Új hozzászólás Aktív témák

  • mh197

    senior tag

    Nos, jártam a héten megint a dokimnál.
    Most már nincs jobb ötlete, annyit mondott, hogy ha végképp nem bírom, akkor megműti, de nem ajánlja, vagyis inkább húzzam addig, amíg bírom. Na meg azt is mondta, hogy az ilyen fajta kiboltosulások, ami nekem van, lehet maguktól meg is gyógyulnak, ha sokat tornászok, és úszok. Ha viszont műteni kell, akkor elég rendesen kell generálozni, mert akkor a három alsó csigolyát, a 3-4-5 -öst össze kell rögzíteni, hogy igazán jó legyen az eredmény. Na mondjuk ez a rögzítős téma azért megijesztett rendesen. A doki szerint viszont így hosszú távon is tuti lehet az eredmény, ha erre kerülne a sor, mert akkor az a rész már stabil lesz, és nem fog jobban szétmenni a porc később. Ami a hátránya, hogy az előrehajlás az igencsak beszűkül, vagyis nem leszek egy táncos alkat, de a napi mozgást semmiben nem gátolja, nem látszik egyáltalán. A műtét kb 2-3 óra lenne, kockázata azt mondta minimális, rutinműtét. Választhatom azt is, hogy nincs rögzítés, de azt mondja, az nagyon bizonytalan, és a legtöbb porc műtétnek ez a baja, hogy meggyengül a porc, meg még az izmok, szalagok is átvágásra kerülnek, majd később megint ugyanaz lesz a gond az instabilitás miatt. Ja, és ami meglepett, hogy az ilyen rögzítős műtét után állítólag minimális a pihentetés, vagyis 2-3 nap kórház, aztán 1 hét kímélet, utánna két hét átvezetés, és full terhelés mehet.
    Nos, eddig ez a szitu. Mondjuk annyiban maradtam vele, hogy próbáljam meg az úszást, és a tornát, hátha sikerül, és nem kell terminátorosdit játszani :D Szóval egyenlőre úgy néz ki, hogy viselem tovább a fájdalmat, és várom a csodát. Na meg úszok majd ezerrel. Sztem heti 2-3 alkalommal fogok járni. Most hétvégén is voltam már, és leúsztam 50 hosszt. Mondjuk hatása nem volt, de nem is egy alkalomtól várom, hogy jobb lesz.
    Ja, amúgy a doki nagyon rendes volt, mondta, hogy ha bármi gáz van, hívom, és rögtön megcsinállja a műtétet, és kontrollra is megyek hozzá 6 hónap múlva, ha addig nem rosszabbodik.

    Ja, a mostani esős idő engem is kikészít. Kitartást mindenkinek, aki szintén szenved az időtől.

Új hozzászólás Aktív témák