Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arelim

    tag

    válasz Lami66 #6 üzenetére

    ez a dupla oprendszer annyit takar, hogy az eredeti os alatt fut egy "docker", amiben benne van a más típust, más imei-t és más appokat mutató image.

    [ Szerkesztve ]

    (ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Lami66 #74 üzenetére

    SZTEn pl TTIK-n az előadások nagy többsége nem katalógusos. Úgy vannak vele, hogy rábízzák a userre, hogy be akar-e járni. Ha nem akar, az ő döntése, felnőtt ember.

    Én is úgy csináltam meg egy raklap tárgyamat hogy nem jártam be (és nem csak szabvál szutykokat, hanem Kalkulust/Dimatot/nummatot/stb).

    Ezzel nem mondom, hogy felesleges bejárni, mert nagyon nem az, sőt, ha újra egyetemre járnék, akkor bemennék (ahogy posztgraduálison be is mentem mindenre, de az ugye más).

    Az egyetemi oktatással, hivatalos ügyintézésel kapcsolatos dolgok szintere a Neptun rendszer
    Teljesen igazad van. Amikor a Neptunba pedig felkerül egy ilyen bejegyzés az oktatótól, hogy "Próbavizsgára időpontegyeztetés a tárgy facebookcsoportjában", vagy amikor a saját FB oldalára rakja fel az előadások youtube linkjeit, akkor elég nehéz lesz az élet FB nélkül. Persze a próbavizsga nem kötelező, előadások youtube videóit nézni se az.

    Szabályos ez az oktatótól? Közel se. De ez van.

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Lami66 #74 üzenetére

    Gyakorlati képzéseken mint pl mérnöki vagy info , egyetlen előadásra sem KELL bejárni. Neptun megenged előadást és gyakorlati órát azonos időpontra felvenni , mert úgy veszi hogy előadásra amúgy sem kell menned. Egyébként meg ha azt gondolod, hogy attól mert nem kell elméleti órákra beülni attól csak végig linkeskedsz egy sulit , hát hajrá nyomjad. Majd számolj be hogy túlélted e az első félévet vagy már januárba kiiratkoztál. Katalógust elméleti órákon nem is tarthatnak , ha tartanak is semmilyen formában nem lehet figyelembe venni. Tehát olyan nincs , hogy "mert egy előadáson se voltál". A gyakorlati órák persze teljesen mások , de az előadások elméleti órák.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák