Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz Burt1793 #279 üzenetére

    A Garmin Stress az más, ott valóban az alacsonyabb érték a jobb, de ahogy írtam is, szerintem HRV-ben sincs szentírás. Még az esettanulmányokba is akkora a szórás azonos nemű, életkorú és fizikai állapotú egyének között, hogy ez -számomra- kb. értelmezhetetlen.

    Tényleg inkább arra figyelj, hogy a saját mindennapi értékeidhez képest milyen kilengést látsz. Én amikor használtam a PulseOX-ot is így kezeltem, mert azért ez a csuklós véroxigénszint mérés nem a legpontosabb. :D De amikor jelentősebb esés van a megszokott értékhez képest, az érdekes lehet.

    Az EliteHRV szerintem tetszeni fog, nekem már teljesen beivódott a reggeli rutinomba. Felébredek, feldobom a pulzuspántot félálomban, még csak be se kapcsolom a hátamon, elég ha az elektródák érintkeznek a bőrrel, aztán rányomok a reggeli mérésre, pár hét alatt meg ebből is szép trend rajzolódik ki és a "Training Readiness" pont egész helytálló. Még múlt hónapba volt, hogy egy-két nap 5-6 -os pontot kaptam egy-egy erősebb edzés után és úgy is éreztem magam. ;] :P

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák