Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz eternam #126 üzenetére

    floatr, bambano és a többiek: skipeljétek a szemetekkel a hsz-eim szvsz innentől, a lefutott körök jönnek...

    az adataim meg túl fontosak ahhoz, hogy olyan programokra bízzam, aminek a kódját bárki megnézheti. az egész GPL-t meg by design tartom b*romságnak, és egyetlen egy pontot sem mutattak még, ami meggyőző érv(!) lett volna mellette.

    amúgymeg pont a kernel az, amire azt mondom a linuxban, h OK. a többi? egymástól független húszmillió project csak arra, hogy milyen legyen a desktop env? minek? választás szabadsága? rendben. de húzzunk már egy határt a szabadság és az áttekinthetetlenség között.

    az a fajta keresztes hadjárat, amit a "közösség" rendez, hogy "csak a puffin adhat erőt és minden lebíró akaratot", az meg szimplán gyomorforgató. legalább azt a minimális tiszteletet érdemes lenne megadni a másiknak, hogy meghallgatjuk a véleményét, és nem csőből van vki leidiótázva, mondván, h win-t használ.

    ha meg ennyire almighty a linux, és 20 éve is maga volt a csúcs, akkor hogyhogy nem annak van most 92%-os desktop részaránya? tudom, tudom, a gonosz MS és az undorító kampányai. az fel sem merül, hogy egyezrűen jobb volt a kezdéskor, és a népek azt választották? (azzal az időszakkal (94-96) mind win mind linux szinten tisztában vagyok, még mielőtt felvetődne a kérdés.)

    amíg nem lesz egy egységes irányvonal, addíg egy hobby cuccnál nem lesz több otthoni környezetre, és a hw gyártók sem fognak vele foglalkozni érdemben. csinálnak valamit, hogy ne mondhassák rájuk, h le se tojják, de nem ez az irány nekik. a felesleges telesírását a fórumoknak meg el akarják kerülni.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Új hozzászólás Aktív témák