Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz ngabor2 #19 üzenetére

    Ha jól tudom, az M-elméletben egyesül a húrelmélet és a szuperszimetria, vagyis a szuperhúrelmélet... lol Szal a húrelmélet még nem teljesen lerágott csont. A Cernben pontosan ezt akarják bizonyítani. De tényleg off sry. Csak megjegyzés volt.

    Biztos vagyok benne, hogy felszorzással jött ki az a bizonyos 1TB adat / 6cm2.
    Ami messze nagyon jónak ígérkezik. Már csak az a kérdés, hogy képesek e 20cm2-es vagy nagyobb modulokat gyártani majd belőle. De persze mindenhova kell egy kis hype, hogy legyen rá érdeklődés, ezzel együtt támogató vagy ellenző.
    Az 1 milliárd év elég durva. De tény, hogy fel kéne hívni a figyelmet a mostani adattárolók rövid "szavatosságára".

    Nekem van olyan 5 éves írott CD-m, amiről ma már semmit nem tudok beolvasni.
    Viszont van olyan eredeti zenei Cd-m, amit még anyámék vettek valamikor 1991-ben. (legalábbis 1990-es kiadású). És a mai napig elsőre beolvassa az összes DvD-CD olvasó illetve asztali lejátszó. Ezen mindig meglepődöm.

    Sz.tem arra is jó mindez, hogy nemcsak a "szavatossági" időre hívja fel a figyelmet, hanem annak a kockázatára, hogy manapság már egyre több adatot lehet tárolni egy helyen.
    Mert ugye régen, mondjuk egy 3,2-es vinyón volt 1, max 2 film. Pár zeneszám, esetleg pár doksi. Ha elszáll hát elszáll... Egyedül a dokumentumok amiből kis helyen is sok elfér.
    De ma már mondjuk képek, családi videók, prezentációk stb is vinyókon tárolódik.
    Szal ha egy mai terrabájtos vinyó száll el, akkor bizony ott nagy gondok lehetnek.

    A mi cégünk is azon gondolkozott, hogy a DvD alapú tárolásról áttérünk a terrabájtos mobil vinyókra. Elvégre azt csak be kell dugni, dolgozol rá, majd ha megtelik kicseréled egy újra, a régi meg már kész archive.
    Csak aztán belegondoltunk, hogy egy ilyen terrabájtnyi vinyót kb 2 év alatt töltene meg a cégünk az ügyfelek képanyagaival, (molinók, plakátok, szórólapok stb) és ha azzal bármi is történne, akármi, akkor az meglehetőssen nagy kár lenne a cég számára.
    Szal így továbbra is maradunk a DvD-nél.

Új hozzászólás Aktív témák