Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #1257 üzenetére

    nem tudom, hogy felétek, hogy megy, vagy milyen frammel tudsz ennyit elkérni, de ha én háznál 5 ezres órabérrel dolgoznék, akkor biztosan más után néznének. Legalábbis Debrecenben és környékén. Ez a falu is (Debrecentől 10km-re egy igencsak felkapott lakóhely) is hiába van tele vaskos középosztálybeliekkel (érdemes megnézni az ingatlan árakat meg úgy az egészet) olyan skótok, hogy az hihetetlen. Végig mennék a faluban simán összetudnék szedni vagy 30-40 ezeret, ki nem fizetett tartozásokból, akik nem fizettek, vagy csak részletet adtak. Végig is mennék, ha látnék rá esélyt, mert most jól is jönne a pénz.

    Általában nekem az a képlet, hogy az emberek szeretnek a gépen spórolni. A hardver legyen "mennyit engedsz a feléből" árazású, a szoftver természetesen legyen ingyen, én meg lehetőleg érjem be köszönöm / isten fizesse meg / itt egy doboz sör / tessék egy 500-as, ugye milyen jó vagyok hozzád? - az elképzelés.
    Jó, egyszer a Nagyerdőn voltam egy háznál ott 4 ezret kaptam fél órára (2-3 éve lehetett) és mindezt zokszó nélkül. De amúgy azt vettem észre, hogy az emberek nagy része nem szeret mindezért fizetni. Nehezíti az életemet az, hogy amúgy szeretem is csinálni ezt, és emiatt hajlamos vagyok nem csak azt nézni, hogy jujjj mennyit is fogok ebből keresni?

    Amikor bedobtam faluszerte, hogy vége az 500ft-os Windows telepítéseknek meg az 1000ft-ért egész délután hibát keresek időszaknak, akkor a klienseim 75-80%-a egyszerűen elpártolt tőlem. (pedig nem 5 ezres órabért toltam be, csak 3 ezerre emeltem a win telepítést driverekkel utilokkal együtt). Volt aki már az elején közölte h nem pálya, volt aki egyszer kifizetett de többet nem hívott...
    Egy idő után mindig akadt egy szomszéd Pistike aki vagy értett hozzá vagy nem, de egy pohár vízért elvállalta, hogy megnézi szétbarmolja, aztán volt hogy hívtak, én meg mondtam h mostmár ár + 50% mert hozzá lett nyúlva, és akkor ment a hátas dobálás meg a szerviz, vagy esetleg egyből szerviz.

    Van itt az emberekben egy teljesen fölösleges ámde annál hátráltatóbb dolog, az pedig az ő túlontúl nagy büszkeségük. Vagyis, hogy ha nekem azt mondja h 5 erzerért nem, és senki sem csinálja meg neki, akkor inkább elsunnyog a szervizbe és hurcibálja a gépet össze-vissza, majd kifizet többet mint nekem kellett volna, de büszke magára h van büszkesége, és azért sem jött vissza hozzám... Ezzel persze mindketten rosszul járunk, de az ilyent nem érdekli.

    Régen azért mikor nagyon alacsony áron dolgoztam,akkor heti 3-4-5 helyre kellett mennem, volt olyan h egy délután két helyre is, akkor azért heti szinten összejött 3-4-5 ezer ft, most meg havi szinten sem nagyon :(
    Valamint a két legjobb ügyfelem is elköltözött innen dunántúlra/külföldre.

    Szóval, te hogy tudsz 10K+ -os órabért elkérni?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák