Új hozzászólás Aktív témák

  • #24889344

    törölt tag

    válasz mh197 #149 üzenetére

    Szevasz.
    Engem 2001- ben műtöttek, kb fél évvel a műtét után már dolgoztam, nem kellett volna most már tudom. Minden nap mikor hazaértem, rögtön ágy és pihenés egy két órát mire jobban voltam. Még utána is fájt, nem bírtam sokat ülni. A gyógytornát rendesen végeztem pár évig, nagyon sokat segített, nem votam fürdőn és semilyen más kezelésen sem .

    Most már jól vagyok, nagyon ritkán fáj csak a derkam. A hátam fáj néha. Viigyázok magamra, síelni nem fogok már soha, a bicajozásról viszont nem tudok lemondani.

  • biker

    nagyúr

    válasz #24889344 #151 üzenetére

    biciklizni én is szoktam :) nem most, télen, de fél évre már tekertem

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • mh197

    senior tag

    válasz biker #150 üzenetére

    Akkor mégiscsak meg lehet ebből gyógyulni vhogy, bár gondolom attól is függ, hogy hol kapja ezt a dolgot az ember. Gondolom nála is idő volt, míg helyrejött rendesen. Mert ugye a remény hal meg utóljára..

    [ Szerkesztve ]

  • Gyixi

    csendes tag

    Üdvözlök mindenkit!

    Egy ideje olvasgatom a hozzászólásokat és gondoltam leírom az én esetemet is, hátha valaki járt már hasonlóan, és tud segíteni.
    2009. november 2-án műtöttek meg kiszakadt gerincsérvvel. Ez igy nagyon egyszerűen hangzik, de ezt közel egyéves ide-oda küldözgetés, különféle kezelések előztek meg. Ez már elmult, nem is akarok róla beszélni. A gondom az, hogy a műtét után három hónappal sem mondthatom, hogy jól vagyok. A kórházból 4. napon már hazaküldtek, és én igyekeztem mindent betartani amit mondtak, szorgalmasan csináltam a gyógytornát. 10 hét után kellett visszamenni kontroll vizsgálatra, ahol elmondtam a dokinak, hogy még mindig zsibbad a bal lábam, talán még jobban mint a műtét előtt, és felkeléskor éles fájdalmat érzek csipőtájékon. Azt mondta ez még mind természetes, ez egy hosszu folyamat legyek türelmes. A csípőtáji fájdalon tipikus műtét utáni tünet, ez lehet meg is maradt. Köszi! Meg sem vizsgált, ennyi volt az egész. Februártól kiirtak dolgozni, pedig a tüneteim nem multak, éjszaka sokszor ugy fáj a derekam, hogy alig tudok megfordulni. Nappal elvagyok, semmi gond, a problémák "nyugalmi" állapotban kezdődnek. Megint azt kaptam, hogy legyek türelmes, még tart a gyógyulási folyamat.
    Szerintetek is én vagyok türelmetlen?

  • Gergello

    addikt

    Nekem ízületi tükrözésem lesz hamarosan. Kisebb dolog mint ez, de nem várom szívesen. :(

  • biker

    nagyúr

    válasz Gyixi #154 üzenetére

    szerintem ze nem teljesen normális dolog.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • mh197

    senior tag

    válasz mh197 #153 üzenetére

    Na, teljes jogú taggá léptem elő a klubban! :C
    Ma meglett az MRI eredménye: az LIV-LV közt centralis gerincsérv, ami jelentősebb nyomást okoz a durazsákra, az LV.-SI közt centrális sérv, ami sekélyebb benyomódást okoz a durazsákra. A többi minden rendben, csak ez a két pont trapa.
    Na kíváncsi leszek mi lesz, de van egy sejtésem, hogy mennem kell a kés alá ezzel..
    Priviben van MRI képem róla, ha érdekel vkit.
    Viccesen fogom fel a kérdést, de gondolom, hogy komoly, hát ez van, ezt dobta a gép. :C

  • biker

    nagyúr

    válasz mh197 #157 üzenetére

    ha gondolod, küldheted.
    és kitartást :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • mh197

    senior tag

    válasz biker #158 üzenetére

    Kép ment! :)

    Nos, ahogy írtam, sztem műtét lesz a ége a kép alapján is, de mindenképp lézeresre mennék, ha lesz rá mód, meg alkalmas leszek rá. A szikés megoldás kicsit elriasztó, de végső esetben az lesz. Na majd kiderül, mert a héten megyek vissza pénteken az ideggyógyászhoz, aki beutalt MRI-re.

    Fájdalommentes estét mindenkinek! :K

  • bobalazs

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz mh197 #159 üzenetére

    Pár hónap azt elmúlik a fájdalom. Nekem is volt LVön műtét, és azóta is jól vagyok.
    Bár 2 csigolyával lejjebb a sok ülésben megint elkezdődött valami.
    Sok embernek azonban kiújul a sérve akár műtét után is.
    Nem próbáltam szteroid injekciót, de ha nagyon fáj egy hétre el tudja tüntetni a fájdalmat, volt sógorom legalábbis így járt el.

    [ Szerkesztve ]

  • Eastman

    őstag

    válasz mh197 #157 üzenetére

    Egy screenshotot nekem is küldhetnél.

    bobalazs: Az LV alatt "kettővel" már a keresztcsont van.

    Ülőpárnát próbáltál már?

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • bobalazs

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Eastman #161 üzenetére

    Ülőpárnát nem próbáltam, de ha csinálok direkt ilyen mozgásgyakorlatokat, akkor tompul a fájdalom.

  • mh197

    senior tag

    válasz bobalazs #160 üzenetére

    Szia!

    Köszi a pozitív hsz-t, nagy szükség van az ilyenekre is, jó tudni, hogy azért ezekből is fel lehet épülni teljesen. Persze az ember nem fiatalodik, néha kell itt- ott generál, de ezek szerint ez azért nem vészes annyira.
    Ma voltam a háziorvosomnál, holnap megyek ideggyógyászhoz. A háziorvos megnézte az MR leletet, elég alaposan megvizsgált, érzészavar nincs, csak ez a hülye fájdalom, és azt mondta a sérv sem túl nagy egyik sem, csak ki vannak boltosulva némileg a porcok. Ő az OGK-t ajánlotta, állítólag ott vannak a legmodernebb cuccok, és eljárások, és az orvosok is nagyon profik. Kérdeztem ezt a lézeres eljárást is, amire igazából annyit mondott, hogy segíthet, mivel még nincs kiszakadva a porc sehol, de majd a szakterülethez értő sebész tudja eldönteni, mire is van szükség, de lehet elég lesz a hosszabb fajta speciális torna, úszás, gyógyszer, stb.
    Holnap kiderül mit mond majd az ideggyógyász, kíváncsi leszek majd az ő véleményére is.

  • mh197

    senior tag

    Ma összeraktam házilag egy denevérpadhoz hasonló szerkezetet, mivel vidéken vagyok, és BP-n egy darabig még nem tudok eljutni.
    Egy felülésre használt kondipadból készítettem, ami kb -30 fokig állítható jelenleg, és azon feküdtem ma 5 alkalommal 10-15 percet. Eddigi tapasztalataim nagyon jók! Úgy néz ki a pihenés egy ilyen eszközzel kombinálva esetemben valószínűleg hasznosnak bizonyulna, de elkiabálni nem akarom! Kopp-kopp.

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olvaslak Benneteket egy ideje és nagyon örültem, hogy találtam egy ilyen fórumot!
    Hasonló a történetem, mint Gyixi-é.
    Engem tavaly október végén operáltak kiszakadt sérvvel, ami a keresztcsontom környékén volt. Nekem viszonylag hamar a kés mellett döntöttek, de hamar kerültem vele kórházba is.
    Előtte nem nagyon voltak panaszaim, néha évente egy-két alkalommal kicsit jobban fájt ha megerőltettem. Tavaly ősszel azonban egyik napról a másikra nagyon rossz lett. Állni nem nagyon tudtam többet 10-15 percnél, mert iszonyúan szúrkált a csípőmbe. Ülés szintén rossz volt. Én is elmentem csontkovácshoz (Ormosba) és két-három alkalommal kikalapált, helyre rakta (talán :U ) a csigolyákat. Utána jobban éreztem magam, de csak egy ideig.
    Sokat gondolkodtam, hogy nem-e ő kezelt félre... :F De végül is mindegy már!
    Műtét előtt kb. 1-2 hetet szenvedtem, de az utolsó hét már az Uzsokiban telt. Oda még két lábon mentem be Aspirinnel a gyomromban (nekem csak az segített enyhíteni a fájdalmat) és sajnos már másnap nem tudtam egyáltalán lábra állni. Próbáltam én, mert hát wc-re csak ki kéne menni, de nem sikerült. Volt hogy a többi beteg hozzátartozója nyalábolt fel a földről és rakott ágyba, közben pedig ordítottam.
    A dokiknak sírva könyörögtem, hogy csináljanak már valamit, mert nem bírom tovább. Akkor átjött az amerikai úti idegsebészetről egy orvos és megnézett. Pár nap múlva már át is vitettek és megműtöttek.
    Felemelő érzés volt anélkül a rohadt fájdalom nélkül ébredni. Ehhez képest a lábadozási fájdalom semmi sem volt.
    Nekem 3 hónap szigorú ülésmentességet javasoltak, nagyon nehéz volt megemészteni, de túl vagyok rajta.
    Még dec. közepén elmentem azért egy másik orvoshoz is, hogy ő is mondja el a véleményét és mivel a kórházban csak egy fecnit adtak a kezembe a gyógytornákkal, ezért kértem hogy foglalkozzanak velem. Le voltam maradva a fejlődéssel, tehát szakszerű rehabot kértem. El kezdtem gyógytornára járni és ma már sokkal jobban érzem magam.
    Persze ebben a nyamvadt időben a frontokat is nagyon megérzem, olyankor alig tudok mozdulni az ágyban éjjel és azért még szúrkál itt-ott az ideg vagy mi :F Persze nekem is azt mondták hogy ez egy hosszú folyamat és nagyon türelmesnek kell lennem, úgyhogy mikor elkap a kétségbeesés, arra gondolok, milyen szarul voltam műtét előtt ;)

    Mindenkinek jobbulást kívánok és hogy akinek fáj a dereka, ne várjon a csodára, menjen el nézesse meg, mert idővel általában ezek rosszabbodnak és senkinek nem kívánok olyan fájdalmat amin keresztül mentem.

    Denevérpadról én is csak jókat hallottam, de műtét után egy ideig ezt nem javasolják.
    Térdepelő széket használom én is és tényleg jó!
    Ami még sokkal jobb lenne az a nyeregszék. http://www.wellness-trade.hu/cikkek/salli_nyeregszek
    csak épp az ára elég borsos! Férfiaknak duplán jó.

  • ballus

    csendes tag

    Eastman: ez az ülőpárna mi célt szolgál és hogy kell használni?

  • Gyixi

    csendes tag

    válasz ballus #166 üzenetére

    Szia Ballus!

    Az ülőpárnát nekem is ajánlották, mivel ülőmunkát végzek. De nekem nem ezt, hanem az úgynevezett ék alakú gerinckímélő párnát.Segit a helyes testtartásban.

    Üdv:Gyixi

  • mh197

    senior tag

    válasz ballus #165 üzenetére

    Szia!

    Neked mikor volt a műtét, hány hónapja? Utánna a fájdalmak már elviselhetőek, vagy még mindig kell rá gyógyszert szedni?
    Ennek a nyeregszéknek az árát kerestem, de nem találtam. Mennyit kóstál egy ilyen?

    Tulajdonképpen akkor ha ülök is akkor is az a lényeg, hogy a hátam egyenes legyen, mert akkor kapja ülés közben a legkisebb terhet a porckorong a derékban?

    Ezt a 3 hónap full ülésmentességet hogy oldottad meg melóban? :F Betegállomány addig, vagy hogy?

    [ Szerkesztve ]

  • ballus

    csendes tag

    mh197: Szia!

    Nekem október 26-án volt a műtétem, már több mint 3 hónapja. Műtét után kaptam napi két alkalommal Voltaren SR-t (erősebb mint amit recept nélkül kapsz a gyógyiban) és Aflamint. Aztán valami vírus szedhettem össze a kórházban, mert itthon már nem tudtam ezeket szedni(még 2 hétig kellett volna), iszonyú gyomorfájásom és hasmenésem volt néhány napig. Na, az a pár nap nagyon kellemetlen volt, mert műtét után mikor felébredtem úgy éreztem semmim sem fáj már, de amikor először megmozdulsz, aztán mikor fel kell másnap kelned és onnantól menni kell, az rossz volt! Elég nagy fájdalmak voltak az első héten a lábaimban,mert az ideg nem felejt. Nekem a jobb lábamba sugárzott le és az alhasamba szúrkált.
    Tehát gyógyszert nem szedtem.
    A fájdalmak szép lassan elmúlnak - én konkrétan nem hittem el akkor - de így lett.
    Az első héten és persze utána is nagyon sokat számít a mozgás (amennyit bírtam), séta és minden reggel a kimozgató torna. Sok minden még nem tudtam csinálni, mert hamar elfáradtam és a derekam is úgy éreztem külön életet él. Nagyon gyenge volt! Azóta tudom, hogy milyen fontos a gyógytorna, de csak a szakszerű torna, mert nem szabad minden féle mozgást végezni.
    Műtét után táppénzen voltam, de a 3 hónapot nem tudtam végigvinni, mert béna volt a háziorvosom, tehát kb. 2 héttel korábban visszamehettem volna dolgozni, de nem mentem.
    Ha mondjuk egy irodában dolgoznék, nem is tudom hogy mit csináltam volna, mert még azért most sem tudok egy huzamban ülni sokáig. És nem is javasolt. Érzem, hogy nem jó.

    Nyeregszék ára kb. 150.000! Nagyon erős ára van, de én kipróbáltam és tényleg nagyon jó!
    Ha ülsz is, kéne a hátad mögé egy ékpárna és az ülőfelületre is, hogy ne derékszögben üljél, mert akkor sokkal jobban terhelődnek a porckorongok. Tehát az a cél hogy kb. 120 fokban üljél.

  • ballus

    csendes tag

    mh197: még valami

    Az ideggyógyász mit mondott végül? Ezt nem írtad.

    Javaslom Neked ezt a dokit is: www.doktorfit.hu Dr. Erbszt András

    Nekem is Ő volt a másik orvosom. Ő a Honvédben dolgozik amúgy és már tanulja az endoszkópos műtéti eljárást, ami sokkal barátibb egy simánál.
    Nagyon jó fej, bár itt magánrendelője van, de nagyon kézségesek mindenkivel.

    Amikor még csak néha-néha fájdogált a derekam, akkor nem vettem komolyan, de Neked még nagy esélyed van arra, hogy műtét nélkül helyrejöjj! Mindenképp járj a végére és kérj szakszerű gyógytornát! Hidd el nagyon sokat számít.

  • mh197

    senior tag

    válasz ballus #170 üzenetére

    Nagyon köszönöm a részletes leírást. A tünetekből ítélve hasonlóak a panaszaim nekem is. Jobb lábam fáj, zsibbad itt-ott, mikor hol. A jobb alhasba néha mintha késsel szurkálna, meg nekem mondjuk hátul a derekamnál is fáj.
    Neurológus az sztk-ban annyit mondott, hogy éljek gerinc kímélő életmódot :DDD Ha nem mondja nem jöttem volna rá....
    Majd jövő hét hétfőn megyek az OGK-ba gerincsebészhez megnézetni az MRI-t. Ott már régóta csinálják az endoszkópos műtéteket, meg olvastam, hogy van egy lézeres technikájuk is. Nekem ugyanis elég lenne valszeg a porckorong belsejében lévő nyomás lecsökkentése, és azt meg azzal a lézerrel egy kis tűszúráson keresztül meg lehetne oldani. Persze majd a gerincsebész megmondja mit kell csinálni, bízom benne, hogy segítőkész lesz. Nekem még nincs kiszakadva, csak szépen ki van domborodva, az egyik jobban egy kis ponton, az alsó L5-SI közti meg nagyobb alappal, de pici kidomborodással, szóval azt lehet nem is kell bántani, mert az magától helyrejön.
    Az ilyen ékes megoldásokra már mindig figyelek, óvatosan mozgok, vigyázok rá nagyon. Csak jó lenne vhogy rásegíteni, hogy menjen gyorsabban a gyógyulás, ezért gondolkodom a nyújtó padban is, meg abban a lézeres dologban is, hátha segítene rajtam.
    Jövő hétfő után írok majd ide, hogy mi volt a szitu, mit lehet csinálni ilyen kidomborodással.

    A székekből, ha olyan hátrabillenős szék van, aminek a háttámlája -30 fokot hátra tud dölni, az ugyan milyen hatású lehet? Persze a hát hajlatába téve az éket, hogy a görbület megmaradjon. A súly egy része ilyenkor nem támaszkodik fel a háttámlán? :F

    [ Szerkesztve ]

  • mh197

    senior tag

    Béres porcerőről mi a véleméyn? Érdemes szedni ilyen esetben? Vagy Proenzi, vagy ezek nem használnak, esetleg rontanak? :F

  • Eastman

    őstag

    válasz ballus #166 üzenetére

    Szia Ballus!

    Az ülőpárna segítségével aktívvá válik a test a hosszú ülőmunka alatt. Mivel egész nap finoman mozogsz rajta, nem gémberedik el a test egy görnyedt, a nyaknak, hátnak, deréknak fárasztó helyzetben. Az egyensúlyozó szervecskék a füleinkben vannak, és a kicsit billegő érzés miatt ösztönösen kihúzod magad a párnán ülve (mint az ékpárna használatánál). Mozgatja és erősíti a mély, gerincet tartó hátizmokat. Lényegében ez az ülőlabda használhatóbb változata azzal a szabadsággal, hogy napközben többször - ha épp' úgy érzed jobbnak - leveheted a székedről. A labdának ilyenkor helyet kell találni az irodában. (Illetve a székednek is, amíg a labdán ülsz. :) )

    Tanácsos ehhez is hozzászoktatni a szervezeted úgy, hogy az első héten csak egy-két óráig a nap kezdetén és egy-két óráig a munka vége felé ülsz rá. Második héten dupla annyit stb., utána lehet használni ameddig jól esik.

    Megkönnyíti a használatát, ha a széked állítható magasságú.

    Nálunk kipróbálhatsz több munkát könnyítő eszközt is.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Daniel Alves

    őstag

    De jo hogy rataltam erre a topicra. Sajnos nekem 4 eve volt egy L 2-es csigolyatoresem akkor nem volt mutet viszont ra 2 evre Schmorl-csomót talaltak. Eletem legrosszabb par napja kovetkezett viszont akkor sem mutottek csak Lidocain ION kurara jartam... Viszont 2 honapja megint elkezdtett fajni a derekam. Nem veszes de kezd egyre zavarobb lenni :(

    Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    mh197: a porcerőn már én is gondolkodtam, nem tudom, segíthetne-e :F Jó lenne ha valaki megírná.
    Ha a szék háttámláját hátradöntöd (ékpárna derékhoz) és úgy ülsz, szerintem még sokat nem segítettél. De nálam vannak itt hozzáértőbbek is biztos. Én úgy érzem, hogy nekem nem használna, csak függyőleges helyzetben a 120 fokban ülés.
    Azt mondják az a jó, ha nem egy pontban nehezül a súlyunk ránk. :U Tehát a térdepelő széken is ugye a térdre is esik a súly és ettől is jó, plusz valahogy úgy tartja a derekat , hogy megmarad az S forma benne.
    Neked sz.em kimondottan használna a denevérpad! Azt írtad, hogy készítettél egy egyszerűt otthon. Kérdezd ki a dokit, de tudtommal pont a még "csak" kiboltosuló porckorongot rakja helyre.
    Plusz még a mély hátizomerősítő gyakorlatsor is segít, mert hát az a cél hogy ezeket az izmokat megerősítsük és akkor nincs kiboltosulás, minden marad a helyén.

    Nekem amúgy két helyen, fent a lapockák szintjén és ugye lent is gerincferdülésem van már gyerekkorom óta, de nemigen tettünk ellene. Nem volt prevenció még akkortájt, megállapították és kész. Nyilván ez is elősegítette a sérvet.. :U És hát ami a legnagyobb fájdalmam, hogy úszni nem tudok :( Meg kell tanulnom felnőtt fejjel.

    Eastman: köszi a választ! Elmentettem magamnak az oldalatokat :)) Te volnál az egyik alapítótag? Jó, hogy van köztünk szakember is, nehogy hülyeségeket fecsegjünk egymásnak. :K
    Lenne egy kérdésem Hozzád! Van nekünk itthon hátizomerősítő, az amikor ülsz és le kell húzni vállig a rudat súllyal. Mit gondolsz, hogy ezt én vajon használhatnám már? Úgy gondolom, hogy olyasmi hatást ér el vele az ember mint a denevérpaddal. Nem?
    Jan. végén telt le a 3 hónap műtétem után.

    Daniel Alves: csigolyatörés??? :( Az nem lehetett kellemes! Mindenképpen járj utána hogy most mitől fáj, ne hagyd rosszabbodni!

  • mh197

    senior tag

    válasz ballus #175 üzenetére

    Szia!

    Nos a hátizomerősítés dolog sztem nálam kipipálva, elég komolyan eddzettem az elmúlt pár hónapban, de csak rosszabb lett. Korábban sem mondanám, hogy mozgásszegény életmódot éltem, sőt... Kondi, sport, meg mozgás, mind megvolt. Én arra gyanakszom, hogy az egyik ágy tette ezt velem. Túl kemény volt az ágy, és mindig fájó derékkal ébredtem rajta reggelente, ha nem tettem kispárnát a derekam és a hátam hajlatába magam alá. Nem tudom van-e köze a dologhoz, bár sztem biztos, de nekem sztem ez okozta, hogy így jártam. Más ágyon nem volt ilyen gondom ami puhább. Na de csata után okos ... Szóval most már ez van.
    Hasonfekvés vagy hátonfekvés az egészségesebb ilyen gonddal, pl ezt sem tudom?! Kis párna használata vhova? Szóval sok még bennem a kérdés. A fájdalom meg még mindig ott van már tavaly aug óta. Remélem nem fog így maradni kiboltosulva a porc örökre, mert akkor más nem segítene csak műtét, ezért lenne jó vmi megoldás, ami visszahúzza, csak félek sok idő telik el már így, és ott fog maradni "kinyúlva" ..

  • Daniel Alves

    őstag

    Rendszeres uszasrol velemeny? Gondolom ez is segit valamenyit... :U vagy gondolkoztam hogy heti 3 alkalommal gyogyfurdobe kellene elmennem...

    ...es ugye itt a jo ido szoval eleg sokat motoron is gornyedni szoval kikell talalnom valamit :U

    Amugy engem az zavar hogy ezt 25 eves koromra kellett megelnem :(

    ballus: Igen toresem volt...rosszul sikerult paintball utan..beleestem egy arokba :DDD :W

    [ Szerkesztve ]

    Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

  • mh197

    senior tag

    válasz Daniel Alves #177 üzenetére

    Én is 27 évesen kaptam be ezt a kellemes dolgot. Sajnos ez van, ezt dobta a gép.

    Amúgy az úszás sztem sokat segít a porcok állapotán, mivel a vízban gyakorlatilag a lábad lefelé húz, és valami hasonló széthúzó hatás elég jól tudja nyujtani a porcokat. Ha pedig úszol, az eddzi is az izmokat körülötte, meg nem terheli le a porcokat. Szóval ha az orvos engedi, mindenképp.
    Én is azon filózok, hogy akármi lesz velem, ha műtenek, ha nem, a napi rendszeres úszást ezentúl esti programnak beiktatom. Eddig kondiztam, most úszni fogok, ez van. Végülis úszással is lehet elég jól izmot építeni. :)

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az úszás nagyon jó, csináljátok! A motorozást nem tudom, de pl. a biciklizést javasolják, mert ott is tulajdonképp 3 ponton nehezedünk a brigára és nem egy.

    Amikor a kórházban voltam, akkor tapasztaltam, hogy egyre többen egyre fiatalabbakat érint ez a betegség, és nagyon sokukat műteni is kell.
    Amin igazán meglepődtem, egy cikk, amit olvastam az aktív sportolókkal végzett felmérésről:

    2009-12-08 08:04:42
    Aerobic élsportolók SpinalMouse®-szal végzett gerincvizsgálatának eredményei

    2009. október-november hónapokban a 15 főből álló, nemzetközi versenyeken eredményesen szereplő aerobic csapat SpinalMouse® műszeres gerincvizsgálatát végeztük el. Az eredmények az egyoldalú, célirányos gerincterhelést, és a megfelelő kompenzációs mozgások és a gerincoszlop rehabilitációjának hiányát igazolták.

    A 15, többségében 15-17 éves leány esetében 12 gyermeknél volt a vállmagasság megtartott, és voltak a lapockák egy szintben. Hármuk esetében a jobb- vagy bal váll, a jobb- vagy bal lapocka lejjebb állt, és náluk különböző fokú scoliosis volt igazolható (mindhárom versenyző intenzív RSG-s sportmúlttal rendelkezett). Elsimult háti gerincgörbületet 3, elsimult ágyéki gerincgörbületet 4, lumbalis hyperlordosist 1, fokozott háti kiphosist 1 esetben igazoltunk műszeresen. A fizikális vizsgálat során gondozatlan haránt- emelkedéssel és süllyedéssel is találkoztunk. Hosszanti hátizomzatuk a fenti sportolóknak kiemelten erős.

    A gerincoszlop sagittalis síkú vizsgálata során az egyes gerincszakaszok mozgását illetően az alábbiakat tapasztaltuk:

    • 15-ből 12 esetben (80%) a thoracalis gerincszakasz hypermobilitása,

    • 6 esetben (40%) a lumbalis gerincszakasz hypomobilitása,

    • 13 esetben (87%) a medence hypomobilitása flexioban, ehhez kapcsolódóan a fennmaradó két esetben a medence hypomobilitása flexioban és extensioban egyaránt kapcsolódik,

    • 6 esetben pedig a medence hypermobilitása extensioban állapítható meg.

    A fentiek értelmében a sportolóknál a vizsgálat a sajátos mozgás és sportágra tipikus túlzott gerincterhelést igazolta. A gyerekek túl kötött izomzata a lumbalis gerincszakasz, valamint a medence hypomobilitását eredményezte, illetve a gyakorlatokban megjelenő túlzott extenziós mozgások bizonyos esetekben a medence túlmozgását is okozzák. A medence körüli izomzat megerősítésére és ezzel a túlmozgások elkerülésére is gondot kell fordítani az edzéseken a sportolók védelme érdekében. A medence merevsége (előre- és hátrahajlásban is) valószínűleg annak is az oka, hogy az egyes mozdulatoknál - mivel a versenyző nem elég rugalmas- nem a gerincoszlop hajlik a gyakorlat során, hanem azt a sportoló „izomból próbálja kivitelezni”. A hypermobil hát pedig ezt a merev medencét igyekszik kompenzálni.

    A megállapítások az alábbi terápiás javaslatokat vonták maguk után:

    11 esetben szükséges a gyermekek mély hátizomzatának és a medencefenék erősítő gyógytornája az edzések végén, a gerincoszlop megfelelő védelme érdekében.
    Emellett 1 sportolónál a törzsizomzat erősítő gyógytornája is szükséges.
    A törzsizomzat és hátizomzat nyújtása 2 esetben indokolt, míg a 3 scoliosios gyermek közül kettőnek szakorvosi segítségre van szüksége a gerincferdülés súlyossága miatt.

    Ez a sportág, illetve a gerincoszlop járulékos túlzott specifikus terhelése mindenképpen szükségessé teszi a gerincoszlop tudatos védelmére irányuló gyakorlatok bevezetését az edzésprogramba, továbbá a három gyermek esetében ez a munka az egyoldalas ferdülést tovább ronthatja, így feltétlen gondozásukra van szükség!

  • Eastman

    őstag

    válasz Daniel Alves #177 üzenetére

    Hátúszás csak! A mellúszáskor felvett testhelyzetben fokozódhatnak a tünetek.

    Ha nagyon nem megy a hátúszás, azt megpróbálhatod, hogy (háton) a medence széléhez támasztod a vállaid, a csípőd felemeled a víz felszínére és a hátúszás lábtempójával erősíted az izmaid.

    Extraként használhatsz egy ilyen felfújható párnát a fejed alá (medence széléhez), hogy kényelmesebb legyen. [link] Illetve légnadrágot, ha nem sikerül a víz felszínén maradni: [link] :)

    Szia Ballus!

    Van nekünk itthon hátizomerősítő, az amikor ülsz és le kell húzni vállig a rudat súllyal.

    Ezt nem nagyon értem. Linked van? :B

    A gerincnyújtás akkor az igazi, ha passzívan történik, az izommunka minimális. A hátizmok erősítésre műtét után a gyógytornát, gerinctornát, Pilatest javasolnám, hátúszással kiegészítve.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • biker

    nagyúr

    válasz Eastman #180 üzenetére

    szerintem hülyén néznének rám, ha megpróbálnám feltölteni levegővel a gatyámat, főleg ha az "alsó" levegőszelepből :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Eastman

    őstag

    válasz biker #181 üzenetére

    Helyed az lenne a medencében, az biztos. :)

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • mh197

    senior tag

    válasz Eastman #180 üzenetére

    Szerintem ilyen gépre gondolhat hátizom erősítő alatt: [link]
    Annó én is sokat eddzettem ilyennel. A rudat a nyak mögé húzva erősíti a hátizmokat. Elég jó gép, mikor még jó volt a derekam én 70-80 Kg-ot is tudtam vele nyomatni így, de már rég eddzettem ilyennel sajnos.

    Akkor ezek szerint az ágyban hasonfekvés sem túl előnyös? Mármint amikor hasonfekve nézem pl a TV-t a felső testet kicsit megemelve? Az is terheli a derekat? :F

  • Eastman

    őstag

    válasz mh197 #183 üzenetére

    Véleményem szerint fokozza a tüneteket. ...de ezt igazán Te érzed hason fekve (ha érzed).

    Kis szakirodalom:

    Lordosis = a gerinc nyaki és ágyéki (derék) görbületeinek elnevezése. Hyperlordosis (bal oldali kép) a fokozott gerincgörbület.
    Jobbra egy nyújtott helyzet.
    Mint általában az anatómiai ábrákon, sárgával jelöli az idegeket, a kék a csigolyatestek közt lévő porckorong, illetve az alsó képen a csigolyák közti kisizületek felszinét is kékkel jelöli.

    <-- hátunk, hasunk -->

    Láthatod, hogy ha pl. hátra dőlsz, a kitüremkedő porckorongot jobban összecsípi a két csigolyatest széle.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • biker

    nagyúr

    válasz Eastman #186 üzenetére

    nekem is ez a tapasztalat, mégis a mckenzie torna alapja a hason fekve feltolás.
    érdekes dolgok ezek

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • mh197

    senior tag

    válasz Eastman #186 üzenetére

    Szemléletes képek!
    Kicsit azért most ez összezavart. Most akkor a természetes vagy ideális tartás. ami a gerinc íveit megőrzi, az is összecsípi a kitüremkedő sérvet a derék részen? :F Én eddig azt hittem, ha előre hajolva vagyok, az a rossz, mert akkor a derékban a természetes ék alakú porc első része összenyomódik, benne nő a nyomás, és hátra tolja ki magát a cucc a sérv felé. Ha viszont egyenes tartásban vagyok, akkor meg a természetes görbület csípi össze hátul a kitüremkedett részt? :F

    Ma voltam egyébként gerincsebésznél, aki annyit mondott eddig, hogy gyöki blokád injekciót fogok kapni első körben L4 jobb oldalra. Állítólag annak meg kell szüntetni a jelenlegi fájdalmakat. Nos reménykedem benne, mert időnként elég elviselhetetlen.
    Szóval csütörtökön remélhetőleg meglesz a dolog, és aztán ki tudja. Az biztos, hogy úszni kell, Mckenzi torna kell, ennyit mindenképp mondott.
    Szóval amint túlesem a dolgon, megírom a tapasztalatokat róla.

  • Eastman

    őstag

    válasz mh197 #188 üzenetére

    Szia!

    Ez sajnos nem ilyen egyszerű, hogy "Előre hajoljak, vagy hátra?". :(

    Az viszont látszik, hogy az ágyéki csigolyák és a keresztcsont egymáshoz viszonyított helyzetén kell igazítani (az MRI kép alapján, amit küldtél).

    Próbáltad már ezt a testhelyzetet?

    A bajusz és a szoros öv nem szükséges. :) ...sőt, próbálj ebben a helyzetben ellazulni, mély lélegzetet venni, hosszan kifújni, relaxálni, lazítani, pihenni. Ilyenkor nagyon kicsi a terhelés a porckorongokon. Az ágyéki görbület (lordosis) kicsit egyenesedik (de mégsem annyit mintha előre hajolnál) a csigolyák nyílnak, a kitüremkedés szélét nem csípik össze a csigolyatestek.

    Azt viszont nem árt tudnod, hogy a fájdalommal eleve kialakul egy kényszertartás. Az izmaid ösztönösen olyan helyzetbe hozzák (húzzák) a tested (testrészt), ahol a legkisebb a fájdalomérzet. Szinte egész nap dolgoznak "észrevétlenül". Ennek következtében egy idő után elfáradnak és bizony ők is sajogni kezdenek. A fájdalom fokozódik. A porckorongsérves tünetek enyhítésében a masszázs - a jól összehangolt terápia elemeként - úgy segít, hogy ezen izmok feszülését oldja.

    Üdv: Eastman

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • mh197

    senior tag

    válasz Eastman #189 üzenetére

    Szia!

    Valahogy ösztönösen is vmi ilyesmi pozícióban alszom, egy szivacsos dolog van a lábaim alatt, ami helyén a képen egy szék van. Emelett egy nagyon kicsi párnát is teszek a fenék rész alá, hogy ott emeljen egy kicsit. A képekről én is vmi olyasmit szűrtem le, hogy a lordosis mértékletes egyenesítése talán használna, ezért is alszom ilyen módon.
    A hasonfekvéses dolog meg sztem pont az ellenkezője ennek, így azt annyira nem erőltetem, próbálok leszokni róla.
    Sajnos a héten nem adják be az injekciót, csak jövő hét csütörtökön, így csak akkor lesz infóm, hogy mi a további teendőm. Közben melót is váltok, és sajnos úgy jött ki, hogy rögtön első héten el kell mennem egy napra, szóval elég neccesen jön össze minden mostanság sajnos.

  • biker

    nagyúr

    válasz mh197 #190 üzenetére

    akkor kitartást a sok rohangáláshoz.
    mi meg eladtuk (99%) a lakást, és intézzük a másikat, ez után rohangászok, meg túrom a netet ezerrel, jól meg is viselte a hátam :( de kitartok :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • mh197

    senior tag

    válasz biker #191 üzenetére

    Köszi! Úgy néz ki, hogy felnyársalnak a derekamon :DDD , gondolom csepp tű lesz majd ami a gerinc mellé elér... De majd csak kibírom vhogy, remélem elérzéstelenítik, vagy nem tom. :U

    Költözés? Nem semmi, én most vidéken takarítottam az udvart, de alig ment. Költözésnél csak óvatosan, vigyázz a derekadra! ;)

    Amúgy kitaláltam egy érdekes pozíciót, ami enyhíti a fájdalmaim kicsit. Van az a nagy labda, ami nekem régebbről volt, és arra fekszem rá hason, hogy a labda teteje az alhasi-ágyéki részen legyen, és a felső test, és a láb is lefelé "lógjon". Ilyenkor vajon kapnak terhelést a korongok? :F Mert egész jól el lehet vele lazulni, és a fájdalom is csökken picit.

    [ Szerkesztve ]

  • biker

    nagyúr

    válasz mh197 #192 üzenetére

    műtét előtt kínomban én is csináltam így :)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagyon rég voltam, de legalább termeltetek és van mit olvasnom. :))
    Köszönöm a sok jó tanácsot. A hátúszásról én is olvastam, de valóban csak akkor használ ha valaki tökéletesen csinálja. Nekem javasolták még a vízben való gerinctornát kimondottan sérveseknek van kitalálva, csak azt nem tudom, hogy hova mehetnék én ilyen kéréssel.
    Van olyan uszoda, vagy fürdő, ahol gerincsérvvel foglalkoznak?
    Légnadrág remek lenne! Vagy egyszerűen úgy születni hogy tudunk úszni... :U

    Hű ez a felfújható tüskés párna nagyon tetszik! :R Külön jó, hogy akár vízben is használhatom vagy csak széken, kocsiülésen.
    Nekem az autóval is bajom van, mert abban valahogyan nagyon összecsukva érzem magam, egyáltalán nem kényelmes. Már azon gondolkodtam, hogy a fenekem alá is kéne valami ékpárna nem csak a derekam mögé. De általában inkább a hátsó ülésen utazom még, mert elöl nem jó.

    A hátizom erősítő pad (igen, amit mh197 mutatott) ami a konditermekben van, de a konkrét nevét nem ismerem. :F Akkor ezt hanyagolom.

    Amikor gyógytornára jártam, akkor ebben a pózban kellett a földön hanyatt feküdnöm, felhúzott lábakkal. És tényleg nyújtva nem is kényelmes. Nyilván nem véletlenül.
    A hason fekvés nekem sem jó :( pedig régebben imádtam úgy aludni. Jelenleg oldalt vagy háton szundítok.

    Azt szerettem volna még megkérdezni, hogy honnan tudhatom, hogy épp újabb sérvem alakul, vagy csak a régi rossz beidegződés megy végbe rajtam ( az idegek azt mondják nem felejtenek) vagy épp izom vagy ízület fáj-e... :F

    Vigyázzatok a derekatokra, nagyon nem kéne cipekedni ám mert hipp-hopp kiújulhat vagy romolhat a dolog egy rossz mozdulatnál.

    Jó hétvégét Mindenkinek!

  • mh197

    senior tag

    Sziasztok!

    Csak röviden írok, hogy hol tartok, mert holnap melóhelyen vizsga, meg meló, meg minden...
    Múlt héten megvolt a gyöki blokád, 2-3 órát zsibad a láb, utánna viszont mintha misem történt volna visszajött a fájdalom. :(( Szóval ez nem jött be. Egy 50 mg-os contramal tabival nagyobb hatást tudtam/tudok elérni, mint az injekció, amit beadtak. Gyakorlatilag semmi hatása nem volt. Na ilyenkor vajon mi a szitu? :F L4 gyöki blokád volt, ez vajon hathat az L5-SI közti problémára is, ha esetleg mégis ott lenne a gond, mert nincsenek túl messze? :F
    Egyenlőre ilyen kérdések merültek fel bennem. Mindenesetre az tuti, hogy ez az injekció a lisocain hatásán kívül semmit nem változtatott, bár még amikor beadták közvetlen utánna sem volt olyannak modható, hogy elmúlt volna tőle a fájdalom.
    Most továbbiakban megyek alhasi MR, és CT -re, gondolták megnézik azt is, nem-e vmi tök más okozza a gondot, mert hasi-lágyéki fájdalmaim is vannak jobb oldalt csak, és egy próbát megér ez is. Eddig nekem még mindegyik orvos azt mondta nem kell műteni a sérvet, Mckenzivel lehet kezelni, amit majd végzek is, viszont jó lenne, ha végre meg lenne a probléma fő oka is, ha nem ez az...

    Keresztcsont (ami csontosan kitapintható a deréknál, lehet nem keresztcsont? :F ) alsó részén a gerinc vonalától kb 5 cm-re oldalra Mi tud még ilyen egész lábba kisugárzó fájdalmat adni? Ha rálépek a fájdalmas jobb lábra, ott érzek olyan pici csipkedő érzést, fájdalmat. Ötlete esetleg vkinek porckorongon sérven kívül? :F

    Azért, hogy ne csak rosszakat írjak, olvastam egy cikket (2008-as) neten nemrég, amiben azt írták, hogy egy éven belül lemegy a porckorongok őssejtes klinikai tesztje. Eddig az így kezelt korongok regenerálódni tudtak, és helyrejöttek. Mivel a cikk 2008-as, elvileg már engedélyezve kellene lenni az eljárásnak, de nem nagyon hallottam még róla. Ugyanebben volt egy olyan technika is, amiben porckorong átültetéseket csinálnak, és 5 éve így kezelt betegek kitűnően vannak az átültetett porccal.
    Gondoltam megemlítem, hogy miket találtam még ezen a téren. Szivem szerint egy ilyen őssejtes kezelést én bevállalnék, de gondolom horror az ára, meg nem is biztos, hogy idehaza csinálják még.

  • ballus

    csendes tag

    Sziasztok!

    mh197: nekem gyanúsan hasonlít a tüneted az enyémhez. Nekem is kisugárzott anno az alhasamba, de azután már csak rosszabb lett. És volt ez a szúrós fájdalom is amikor a lábamra álltam. A csípőmben éreztem és nem tudtam sokáig állni vagy menni, mert nagyon fájt. Ekkor elmentem Mcenzire is, kicsit hatott, de nem nagyon.
    Igazán nem akarlak elkeseríteni és tényleg ki kell mindent próbálni, mert a műtét már csak a végső megoldás legyen.
    Kitartást!

  • biker

    nagyúr

    válasz mh197 #195 üzenetére

    az L4-be beadott blokád alatta mindenre hat, ezen nem jutnak át az ingerek
    ha nem hatott, akkor
    1: nem jól adták be, nem jó helyre
    2: nem ez a hiba oka :)

    Kémiailag és fiziológiailag ha a lidocaint beadják oda, akkor ot az idegi jelek vezetése megszűnik, amíg hat a lidocain. utána visszajön.
    de ennek is többféle fajtája van tudtommal.

    1: infúziós kezelés olyan szteroidokkal, amik gyulladást és fájdalmat csökkentenek, 5-10 napig napi 200ml cuccos, az 5. naptól kezd hatni, és hónapokig jó
    2: gerinc MELLÉ adott blokád, helyileg pár órát, max napot tart
    3: epidurálisan beadott, ezt CSAK reumatológus szakorvos vagy sebész adhatja be, mert közvetlen az idegpályákhoz kell szúrni. azonnal hat.

    én az 1 és 2-t kaptam kórházban, sajna a 2-es nekem se sokat ért, de azt mondtam lesz..om mit hova szúrnak, csak ne lihegjen a tarkómra közben :) na jó, viccet félretéve kaptam ilyen blokádot, vénásan contramalt, fentanyl tapaszt, mindent, de a vége csak szike lett :(

    Menj már el Eastman kollégához és próbáld ki a denevér ágyat, hátha segít

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • enerdzsájzer

    tag

    Sziasztok!

    Már három éve szenvedek derékfájástól,mindkét lábamba sugárzó fájdalomtól,görcsöktől meg zsibbadástól.Ez idő alatt egyszer küldtek röntgenre.Kaptam néhány injekció kúrát meg bogyókat amik teljesen hatástalanok voltak.Fel is hagytam az orvoshoz mászkálással.Nem láttam értelmét.Többet ért ha elmenetem csontkovácshoz meg pihentem egy kicsit.De most két hete már a csontkovács sem tudta helyrerakni a derekamat.Folyamatosan sugárzott a lábamba a fájdalom meg görcsölt,zsibbadt hogy majd' meg zavarodtam.Ügyeletes orvost is ki kellett hívni a hétvégén,ő mondta hogy ez szerinte gerincsérv és adott vénásan valami lórúgást ami 1 óra múltával hatott is de a zsibbadás megmaradt.Ideggyógyászhoz utalt be,aki megvizsgált és szintén sérvre gyanakodott.Fenekemtől kislábujjamig lefutó zsibbadás achilles ínnál nem volt reflex hiába püfölte a kalapácsával,na meg nem tudom mozgatni két lábujjamat.Jó,mondja ct, de arra legalább egy hónapot kell várni.Még jó hogy a csontkovácsommal összehaverkodtam és ő segített soron kívül ct-vizsgálatra bekerülni.Mindig utáltam ezt a soron kívüli beajánlós dolgot de marhára nem volt kedvem még egy-másfél hónapot szenvedni mire sorra kerülök.Úgyhogy összesen 3 év kínlódás után végre bekerültem egy tisztességes orvos kezei alá.Az egész vizsgálat leletkiadással meg annak elmagyarázásával kb 20 percig tartott.Ennyit tesz az ismeretség meg egy szatyor hazai.Szóval a legalsó csigolya felső végén van egy 6 milliméteres,az alsó végén meg egy 15 milliméteres sérv.Az alsó porcban egyébként már nincs anyag.Egy üres tér van a porc helyén.Szóval műtét minél hamarabb mert csúnya a helyzet nagyon.
    Egész életembe nehéz fizikai munkát végeztem.Mázsákat mozgattam, 20 évesen még egy ladát is felborítottam simán.Mondták az öregek hogy jó lesz az az erő még sz@rni is egyszer.Én meg úgy éreztem vasból vagyok,nekem nem árthat semmi.Hát nem kellett sokat várni hogy megtapasztaljam milyen a gravitációs vécézés.31 évesen örülök ha magamtól ki tudok menni.
    Vettem nemrég függeszkedős "csizmát" amikor már fel sem tudtam egyenesedni és úgy mentem mint egy öregember meggörbülve,fél perc lógás megváltás volt.Újra felegyenesedtem és a fájdalom is enyhült.
    Szóval röviden ennyi a történet eddig,majd még ezután jön a műtét.Levontam a tanulságot:hallgass az öregekre meg ha fáj valamid keress egy normális orvost és ne hanyagold el a bajodat!

  • biker

    nagyúr

    válasz enerdzsájzer #198 üzenetére

    hol lesz az action?
    Jóbbulást!

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák