Új hozzászólás Aktív témák

  • Iván_78

    csendes tag

    Elég vegyes tapasztalataim vannak.
    Használtam Garmin Fenix 3-ast, majd Fenix 5X-et, ezt követte a Fenix 6X, amiből kettő is volt.
    Minden esetben a legerősebb kivitel, azaz a Sapphire verzió.
    Mellette folymatosan használtam Apple Watch modelleket is (SS), szintén követve és frissítve az adott évi modellekre.

    Szerintem mindkét gyártónak megvannak az előnyei, nem annyira egyszerű mint többen írtátok.

    Pl alapvetően a Garmin brutális elemzései és statisztikái nagyon megnyerőek és szerethetőek.
    Az edző funkció, - illetve az üzemidő brutálisan jó, hasonlítva pl az Apple Watch-modellekhez (bár sokan írjátok ez más liga, de ezt lejjebb kifejtem majd), melyek egy napot tudnak, - illetve azok a hard felhasználók akik mondjuk 4-5 óránál hosszabb aktív GPS tevékenységet szeretnének zene mellett ki is esnek.

    Az Apple valamiért szerintem vicces ebben a kategóriában, mint sportóra sokatoknak, -
    de pár gondolatot megosztanék azért.
    Tök jó érzés elmenni futni 5-20km körül, hogy szól a zene (akár online), elérnek (eSIM) amihez nem szükséges teló, illetve a mért fiziológiai adatok pontosabbak mint adott esetben a Garmin eszközein. Bármikor tudsz fizetni (több hazai kártyát támogatva mint a Garmin).
    Ellenben nem kapsz olyan részletes kimutatás (csak az alapadatokat), zavaró, hogy nincs fizikai gomb hisz kényelmetlen a kijelzőt tapicskolni edzés közben.
    Én is a pánt mellett teszem le a voksomat, mi több most a Garmin HRM Pro övét használom az Apple Watch-al... :)
    De számomra akkor sem elfogadható a pulzus és véroxigénmérésének pontatlansága csuklón a Garmin esetében, hisz az összes kimutatást és visszacsatolást torzítja.
    Azaz a rengeteg adat és fiziológiai adat ezáltal torz.
    Tudom, szörés kéz/csupasz kéz, szorosan húzd meg, lazítsd meg....és még sorolhatnám.

    Azaz lenne egy nagyon jó sport óra ami szerintem az átlag felhasználónak több is mint szükséges, mellette nagyon szerethető rengeteg funkció, ellenben az alap mérések sajnos a legtöbb esetben alulmaradnak a többi gyártó modelljétől (direkt nem emelem ki az Apple termékét, bár nekem azzal van tapasztalatom).
    Példaként egy erőnléti 1,5 órás edzésnél, ahol nem feltétlenül a pántos viselet a kényelmes és indokolt, - révén nem profi sportoló vagyok, az Apple Watch leköveti a hirtelen pulzus kitöréseket csuklón. Így valós kalóriaszámítást és terhelés (utóbbit ugye sajnos az Apple nem is monitorozza ami hiány) tud/tudna számítani.
    Ellenben a Garmin, ami minden adatból számol, saccol és javasol teljesen fars (maradjunk a pontatlanabbnál) adatokat vesz figyelembe. Kivéve ha pántot veszel fel!

    Tehát egy erőnléti edzés a Garmin esetében pánt nélkül simán lehet egy 110-120-as pulzusmaxal végzett edzés, ami az Apple esetében 150-160-as pulzumaxal mind elégetett kalóriába mint ha mérni akkor fejlődésben és megterhelésben teljesen más adatokat adna.

    Fenix 6-nál pl a GPS pontossága sem a legjobb volt, bár a kapott eredmény azt gondolom a legtöbb felhaszálónak bőven elegendő, hisz nem profi sportoló!
    Vicces, de a Watch 7-es a Fenix 6X Sapphire modellhez képest 7-8 km-es futásnál azért még nem profi szinten is látható eltérést produkál lefutott távban, - illetve ennek megfelelően adott km/h átlagban.

    Vicces még a mérések tekintetében, hogy míg az Apple eszköze pulzus/VO2 mérésnél nagyon hasonlít a profi eszközökkel mértekre, addig a Garmin alulmarad, utóbbi azaz a VO2 mérése pedig inkább dísz, mint használható adat.
    Ami még nagyon fontos szerintem vásárlás előtt, eldönteni azt, hogy mennyire vagy profi sportoló, hisz az akku ideje ebben nagyon meghatározó pont lehet.

    Most egy Epix, vagy egy Fenix 7X modellel szemezek, de félek utána pont az fog történni.mint eddig, rájövök amivel többet ad az számomra nem feltétlen releváns (persze töb dolog igen), így visszatérek az Apple termékéhez. Mellyel bekerülök az 1 napos üzemidő malomba, - illetve a korántsem részletes statisztikába...- kérdés szükségem van-e ilyen szinten rájuk, vagy csak füles be és irány egy jó futni leszarva az egészet..... :)


    Iván

Új hozzászólás Aktív témák