Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz 7Heads Drago #10 üzenetére

    Pedig hidd el, megvannak a mai napig az árajánlatok.
    Azt hozzá kell tennem hogy ez az 5 cm ajánlat volt nagyon olcsó amit választottunk, nem a 7 volt sokkal drágább. Pont belestünk a Revco akkori piacszerzési stratégiájába( érdemes a Construmán nézelődni mikor építkezik az ember) és sokkal olcsóbban kínáltak komplett rendszereket, mint pl a Baumit.
    Akkoriban komplett rendszereket volt érdemes választani egy egy gyártótól ami tartalmazta a komplett csomagot, hálót, alapozót, dübeleket,vakolatot és a színt,
    Az a cég akitől vettük végül baromi jó árban adott ilyen csomagot de náluk 5 cm volt a plafon ettől a gyártótól , az fölöt nem nikecell volt náluk hanem ásvány alapú ( kőzetgyapot? ) vagy mi a másik hirtelen nem ugrik be.Ha 7 cm választok akkor más gyártótól / beszállítótól kellett volna vásárolnom színt is, ami közel dupla költség lett volna mert vagy ebben a színben amilyen most is a ház ( mustang barna a megnevezése és a feleségemnek ez volt a mindene ahogy meglátta) ) csak vastagabb vakolattal tudtak adni vagy pedig külön kellett volna megvennem a nikecellt és a dübeleket ami már semelyik gyártónak nem jelentett vonzó alternatívát.. Pl Baumit is ilyen cég volt akinél ez a szín csak vastagabb dörzsakolatban volt elérhető és ez nagyon megemelte az árát.
    2006 volt a fordulópont mind a szigetelési anyagok forradalmában mind pedig az épületek előírása akkor változott meg gyökeresen. Igazából az akkori azt hiszem " A "besorolásból az új előírások miatt hirtelen B majd D lettünk mára.
    Sok minden változik amikor az ember építkezik nincs mindig eleresztve pénzzel és az adódó lehetőségeket megragadja. Akkoriban ez az 5 cm rendszer a Revcotól mint beérkező új gyártó az egyik legolcsóbb volt a piacon.

    - A szabadon álló rendszert nagyon drága lenne meg felesleges is lenne tönkretennem az udvart vele, mikor ott a tető ideális délkeleti tájolással Bramac cseréppel 5 cm lécezéssel. Ennél jobb nem igen kell, ráadásul a dőlésszöge a tetőnek a poli napelemhez ideális 40 fok. Minden adott volt, felesleges lett lett volna.
    természetesen ha ez nem lett volna ekkor lehet elgondolkozom rajt, de így is sokkal jobb a termelés mint számítottam rá. jelenleg Június 4 óta úgy hogy ilyen sokszor van eső és a június inkább volt ősz mint nyár lejött 1500 kWh termelés. szóval ha jól meg van tervezve akkor nem lehet probléma egyéb esetben szerintem megfontolandó amit írsz csak megdrágítja a rendszer kWp árát a külön saválló vagy rozsdamentes tartószerkezet főleg motoros mozgatással, és érdemes kiszámolni a fajlagos megtérülését.
    A sorrendet nem értem mire gondolsz ?

    - A klímák kerültek 2 millába a napelemes rendszer 3,8 millió volt. :R

    paprobert :
    köszi ! Ez gonosz volt de mondanom sem kell neked fülig ért a szám mikor olvastam :DDD

    tigipuf : nagyon szépen köszönöm a jó szavakat ! :R

    feco70 : köszi szépen ! :R
    Tudok egy nagyon jó Toshibás szerelő céget Fehérváron voltak kint nálam ők is ha gondolod priviben elküldöm a számát. Nekem az egyel alatta lévő Tohiba fért volna csak bele a keretbe , nem tudom melyik (Seiya? talán) de az kevesebbet tudott mint a Comfora M. De amit te írsz az viszont nagyon komoly készülék már szerintem a Comfora fölött helyezkedik el, inkább a Paikin Perferaval konkurál szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz 7Heads Drago #13 üzenetére

    klímát ugye kiveheted a képletből, mert azt nem lehet pályázatra megcsinálni, csak saját pénzből.érdemes beszélni előszőr egy energetikussal, hogy ha a klíma fogyasztását bele tudja e kalkulálnia pályázatnál a szükséges napelem mennyiségbe Ugya az MFB hitel egyik feltétele hogy meglévő fogyasztásodat tudod vele kiváltani és maximum 20 % kal lépheted túl ezta keretet mert az úgynevezett haszonszerzési tevékenységet ki akarják iktatni a képletből. tehát ha neked 4200 kWh az éves fogyasztásod akkor max 5000 kWh megtermelésére alkalmas rendszert tehetsz fel hivatalosan. viszont ha a z MFB pályázatban előírt eszközöket is teszel bele a rendszerbe akkor azokra is pályázhatsz 20 éves törlesztővel és ezekneka majd felkerülő rednszereknek az elektromos fogyasztását is felteheted napelem formájában a tetőre.. ( azaz hőszivattyú és a nagyon gazdaságtalan rém egyszerű elektromos fűtőpanelek is ide tartoznak,de a 4,6 COP értékkel rendelkezőző klíma nem :Y )
    tehát én saját pénzből megcsináltattam a klímát és pályázatba még tettem fel összesen 6 darab Nobo Norvég fűtőpanelt télre.[link] Mivel ezek támogatottak ezért feltehettem nagyobb napelemes rendszert és így igazából van még egy hangtalan könnyen kiépíthető elektromos fűtésem is a házban,de amíg lehet a klímákkal fogyasztom el a plusz áramot nem ezekkel.
    Ezt a részét direkt hagytam ki a cikkből amúgy mert ez egyfajta kiskapu ahhoz hogy az ember hogy tud feltenni nagyobb rendszert viszonylag gazdaságosan még és így megtermelheti a nem támogatott klímáinak a fogyasztását plusz van egy hangtalan , huzattalan néma fűtése is. Kicsit félek ettől hogy ezzel vissza ne éljenek sokan ezért nem írtam amúgy bele a dolgot, mert fontos hogy el legyen használva ami megtermel az ember.

    Sorrendként azt ajánlom :
    - Ajánlat kérés cégektől és a napelem szövetség honlapján[link] ( itt 300 cég ad de ebből szűrni kell )

    - keresni kell olyan cégeket aki MFB hiteles rendszerekkel foglalkoznak.( szinte az összes nagyobb ) ezek meg is írják a pályázatot helyettünk adnak ajánlatot rendszerre és elmondják menetét. Ez a legegyszerűbb..
    Intézik az áramszolgáltató fele a dolgokat max meghatalmazást kell adni nekik és mondják a teendőket.

    ha magadnak intézed:
    Előzetes hitelalkalmassági online vagy MFB pontban
    Miután eldöntötted mit akarsz ( napelem + fűtés vagy csak napelem és kértél ajánlatokat majd ki is választottad a neked megfelelőt )
    Ki kell hívni energetikust el kell mondani mihez kell és mit akarsz elérni ( összesen 3 energetikai felmérés kell, egy megelőző, egy közbenső és egy a végén a záró energetikai)

    de igazából itt jobban le van írva :[link]

    Ha már megvan a megnyert pályázat az EON fele eső részt vagy intézi a napelemes cég vagy pedig te de mondják mikor mit kell tenni ebben hagyatkozz kivitelezőre...Ami rád irányul Eléggé fontos, hogy lehetőleg meg kell nézetned a kiépítés előtt egy szolgáltatós emberkével az óraszekrényedet de erről megoszlik a napelemes topikban is a véleményem egy két emberrel. mert van olyan kivitelező aki szerint nem kell, ezt is érdemes velük majd leegyeztetni mert nekik már van tapasztalatuk ebben ah megnézik az órádat vagy képet kérnek róla tőled és a helyszínről...nekem a Tiszta energiák kifejezetten kérte hogy nézessem meg és sajnos szabványosítanom kellett a szekrényt ,de van sok ember akinek nem mert megfelelt az előírásoknak vagy csak kevés módosítást kellet végrehajtani.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz 7Heads Drago #29 üzenetére

    azt csak azért írtam mert a Bramac betoncserép alá vastagabb ( úgynevezett Bramacléc ) lécezés megy ,masszívabb és erősebb kicsit mint az átlagos tetőléc, szeretik a napelemesek mert könnyen és stabilan járható és ezért gyorsabban kivitelezhető rajta a tartósínek elhelyezése.
    De szinte mindenre felteszik a napelemeket ha jól tudom,de ezt azért inkább szakemberrel érdemes egyeztetni pontosan.

    tibibi : köszi ! :R

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz 7Heads Drago #31 üzenetére

    akkor neked nem kell bemutatni :) :R

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák