Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz koby11h #6327 üzenetére

    Ugy tudom, hogy jelenleg annyi van, hogy az alapveto, biztonsagi dolgokat, amik nelkul nem lenne szabad elindulnod, azt most is tudni kell, max nem kerdezik. Ilyen pl hogy lampakat, olajszintet, ablakmoso szintet ellenorzol, utobbit utan is tudod tolteni, viszont ennel tobbet nem kell tudni, es szerintem ez konkretan jol van igy.
    Egyreszt mert alapvetoen megbizhatobbak a mostani autok, mint a regiek (ugyan meg kicsi voltam nagyon, de emlekszem, hogy egy atlag hetvege ugy kezdodott a lakotelepen, hogy a panelek elotti parkoloban fekudt az autok (lada, varnyu, trabi, kispolak) alatt a lakok fele :DDD), viszont cserebe ha nem trivialis bajuk van, otthoni korulmenyek kozott gyakorlatilag szerelhetetlenek, es nem csak a szerszamigeny miatt, nagyon komplikaltak is.

    Szamitogep detto, egyreszt regebben sokkal gyorsabban avult a gep, masreszt tobbszor volt valami kinja. Ma illetve utobbi bo 15 evben osszeraksz egy gepet/veszel egy laptopot es arra hasznalod, mint az atlagfelhasznalo, azaz bongeszes, video, zene, irodai progik, akkor hardware-jellegu gondod valoszinuleg bo 5-10 evig nem lesz.

    Szoval igen, ezek a skillek mar kevesbe altalanos jelleguek, mint regen, oktatva sincs, viszont ha oszintek akarunk lenni, igeny sincs ra. Nyilvan az, hogy valaki egy motorhaztetot nem tud felnyitni a sajat autojan azert eleg gaz, de szerintem nem altalanos.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz koby11h #6327 üzenetére

    Azért egy informatikai szakembernek egy tetszőleges, intuitív felületű asztali OS (tehát nem egy Gen2, na) telepítése ne okozzon gondot. Átlagos desktop gép szerelése sem. Illetve az is, hogy pl. ismeri a csatlakozókat (az elterjedtebbeket, pl. tudja, mi az a Displayport), meg tudja, hogyan működik az átlagosabb PC hardver.

    Autóval az a helyzet, hogy az újabb cuccoknál már a hűtőfolyadék cseréjéhez is kell OBD2 interfész, szóval nem csoda, ha nem nyúl hozzá az ember - de itt az a gond, hogy a gyártók így találják ki. S miért kisebb az igény a dolgok megjavítására (nem feltétlen otthon)? Mert direkt úgy van csomó minden kitalálva, hogy meg lehessen oldani, de ne érje meg.
    Több légy egy csapásra pl. az, hogy egyre több minden ragasztott telefonokon, laptopokon - érintőcsere sok esetben még úgy is rizikós, hogy nincs összeragasztva a kijelzővel.
    A PC-vel nem tudott mit kezdeni az iparág, mert az szabványokra épül, és az ATX házba még mindig bármilyen ATX lap belemegy... Csavarokkal... Laptopok esetében nem követték el a gyártók ezt a hibát, minden egyedi. :)

    @Jokeph : Jó dolog volt az :)

    @BiP : Szerintem van, @freemanone hozta is :)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák