Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Meridian #17 üzenetére

    Az áfakörösségnél tudtommal _nettó_ 6M a határ (12 hónapra vetítve). Az adózási mód és az alanyi adómentesség két külön dolog, csak "véletlenül" ugyanannyi a határa, de nem kell hogy együtt járjanak. Kata másoldállásként 25eft + 5eft iparűzési. Főállásban 50+ 5 fixen, de lehet szüneteltetni, ha valamelyik hónapban nem csinálod. Minden adó és járulékterhet tartalmaz. Költséget nem számolhatsz el. Evásan már bonyolultabb, ott költséget is számolhatsz, több a papírmunka. Legalábbis én ezt olvastam.

  • azbest

    félisten

    válasz Meridian #19 üzenetére

    A 6M stimmel, csak nem mindegy, hogy nettó vagy bruttó. Bruttó 6M-ből 4.72M maradna nettóban. Ellenben az alanyi adómentesség nettó 6M-ig lehetséges (pl). 27% áfával együtt ez 7.62M.
    Ezt az évre előre kell választani, nem pedig utólag összegtől függően. Ha túlléped, akkor 2 évig nem lehet választani büntetésből.

    Ez a "a bevételed 25%-a után adózol 25%-ot" is gyanús, hogy valami empirikus tapasztalás és nem a jogszabály szerint ennyi. Ha a bevételt 75%-nyi költség terheli, akkor reális, hogy 25% profit lesz és abból valahány % az adó. Persze lehet, hogy csak belebonyolódtál a számokba.
    Az "ebben benne van az is, hogy vesz majd később egy új autót" pedig valójában a régi autó avulása / értékcsökkenése van költségként leírva.

    A könyvelője biztos jobban el tudja magyarázni :)

    Ez persze nem azt jelenti, megéri uberezni, azt nem vizsgáltam, csupán a jogi magyarázat kapcsán szerettem volna jelezni, hogy nagyon pontatlan, de persze attól még a számok stimmelhetnek. Nem vagyok könyvelő, de végeztem gazdasági informatikus képzést és ott könyvelésről is volt szó, másrészt errefelé is vannak vállalkozók a közelben, akikkel szoktam ilyesmiről beszélgetni. :)

    Az ubereseknek pedig azózásilag is más lehet a helyzet, mert míg faterod főállásban tolja, így neki muszáj a költségeket is elszámolnia, mert az veszteség lenne, addig a mellékállásban uberezo katásként havi fix 30eft adóval (ami minden járulékot és adófajtát kivált) letudhatja havi 500eft bevételig. Persze ebből a költségeit is ki kell gazdálkodnia.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák