéz legyen betörni és, hogy betonra arcra leejtve a 10 méter magasról ne törjön be.
    De azt, hogy a maga fél milliméter vastagságával "képes megfogni egy AKM gépkarabélyből kilőtt 7.62x39mm M43-as lövedékét", vagy akár egy pisztolyét azt semmi esetre sem gondolnám.

    A marketing túlzás ettől függetlenül megáll, de ahogy most körülnéztem a neten a témában, a MA-n kívül mást nem találtam, aki a tényleges golyóállóság hiányát kérte volna számon az M5-ön.

    Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

Új hozzászólás Aktív témák