Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szebe

    őstag

    válasz hcl #27026 üzenetére

    Azóta váltott, az új helyen heti 1 nap jelenléte van. Sokkal kisimultabb, és több mindenre van ideje (pl elmenni postára ha csomagja jön, mert ahova tartozunk az "korán" zár...).

    "ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

  • KROK640

    veterán

    válasz hcl #27026 üzenetére

    Én unblock ahol csak lehet az ingázást, meg a bejárást minimumra (heti 1 max 2 alkalomra vagy még annyira SE) vágnám vissza.
    Én spec imádom a HO-t, nem csak az otthonom kényelme, de órákat spórolok a készülődéssel és az utazással, nem beszélve mindannak az árát is, akár tömegközlekedés akár kocsi. Nem beszélve arról, hogy kisebb lesz a tömeg és a dugók reggel/délután, így akinek mennie kell az is jobban és kényelmesebben tud haladni.
    Ráadásul az ember egy kicsit munkaidőn belül is tud rugalmas lenni. (Adott esetben beleférhet szerelők fogadása, postára elugrás, stb).

    ha pl valaki 8 órát dolgozik naponta és 2 órát ingázik (ami még nem is sok, sok Budapesti és környékbelihez képest), az olyan mintha napi 10 órát dolgozna, de abból kettőt ingyen. Sőt, mivel az utazás pénzbe kerül, ezért még inkább mintha azért ő fizetne.

    Ha még ehhez egyébként blokk/project alapú haladás is hozzájárul (tehát X munkával X határidőre készen lenni) jól belőtt határidővel, (ha gyorsabban végzel több szabadidő van/kevesebbet dolgozol napi szinten) igazán kellemes lehet a munka. Én is az ilyeneket szeretem a legjobban.

    Ehhez képest az ember rengeteg helyen ütközik az olyan hülyeségekbe, minthogy egyesek szerint a munkahelyre bejárás jó*, mert otthon nem tud dolgozni (ez szerintem elsősorban az ő hibája) vagy hogy nem jó otthon ülni mert nappal is fűteni kell**, vagy volt aki azzal érvelt, hogy gyorsabban amortizálódik az otthona attól, hogy nem jár be a munkahelyre, és gyakrabban kell festenie xD

    * Van egy Pszichológiai alapja a kimozdulásnak is. Amikor heti 1-2 alkalommal kellett bejárjak a munkahelyre az volt a legjobb. De teszem hozzá, hogy enélkül is meglehet lenni, hiszen munkaidő után és/vagy hétvégén ki lehet mozdulni, kisebb nagyobb baráti összejövetelekre, kirándulásra, bulira, akármire. Plusz hétköznap is kell boltba, postára stb járnia az embernek, szóval a HO nem jelent teljes bezárkózást.

    ** Szerintem most, hogy akár a munkáltató részben hozzájárul a lakás rezsijéhez, tömör win az egész. A munkavállaló órákat spórol a bejáráson, pénzt a bejáráson, és még a rezsijének egy részét is kifizeti.
    Ez a nappal is fűteni kell réteg meg szerintem aki rosszul csinálja. Lássuk csak : reggel felkel, majd megfagy mert már nincs fűtés (vagy ha igen, akkor rohan letekerni), majd egész nap amíg a legkevésbé menne a fűtés addig hűl a lakás, majd amikor hazajön, akkor nekilát vacogni, feltekerni a fűtést, az szépen naplemente után mire átfűti az egész házat szép energia elmegy, és 30-60 percig garantáltan vacogni fog, majd van neki meleg még este picit, meg javarészt még az ágyban alszik, és reggel kezdi előről. Nem hiszem, hogy jelentős energiamegtakarítás lenn, ellenben kényelmetlenségekből akad bőven.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák