Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz KROK640 #26995 üzenetére

    most nem eri meg ingtalannal kecsolni, mert 3,5-4% hozama van, minusz az amortizacioja, ami nem most jelentkezik, hanem amikor keri a felujitast, de akkor jol fog a ceruza
    a 11,75% az meg barmifele nyugmentesen

    pont ezt mondta a muki is abban a videoban par hete
    250k-t meg rohogve keresnel Bp-n

    ------------------------

    en a hugomekat nem ertem ebbol a szempontbol
    eljottek Bregenz mellol Dornbirn-bol, mert fuuu draga
    800EUR-t fizettek rezsivel egy 90m2-s(!) kerora evekig, es most emeltek volna 950-re
    az nem egy fuha osszeg ott

    erre most Sopronban elnek, 500EUR a 55m2-s kegli +rezsi (~700), meg havi 2000km-t autokazik a sogor az osztrak melohelyre, amiert 350EUR-nyit tankol
    a rezsi az ott is kb ennyi lenne, de a sopronban lakas igy igazabol 850-be kerul
    akkor hol is tartunk?
    ja es Dorbirn-ban hugi is osztrak melohelye volt, itt magyaron van, meg osztrak lakcimmel osztrak CSP-t kapnanak, magyarral csak kb a felet

    elkezded osszeszamolni, hogy hol mennyi a bevetel meg mennyi a kiadas, es meg az is eszszerubb lenne, ha a sogor melohelyhez koltoznenek inkabb Sopron-bol, hiszen az itteni lakas meg a rezsije meg a bejaras innen oda mar annyi vagy tobb is igazabol mint egy osztrak kegli lenne rezsivel helyben, hogy ne kelljen 2000km-t furikaznia per ho csak erre, meg igy az autora is elobb jon az olajcsere, meg a gumi is elobb kopik el, meg akkor hugi is osztrak melohelyen lenne, a magyarnal nagyobb fizuval + osztrak CSP, meg mindkettonek 13.-14. havi fizu is jarna, ami egy fonel is 4-5k EUR ajiba, ami manapsag 1.5-2misi

    szoval nem ertem a logikat ebben a dontesben
    vagyis igazabol igen, de ezt kesobb*

    ja a dornbirni megoldasnal sem vagtam, hogy ha lenne svajci melo is, es lenne...., mivel 3-4km a hatar, akkor miert nem jar oda az osztraknal is 2-2.5x magasabb fizuert, de akkor az volt a nyug, hogy fu akkor sokat kell autozni, mikozben most is ezt csinalja, csak most magyarbol jar ausztriaba

    * na szoval a matek az, hogy a sogor 335XD-jere itt joval kevesebb a biztositas
    szoval az auto fenntartasa miatt szivatja igy sajat magukat

    mondtam mar neki, hogy lecserelned egy ugyanilyen bodes 318D-re ezt, a szomszedoknak az is egy bimmer lenne, jeltelenitve a kutya sem tudna, hogy ez nem 6 hengeres, de lenne 7-8k EUR-d zsebben, 150-t az is tud a palyan kisujjbol, dugoban meg qrva mindegy mivel araszolsz, es akkor sokkal kisebb lenne osztrak biztositas is

    de a seggehez van nove ez a penztemeto :U

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák