Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz smc #5 üzenetére

    Következetes vagy sem, ez a 32 GB egy ordenáré dolog. Már az előző generációnál is végképp vállalhatatlan volt és háromféle ember létezik ebben a kérdésben:

    1. Akinek nincs pénze Air-re és megbékél ezzel valahogy
    2. Akinek nincs pénze Air-re és bemeséli minden fórumon, hogy ez tök elég mindenre
    3. Aki csak azért vesz Air-t, mert az nem ilyen gané 32 GB-ról indul

    Olyat még nem hallottam senkitől, hogy csak netezgetni és Netflixezni kell egy iPad és duzzogna ha 64 GB-ról indulna, ami amúgy gyártási oldalról egy bő 2 dollárral kerülhet többe, cserébe nyugodtabban aludna, hogy 3-4-5 év múlva is még kiszolgálja.

    Persze ez az Air-re váltás csak eddig volt igaz, mert sikerült az újnak az árát úgy feljebb nyomni már a belépő modellnél is, hogy nem az van mint eddig, hogy a sima iPad 128 GB kerül mondjuk 150-160 ezerbe és az Air 64 GB-ot már egy MM-ben utánad dobják 170 ezerért, hogy kérdés se legyen melyiket kell venni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Noukoum #17 üzenetére

    Mindenkinek mást jelent az alapfelhasználás. Nem is kell extrém dolgokra gondolni és úgy fut ki bárki a 32 GB-ból, mint a huzat. Ezt már megszondáztattam az iPad topikban olyanoknál, akik az eddigi modellt használták és pár alap és népszerű app feltelepítése, esetleg 1-2 kisebb játék után a többség már csak ~15 GB-on kellett megoldjon minden mást.

    Szerintem sokan azért használják "alap dolgokra" az iPad-et, mert nem is mernek olyan dolgokban gondolkozni, hogy egy nyaralásnyi fotót rendszerezni, megszerkeszteni például mennyire príma eszköz ez, vagy éppen nem is gondolkoznak abban, hogy a családi videókat mennyire könnyen össze lehet vágni egy ilyen kütyün, mert hát állandó helyszűkében nem is mer álmodni az ember ilyesmiről. Meg veszel mellé egy Pencilt és egy csomó kreatív dologra használható. A hardver már az előzőben is bírta, hiába volt már 4 éves chip.

    Szerintem nagyon illett volna már 64 GB-ról indítani a belépő modellt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Noukoum #25 üzenetére

    Van asztali gépem grafikai monitorral, van laptopom is elég jó kijelzővel, de egyáltalán nem gondolom, hogy egy mobileszköz (most a tabletet és a mobilokat is egy kalap alá véve) ne lenne alkalmas nagyon-nagyon-nagyon sok kreatív dologra, ami nem a fentiek kiváltását, inkább meghosszabbítását, kiegészítését jelenti.

    Én ezeken is szoktam fotót szerkeszteni, amit a rendes fényképezőgépemről dobok át vezeték nélkül és nem szárad le a kezem. Nyilván ezek nem azok a fotók, amiket softproofolni kell print előkészítésre vagy valamilyen specifikus színtérre. Látod te sem gondolkodsz abban, hogy egy iPad mennyire sok feladatot meg tud oldani tök ügyesen és hatékonyan a kanapén eldőlve is. Ez nem arról szól, hogy az asztali gép funkcionalitását eléri-e, de egy iPad sokkal több annál minthogy valaki elolvassa rajta a híreket, meg Youtube-ozik. Már a 2019-es alap iPad is ilyen volt, csak éppen nem a 32 GB-os tárhellyel. Nem baj az, ha valaki csak netezni, meg videókat nézni akar rajta, de csípőből elvetni, hogy sokkal többre nem is jó ennél...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #54625216 #80 üzenetére

    És még hányan vannak azok, akiknek elég lenne hardverben a sima iPad, csak éppen a 32 GB tárhely egy vicc így 2020-ban. Mindent meg lehet magyarázni marketinges szemüvegen keresztül, de azért amit levezettél az csak egy marketingesnek okoz örömet.

    Ugye a 2019-es modelleknél az volt, hogy az iPad 128 GB-os modell közelebb volt már árban az Air 64 GB-hoz, mint az alap 32 GB-hoz. Ezen ment a sajtóban meg a felhasználóknál is a duzzogás, megoldásként pedig az Apple inkább felemelte az Air 2020 árát, így már legalább úgy lehet +30% felárat kérni a nagyobb tárhelyért, hogy az új Air 64 GB már messzebbre került árban.

    Ügyes... Csak ennek semmi köze ahhoz, hogy a felhasználói kategóriákat szétválasszák. Meg pontosan miért is kéne őket szétválasztani? Nem jönnek ki jól egymással? Aki nem tervez a tabletre sok fotót-videót-játékot pakolni, az megsértődne egy 64 GB-os alapmodelltől?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #54625216 #88 üzenetére

    Jaaa, az Air és a sima iPad között csak a háttértár mérete a különbség? Más előnye nincs a százezerrel drágább modellnek?

    Jó tudni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #54625216 #91 üzenetére

    Te olvasod is a topikot?

    Az Apple eddig arra játszott, hogy a nagyobb tárhelyes kivitel árban kerüljön közel(ebb) az egyébként is nagyobb tudású, nagyobb induló tárhelyű másik modellhez, már csak egy kicsit kelljen hozzárakni a zöldhasúból. Most ezt végképp kicsinálták, mivel ez a másik modell (hint: Air 2020) árban is jóval magasabbra került. Szóval a tetemes (több mint 30%) felárért cserébe már tényleg csak az van, hogy kapsz egy nagyobb tárhelyet (100 dolcsiért, ami gyártási költségben van vagy kemény 5 dollár, de talán még sokat is mondtam). A szoftveres analógiád pedig pont azért rossz, mert te valami Lite verziót hasonlítasz a nagyobb tudású Pro verzióhoz, ez egy iPad 32 GB és iPad 128 GB esetén nem áll meg, két azonos tudású gép, csak az egyiket 5 dollárral többe kerül gyártani és 100 dolcsival többe kerül. Régen simán eldönthetted, hogy ha nem elég a 32 GB, de a 64 GB-on már elférsz, akkor egy eleve nagyobb tudású gépbe rakod a felárat.

    Az összes hírportál fikázza a 32 GB-ot (már tavaly sem szerették) még Apple felé elfogultak is, én sem ismerek senkit (még a 32 GB-os modellt vásárlók körében sem), akinek tetszik, hogy az alapmodell még mindig csak 32 GB, legfeljebb csak meg van magyarázva, hogy jólvanazúgy. Aki tényleg csak netezik meg videókat néz rajta, annak meg miért nem volt elég a 2019-es modell? Untig elég, ezért kár megint új modellt kiadni. Belerakunk egy erősebb hardvert (amit eddig az Air használt), amivel több lehetőség nyílik meg kreatív appokat használni vagy komolyabb játékokat futtatni, de a tárhellyel meg falhoz vagy csapkodva az egész? Hát ezért fikázza mindenki, hogy 2020-ban még mindig 32 GB az alapmodell. Lehet valaki akármennyire Apple kedvelő, ezt a gyakorlatot senki sem szereti.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #54625216 #94 üzenetére

    Egyik konkurensnél sincs már 64 GB-nál kisebb háttértár ennyi pénzért, sőt már nagyobbak is be-be esnek.

    Érdemes olvasni a Reddit meg a Youtube kommenteket akár korábbi modellek kapcsán is, ott az emberek sokkal őszintébbek és nem megmagyarázzák egy félresikerült vásárlásról, hogy tulajdonképpen mennyire jó vétel volt (ez egy nagyon magyaros szokás). A 32 GB-os modellt tudatosan választók sokkal kevesebben vannak, mint azok akik inkább csak lenyelik a békát mert nincs pénzük a nagyobbra vagy amikor vették, még nem is gondolták volna, hogy mennyi potenciál van a gépben a netezgetésen túl is.

    Én nem tervezek sima iPad-et venni, nem velem tolnak ki. De értem a kesergőket és joguk van keseregni, mert ők az igazi vásárlói egy ilyen modellnek, szerintem minden joguk megvan hozzá, ahogy a marketing süketelés elutasításához is. Főleg ha ezen a piacon az Apple gyakorlatilag monopol helyzetben van a konkurencia kiesésével és nem igazán van lehetőséged jó szívvel máshoz vinni a pénzedet, az egyetlen esélyed a hangod vagy inkább nem veszel semmit.

    Az én részemről meg pusztán egy objektív ítélet szarkupacnak nevezni a 2020-ban még mindig 32 GB-ról induló tárhelyet, mert a gép tudása (hardveres erőben, produktivitást növelő kiegészítőkkel való kompatibilitásban) nem áll arányban azzal, hogy mekkora bottleneck a 32 GB-os alap tárhely. A kettővel ezelőtti modellnél is már kicsit gáz volt, de ott még érthető volt, az volt az utolsó tényleg szinte csak netezgetésre való iPad. Itt már nem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #54625216 #96 üzenetére

    "Mondom, fel lehet fogni úgy is"

    Csak egy marketinges beszél így. A vásárló meg ellenérdekelt abban, hogy mindent benyeljen amit egy marketinges mond.

    "mert attól még, hogy szerinted a nagyobb háttértárral rendelkező drágább verzió jobban megéri"

    Szerintem nagyon nem ezt mondtam. Hanem azt, hogy +30% felár egy filléres nagyobb tárhelyért inkább lehúzás, semmint "jobban megérés". Ha eleve 64 GB-ról indulna, akkor már csak annak kéne a keményen feláras 128 GB (vagy ebben az esetben akár 256 GB) tárhely opción gondolkodnia, aki tényleg tárolni is akar nagyobb mennyiségű adatot (pl: stream szolgáltatók filmjeit/sorozatait offline-ba rakni utazásokhoz). A 64 GB sem erről szól már így 2020-ban, hanem arról, hogy ennyi a minimum ha csak kicsit is produktívabban, játszósabban, fotószerkesztősebben akarod használni a gépet a puszta netezgetésnél.

    "még nem lesz használhatatlan az olcsóbb másoknak."

    Semmi ilyet nem mondtam. Egy rokonom 16 éves lánya rá akart állni a digitális rajzra, kérdezték milyen Wacom tabletet vegyenek kb 150 ezerig és azt mondtam semmilyet, ott a belépő iPad + Pencil, ha csak Facetime, netezgetés, Youtube és ezeken felül egy-két rajz app kell, arra a 32 GB is elég. Megvették, örülnek, bár kicsit sűrűbben van szükség a felhő használatára, mint ami kényelmes, de elvan rajta a kishölgy. De nagyon sokan néha letöltenének egy-két filmet, feltennének 2-3 combosabb játékot, néha szerkesztenének fotókat, na erre már a 32 GB alkalmatlan és egyáltalán nem lettek extrém igények felsorolva, sőt! Száz dollárt fizetni a filléres extra tárhelyért senki számára nem örömünnep. Akkor sem ha még további tizenöt bekezdésben tudsz marketinges tankönyveket idézni. Engem nem kell meggyőznöd róla, hogy ez egy szép szakma, láttam már belülről, de én itt nem marketingesként vagyok jelen.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #54625216 #98 üzenetére

    Ne misztifikáljuk már túl a gyártást. A szoftver egy szellemi termék, míg az iPad egy hardver és ezt a hardvert fizeted meg a vásárlásával, nem lehet az árképzést és a verziók közötti szegmentálást egy az egyben megfeleltetni a szoftverfejlesztésnek. A 32 GB és a 128 GB opciók között az egyetlen különbség, hogy egy beszállító árlistájáról X darab 32 GB-os modult kell megrendelni és Y darabszámot a 128 GB-os verzióból, az egyik ennyibe, másik meg annyiba kerül. A gyártósor X napig az egyik modult, Y napig pedig a másik modult forrasztja bele ugyanazzal a gyártástechnológiával.

    A szoftvernél pedig a Lite verzió bármikor upgradelhető a Pro verzióra és a cél nem az szokott lenni, hogy ők mennyire jófejek amiért a home usernek adnak olcsóbban egy majdnem ugyanolyan jó szoftvert, hanem minél szélesebb a home user bázis, annál több eséllyel szivárog be a pro user bázisba is az adott szoftver használata. Nem véletlen, hogy sok szoftvert akár ingyen is odaadnak, de pár olyan funkció van csak letiltva amire munkahelyi körülmények között van szükséged (pl: DaVinci Resolve ingyenes vs. fizetős változat). Ráadásul a havidíjas szoftverbérlés terjedésével már ezek a Lite vs. Pro verziók is kezdenek sorra eltűnni, mert becsengetni 5-10-15 dolcsit egy próba kedvéért nem vág senkit földhöz.

    "A "nekik sokkal olcsóbba van, mint amennyiért nekem adják" érvelésről viszont le kellene már akadni, mert az nettó demagógia."

    Nem, az a demagógia, hogy belemagyarázni próbálod, hogy ezt mondtam.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bmakszim #101 üzenetére

    "De a stílusodból elég erős Apple utálatot vélek leszűrni, így gondolom egyébként se opció számodra az iPad"

    Ajjaj, megjöttünk. A következtetésed téves. De már megszoktam, hogy az Apple, Android, Microsoft, Sony és egyéb törzsek néha azt mondják, hogy kuss a nevem, mert valahogy nehéz elfogadni, hogy ezek mind megférnek egymás mellett itthon, de a vásárlásommal nem vettem márkaidentitást és feltétel nélküli rajongást.

    (#100) kpbendeguz: Nem kívánom folytatni a vitát, mert ez csak elbeszélés egymás mellett. Én itt fogyasztóként vagyok jelen, aki ellenérdekelt egy sor ilyen és ehhez hasonló gyakorlatban, ami nem tudom miért olyan feldolgozhatatlan. Tökéletesen értem a szegmentálás és a mesterségesen elrontott használati érték célját (belülről ismerve a szakmát), de az ellenérdekelt állapot nem ennek a függvénye. A fotóipar is tele van még ennél cifrább, sokkal zsebbe nyúlósabb húzásokkal és attól mert kényszerűségből vagy a legkisebb rossz felé húzva végül fejet hajtva csengetek, még ugyanúgy ellenérdekelt maradok. Kedves tőled, hogy próbálod elmagyarázni a szakmai oldalát ennek a gyakorlatnak, csak nem erről volt szó.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gempas 70 #106 üzenetére

    Itt meg tudod nézni az összehasonlító táblázatot: https://www.apple.com/hu/ipad/compare/

    Az új iPad Air lényegében minden másban oda került, mint a Pro, kivéve pár dolgot:

    - Nincs ProMotion (120 Hz)
    - Kevesebb kamera
    - Négy helyett csak két hangszóró
    - Nincs Lidar szenzor

    Utóbbi egyébként is inkább csak specializáltabb területeken jön jól (építészet, formatervezés, orvostudományi applikációk, stb). Szerintem egy teljesen jó kompromisszum, legalábbis nálam az új Air most került oda ahol már kívánatos és a 64 GB induló tárhely tök elég a vaskosabb appok eltárolására is, mivel ha nagy fájlokkal dolgoznál (pl: videó vágás) azt meg tudod oldani egy hordozható SSD-vel az USB-C portra kötve (nem kell másolgatni sehova semmit). A ProMotion meg annyira nem izgat engem. Azért kár, hogy már alapkivitelben is jóval drágább lett az Air, mert viszont sajnos minden kiegészítőből is újat kell venni (billentyűzet, Pencil, stb), amik szintén drágábbak.

    A Jack csatlakozó igazán maradhatott volna... szeretek fotó/videó szerkesztés vagy rajz közben zenét hallgatni fejhallgatóval és nem akarok az adapter adapterébe adaptert adaptáló adaptert dugdosni. Sajnos az Apple-nek van egy ilyen mindent is mindenbe összedugdosó adapter fétise.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Gempas 70 #109 üzenetére

    Én még egyelőre várok vele, tavasszal akartam egy Air-t venni, de kb pont azok idegesítettek az előző modellben amiket mostanra javítottak. Időközben beszereztem vigaszdíjnak egy használt üzleti notebookot, ebben a járványos időszakban sokat vagyok úgy home office-ban, hogy nem otthon az asztali gép mellett és most ez hasznosabb. Így legalább várhatok egy kis áresésre (tavasszal a hivatalos listaár 200k volt, de MM-ben 160k-ért volt kirakva, az már nagyon bőven egy Pencil ára lett volna).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #114 üzenetére

    Pont ezt írtam eggyel korábban én is, hogy milyen kár a drágulásért, hiszen minden kiegészítőből a Pro-hoz való még drágább kell hozzá.

    Mondjuk gyári billentyűzetet sosem vennék, eleve szar rajta gépelni (próbáltam) és mocsok drága. Nem tudom az újabb iPadOS-ben javítva lett-e az a hiba, hogy a rendszer a third party BT billentyűzetekkel felcseréli egyes karakterek helyét. Tavasszal ez nálam megint bevert egy szöget, hogy még várjak a vásárlással. Most is egy német billentyűzetes notebookról írok, vakon gépelek, minden a helyén van a magyar kiosztásra állítva.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #16820480 #117 üzenetére

    Én a Pencilen kívül más gyári kiegészítőt nem nagyon vennék hozzá, mert brutál drágák és sajnos nem érzem azt, hogy azok okvetlenül meg is érnék azt a pénzt.

    Én aránylag igénytelen vagyok billentyűzet terén, nem törik le az ujjam ha nem egy tökéletesre faragott mechanikuson kell gépelni hanem valami 5-10 ezres random Media Marktos irodai használatra szánt billentyűzettel kell boldogulni és nagyon sok notebook márkával is jól elvagyok, de amiket az iPad-hez adtak ki azok szerintem rettenetesen szarok. Sokan rámondják, hogy alkalmi gépelésre, néha megírni rajta egy emailt az is jó, ez igaz is, de ahhoz meg drága (gyáriból 71k az olcsóbbik és 118k a drágább, utángyártott Logi pedig 53k), ha meg komolyabban nekiállok körmölni, hogy kifizetődjön a befektetés, ahhoz meg túl szar rajtuk gépelni.

    Ha vinnem kell valahova a tabletet/notebookot, úgyis hátizsákba vagy oldaltáskába teszem, ott meg mindig akad hely egy könnyen hordozható, rendes úton járó BT billentyűzetnek ami töredék pénzből is megvehető. Csak ugye tavasszal az volt a gondom, hogy az iPadOS a magyarra állított kiosztással összekeverte bizonyos karakterek helyét. Nem tudom ez azóta változott-e.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz moleculez #120 üzenetére

    Én is néztem az utángyártottakat, de azok anno a nyomásérzékenységet nem tudták, nemhogy a dőlésérzékenységet, lehet már azóta ezt is megoldották, ha csak jegyzetelni kell, arra valóban elégséges lehet. A Pencil azért egy elég jó grafikai/rajz eszköz, amit egy iPad-del kombinálva tud (még az alap iPad + első generációs Pencil kombó is), az tényleg durván jó, ez az egyetlen kiegészítő amire azt mondom, hogy lehet drága, de ha ez a hordozhatóság és minőség kéne Wacomban, az még jóval drágább árfekvésben sem feltétlenül adott (használtam anno Windows alapú hordozható Cintiq-et és az ultrabookba való Intel CPU-val sajnos egyszerűen meg sem közelíti egy iPad sebességét, az Androidos verziókat meg pont az Android miatt inkább hagyjuk is, arra nincsenek meg azok az appok, mint iOS/iPadOS-re).

    Volt olyan grafikusként (könyv/képregény illusztrátor) dolgozó Youtube-os, aki az asztali Mac-re kötött Cintiq monitorral (aminek nincs saját hardvere) sem tudott olyan alacsony input lagot elérni, mint a bármelyik random iPad-el (mindegy melyikkel). Ez "sajnos" telitalálat volt az Apple részéről és önmagában drága kütyük ezek, de a grafikai bizniszben régebb óta jelen lévő gyártókhoz képest viszont pont nem.

    Szerk: Látom te is szerkesztettél, ahogy látom a terméklap meg sem mukkan nyomásérzékenység témakörben, gondolom mert nem tudja. Jegyzeteléshez tök jó lehet, de rajzhoz csak nagyon kompromisszumosan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák