Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #10 üzenetére

    Ne haragudj, de van egy fotós barátom aki cirka 30 éve nyomja, és csak a vázat szokta 2-4 ezer dollárért venni, "Hobbi" célra.

    Erre egy fizikai dolgot mondok neked: Az adott felületre eső fénymennyiséget(Érzékelőn), a lencse felülete határozza meg a fókusztávolság függvényében, ha jól sejtem...

    A képi információ meg nem más mint fény(meg annak hiánya de sötétben minden boci fekete).... :R

    Na emiatt van egy mondása a barátomnak: Ha fényképet akarok készíteni akkor előveszem a fényképezőgépet, a telefon szappantartónak is jó megalkuvással, de fényképezőgépnek akkor sem.
    Azóta csak úgy hívjuk őket, hogy a szappantartó :K

    Majd ha akkora érzékelő lesz benne, akkora lencsefelület és zárátmerő mint egy fényképező gépben akkor lehet folytatni a diskurzust, addig szerintem maradjunk a tényeknél :R

  • NandorHUN

    addikt

    válasz Hopkins95 #10 üzenetére

    Remélem ezt csak viccből írtad.

    Én telefonnal fotóztam jó ideig. Aztán nyaralásból hazamentem és képek jól is néztek ki egész addig amíg monitoron / TV-n elkezdtem őket lapozgatni. Na ott már látszott, hogy telefon az bizony telefon és az is marad.

    Telefon az jó, ha egy cetlit le kell fotózni, vagy sporcipő árát. De emlékek vagy szép képek készítésére nem alkalmas. Még egy P30 se, hiába a nagy porverés meg reklám. Nem mellesleg még Huawei is profi fotógépes képekkel reklámozta azt a telefont, félrevezetve a vásárlókat.

    www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

Új hozzászólás Aktív témák