Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pulutodurumo

    őstag

    válasz Kristof93 #6 üzenetére

    A binaural felvétel teljesen más mint a virtuális 7.1. Nagyjából semmi közük egymáshoz.

    "Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz Kristof93 #6 üzenetére

    Én ezekben a virtuális, megtévesztő, parasztvakító, sztereó fülhallgatókban akkor is sztereóban hallom a hangokat.
    Lehet az 5.1,7.1,.8.3,25.7 tökmindegy. Ezek fabatkát se érnek. Parasztvakító, pénzlehúzó 0-ák. Csak a Brand-et megfizetni... PFf. ~2 pálcás a búcsúban..
    Míg egy valós 3-3 hangszórós Roccat Kave XTD 5.1 Analóg (szigorúan analóg, gyűlölöm az usb-s megoldásokat /nah erről is lehetne írni egy esszét, ezekről az usb-s oda-vissza konvertálós, jelátalakítós, külső "hangkártyás" megoldásokról, hogy ezek is mekkora hulladékok/ ) fejhallgatóval igenis térhangzás a térhangzás! Ezekkel csak a ~megérzés, az adott látványbeli elképzelés alapján helyezed el az agyadban a hangot a látott "térben". De nem kapod vissza a valós irányt. 2 füled van persze, mégis a moziban is térben hallod, a házimozid is térben szól, és egy valós 5.1-es füles is térben szól. Ez marad sztereó.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz Kristof93 #14 üzenetére

    Számít a hangminőség. ;) Nem apró hangszórós. ;) Értem és tudom hogy működik a térhangzás. ;)
    Gyártottam pár sony, blaupunkt hangfalat, mélyládát! Nem egy botfülű mezei user vagyok, akit meg lehet etetni ezzel a virtuális szutyokkal. Nem egy autó-t be hangszóróztam, nem egy hangnyomás versenyt nyertünk (a csapatom). Ma már kiszálltam ebből. Hallom ezon is, hogy "tér", de mégse tér! És nem 5.1. Virtuális! 2 hangszóró sose lesz neked 6! De te tudod, mert a megmondóember vagy. Nem sérült a hallásom. ;) Sőt! Ha most azt mondanám, hogy a doki is lesett, hogy "átlagon" felüli hangokat is hallottam... Azt mondod hazudok. Ezért nem mondom. Nem tudom mennyi az "átlag", de annál jobb a hallásom.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • cskamacska

    addikt

    válasz Kristof93 #14 üzenetére

    Ez a leszólós válasz akkor állná meg a helyét, ha lenne érdekeltséged a most használt szir-szar hang middleware-ek valamelyikében. :D
    Mert hogy a hardveres idők óta ezeknek lenne feladatuk a korrekt sztereó térhangzás előállítása, amit hol kevesebb, hol még kevesebb sikerrel hajtanak végre, még akkor is, ha egyébként a sok.1 hangzásuk vállalható.
    És pont innen ered a Dolby Headphone, meg a többi sok.1->sztereó átalakításnak az ő reneszánsza, amit a cikkben szereplő füles is erősít.

    Igen, akár sima sztereó fülessel is meg lehetne oldani(és ha nagynénémnek farka volna, ő lenne a nagybátyám :P ), kiváló példákat láttunk erre az Aureal 3D korában, de jelenleg nem lehet, így jönnek a kényszermegoldások. És ezeknek egyik viszonylag biztos pontja a kis-hangszórós valós sok.1 fülesek, amik nem függenek labilis szoftveres környezettől, általában rossz hangminőséggel tűrhető-egész jó térhangzást produkálnak.

    Szegény megboldogult Zalman RS6F fülesem azóta is visszasírom, EAX-es Battlefield 2 alatt centire meg tudtam mondani honnan jön az ellen. Mostani füleseimnek sem kell a szomszédba mennie a stereo soundstage-ért(TS-671, HD650), de hogy egy bekapcsolt Asus féle DH félmegoldás is néha javít a pozicionáláson azért eléggé mutatja hova süllyedtek a játékok. :U

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz Kristof93 #18 üzenetére

    Szerintem kattanj le rólam.
    1.5M forintos erősítő a kocsiban! Egész európában nincs belőle mégegy! Ebből hozattam mégegyet USA-ból! (mert 2 kellett bele) Szerintem ez mindent elárul... Mihez értek, mihez nem. És ez nem is a legdrágább!
    Sony hangfalakat ismered? Jah, hogy valami silány, nevenincs, kínai szar? Hát... Megmutathatnám hány hangfalat, mélyládát gyártottam nekik, amiket egyes Sony boltokban árultak. Hány autó hifi technikát építettem ki/be.
    Megmondóember.... (de nem bírom az ilyeneket)
    5.1 még mindíg gamer fejhallgató! Nem is a virtuális szutyok, rgb-vel!

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz Kristof93 #25 üzenetére

    Másnak építettem be. Nekem nincs erre pénzem. De ilyeneket csináltam. 2 hangszóróból 2 irányból szól a hang. Nem fog elölről, hátulról szólni. Nem tudja úgy mozgatni a mágnessel, hogy merről szóljon. 6 hangszórót, 6 analóg jel mozgat, szólaltat meg. 2 füled van, de hallod ha a szúnyog is a fejed előtt zümmög, vagy ha a fejed mögött. Ugyanígy hallod a hang irányát is. 2 hangszóróból mindíg is 2 irányból fogod hallani. Vagy sztereóban, vagy álsztereóban, vagy monoban. ;) Sohasem lesz neked 6 irány. Szoftveresen mahinálja. De nem az igazi. Doboz, térhangod lesz. Mintha egy üres fürdőszobában visszhangzana minden. Az agyad meg a látvány meg azt kombinálja ki, hogy mögötted van a hang, mert látványban nem látod magad előtt a zajforrást. Direkt 6 hangszóró meg abból az irányból szól, ahonnan a hang forrása van. És a nincs külön oda-vissza konvertálgató szoftver, külső hangkártya a fülesben. Így késés sincs a hangban. (Ami millisecundum. Észrevehetetlen. De nincs. Ahogy jelveszteség sem, se torzulás.).
    Na mind1. Befejeztem. Kiszálltam a "vitából". Egy szónak is száz a vége. Ezek a virtális szutykok egy fabatkát se érnek. Se 10, se 20, de még 30k-ért sem érik meg. Az alább linkelt fülesek, miért kerülnek többe? (Azok se érik meg az árukat. De sajnos a minőséget is, meg a brand-et is, meg kell fizetni). Stúdió minőségü füleseket meg már ne keverjük ide. Mert más tészta. Hangfalak is. Videoton-om van. (Nem mintha nem tehetném meg, hogy vegyek 2-300k-es csodákat. De sajnos azok se közelítik meg a Videoton falak hangminőségét, tisztaságát, dinamikáját.
    De ez megint más tészta.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

  • Bajgunar

    aktív tag

    válasz Kristof93 #28 üzenetére

    Rettenetesen okos vagy. De legyen igazad. Csak hagyd már abba. Azt viszont egy ovodás is megérti, hogy 2 hagszóróból, hiába szól egyszerre 8 csatorna, akkor is 2 irányból a 2 hangszóró szól. Ahoz, hogy 8 irányból szóljon, 8 hangszóró kell. Büdös életbe nem lesz neked tér! Szoftveresen... Faszántosul le emulálja. Te elhiszed h tér. De nem! Nem vagyok kasuki fülű! Eléggé vájt fülem van. Hallom a különbséget mp3 és flac közt is. Hangszóró építés hogy jön ide? Úgy, hogy nem egy mezei user vagyok, aki okoskodásképp próbálja megértetni veled, hogy 2 az nem 6, se nem 8. 2 az 2! De látom nem megy. Úgyhogy itt ki is szállok a vitábol, mert nem éri meg tovább erőlködni. Te még a rákot is kibeszélnéd az emberből, csak hogy meggyőzd az igazadról. Reménytelen. Feladom.
    Vegyed csak ezeket a szutykokat, meg a komáidat is tukmáld rá, hogy ezek mennyire király térhangzásúak, ilyet vegyenek.
    Studió fejes meg megintcsak más tészta. Ne keverük ide. Gamer 2 hangszórós, térhangzású, rgb-s 2 pálcás búcsú fülesről volt szó.
    Kellemes hétvégét. Üdv.

    Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

Új hozzászólás Aktív témák