Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vg

    addikt

    válasz kikikirly #212 üzenetére

    Vicces vagy. Én havi 1 millióért akár a szaros csatornát is mosolyogva tisztítom egy fogkefével! :W :W :W :W

  • bteebi

    veterán

    válasz kikikirly #212 üzenetére

    Hát spec. ha nincsenek olyan céljaid, amikhez pénz is kell (utazás, saját ház, saját autó, kajálás, megélhetés), akkor teljesen érthető a hozzáállásod. Mindenesetre szülői segítség, hátszél nélkül, nulláról indulva még egy 250-300k-s fizetés se túl sok. Ezt saját tapasztalatból tudom. Ha nem a szüleiddel laksz (ami szerintem huszonpár évesen már elvárható lenne), akkor eleve elmegy 60-100 ezer az albérletre, a maradékból meg élj meg valahogy, és tegyél is félre úgy, hogy összejöjjön az önerőd. Ha az megvan (nagyon alsó hangon 2-3 millió Ft), akkor már egy 8-10 milliós hitellel meg is van oldva a következő 15-25 éved.

    Jelenleg megkeresel évi 1,8-2,4 milliót, amúgy meg megkeresnél 12 milliót. 2 év alatt már házat vehetnél, akár hitel nélkül is, miközben jól megélnél, és még utazni is tudnál. De nem, inkább maradsz a "challenging" munkádnál a semleges (és jó megélhetés) helyett :B. A HR-esek tutira imádnának :DDD. Ennyi erővel amúgy fizetést se kérj, mert szereted azt, amit csinálsz, a szórakozásért viszont fizetni szoktak, nem pénzt kapni :N...

    A munkaidő a hét 168 órájából még mindig csak 40-50 óra, szóval van annak jelentősége, hogy mi történik a maradék kétharmadban. Egy gyűlölt munkát tényleg nem lehet sokáig csinálni egészségesen, de szerintem van az a pénz (például a fent említett 1 misi), amiért egy ideig még az is tolerálható lehet.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • llaszlo

    veterán

    válasz kikikirly #212 üzenetére

    Látod? Itt mindenki milyen okos egy olyan élethelyzetről beszélnek amiről tulajdonképpen fogalmuk sincs és valószínűleg soha nem is lesz!? Havi 1 milliós fizetetéssel járó munkát amúgyis milyen könnyű találni, ugye? :D Plusz egyes válaszokban a pénzügyi intelligencia teljes hiánya is nagyon jól megmutatkozik.
    Vannak emberek akik eladják a "lelküket, és főleg az idejüket, meg a boldogságukat is" a pénzért aztán egyszercsak rájönnek, hogy nem érte meg, de akkor már lehet, hogy túl késő lesz. Jó munkát neked. :) Azért ha találsz más dolgot amit szeretsz és jobban megfizetik, akkor érdemes lehet váltani. De te legalább boldog vagy és nagyívben tehetsz másokra. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák