Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz ddekany #104 üzenetére

    forrás XML -[transzformálás pl. vmi "stíluslappal"]-> kimenet XML (-> [XSL-FO] -> PDF).

    Igen, ez rendben is van. Csak éppen szerintem ez így, egy óriási szívás. :D És ahogy látom, nem csak nekem az. Az XXE szerintem egy hulladék, de ez egyéni ízlés dolga. A fizetős biztos jobb, de én nem fizetnék érte. Illetve nem is akarom magam bezárni egy programba.

    Ellenben, a LaTeX command-ok olyanok, ha jól sejtem, mint valami eljárás hívások.

    Igen, tulajdonképpen erről van szó. Maga az elv - hogy a formátumot ne keverjük a tartalommal - itt is ugyanaz, és ez a rendszer egy sokkal régebbi, kiforrott dolog. Ráadásul van mögötte egy profi szövegszedő rendszer, a tex.
    Szerintem ezerszer kényelmesebb a latex mint akármelyik xml -es ökörködés. Ami egyébként pl docbook -hoz elérhető rendszer, az a jade. De igazából az is a latex segítségével készíti el a végső pdf file -t.
    Ha valami nagy, netes tudásbázis a cél, és vannak a konvertáláshoz jó eszközeid, akkor biztos érdemes docbook -ot használni, de ott sem közvetlenül szerkesztve.
    Bár én lehet hogy akkor sem ebben gondolkodnék, hanem pl itt van ez:

    http://www.gnu.org/software/texinfo/

    Ez is tex alapon megy, de a latex -től eltérő rendszer, speciálisan a többféle kimenethez igazítva, konverterekkel, meg mindennel ami kell.

    No de mindegy. Lényeg hogy van bőven eszköz a dokumentumkészítéshez, csak meg kell találni a megfelelőt. Latex -re meg nézz rá mostanában is, úgy fest régen volt dolgod vele. :K

    Aztán majd ráérzel a dologra, mennyivel vacakabb ilyet szerkeszteni:

    <!DOCTYPE example PUBLIC "-//OASIS//DTD DocBook XML V4.1.2//EN"
    "http://www.oasis-open.org/docbook/xml/4.1.2/docbookx.dtd">
    <example><title>A DSSSL Function</title>
    <programlisting>
    (define (node-list-filter-by-gi nodelist gilist)
    ;; Returns the node-list that contains every element of the original
    ;; nodelist whose gi is in gilist
    (let loop ((result (empty-node-list)) (nl nodelist))
    (if (node-list-empty? nl)
    result
    (if (member (gi (node-list-first nl)) gilist)
    (loop (node-list result (node-list-first nl))
    (node-list-rest nl))
    (loop result (node-list-rest nl))))))
    </programlisting>
    </example>

    Mint ilyet:

    \documentclass[10pt,a4paper]{report}
    \usepackage[latin2]{inputenc}

    \begin{document}
    \author{név}
    \title{cím}

    \maketitle

    \chapter{fejezet cím}

    blablabla

    \end{document}

    Utóbbiból meg azt gyúrsz amit akarsz, rengeteg eszköz van rá.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák