Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz F.E.K.. #30332 üzenetére

    Itt ez rendszeres :D Meg 32 bites Office-al meg se tudja nyitni :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • opr

    veterán

    válasz F.E.K.. #30332 üzenetére

    50-70Mbyte az semmi. Szinten annal a cegnel volt szerencsem tobb szaz Mbyte-os excel tablakhoz, amit halozati meghajtorol bizgeralt az eszkombajn. Ez volt a meloja. Mindezt 2010-13 kozott, ilyen 2GB ramos laptopon, amiben persze vinyo volt a rendszermeghajto is. Az egyetlen, amit nem tudtam soha eldonteni, hogy a halozati meghajto a lassabb, vagy a gepe birja kevesbe. Egy lapvaltas az excelben also hangon fel ora volt neki. Ez volt az egesz munkaja, hogy ezt az egy excelt baszogassa. Napi 8 oraban, evekig.

    Mikor mondtuk, hogy baszki, ennyi adatot akkor mar inkabb access-ben tocskolj, meg hogy kene neki eros gep, az arc kozolte, hogy ha errol szolunk a managementnek, megol, mert igy nyom egy gombot, aztan elvan 15-30 percig a kovetkezo gombnyomasig, de ha ez ilyen 1-2mp-et vesz igenybe, akkor a foallasu munkajat el tudja vegezni havonta egy nap alatt, szoval csak megszivatnank vele. Kozel 3 evig meloztam ott, az arc vegig ezt csinalta. Es kapta a kurvajo bonuszokat folyamatosan, merthogy milyen kivalo dolgozo.
    Beszeltem bo 2 eve az egyik arccal, aki meg azota is ott melozik (nem ez az arc, de ismerik egymast). Nem valtozott a helyzet, max annyiban, hogy azota mar 16GB ram+ssd van az arcnak, meg gyorsabb a belso halo, tehat azota az valtozott, hogy havi 2-3 ilyen excel tablat birizgal egy helyett. Es ennek megfeleloen kapott eloleptetest meg fizuemelest is.

    A mai napig nem jott ra a management, hogy miert nem hatekony a ceg. :DDD

    ui.: Igaz ez a monsta excel meg a regi, helyzabalo formatumban volt. Nem tudom, xlsx-ben mekkora lenne ugyanaz a file, de gondolom joval kisebb.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák