Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz attila9988 #114 üzenetére

    "Szerintem annyi intelligenciát adhatnának 2012 -ben a word -nek, hogy - ahogy írod - a dupla entert úgy értelmezze, hogy az elsőt eltünteti, és a másodiknak ad egy sornyi térközt"

    Hát ezt már valószínűleg cseszhetik a meglévő dokumentumoknál... Az alapértelmezést új dokumentumoknál megváltoztatnák viszont, és beszólhatnának, ha valaki ösztönösen két entert üt, hogy már nem divat, csak egyet kell, és hogy ez milyen jó ám. Mert most ha most valaki normálisan alkar szerkeszteni, először el kell vergődnie a stílusok szerkesztéséhez, és ott átállítani a Normál bekezdés margókat. Esélytelen... A programnak kéne nevelni a felhasználót jó irányba, itt meg fordítva van.

    "Ha meg beleszoktál egy ilyen vizuális XXE szerű valamibe, nem is biztos hogy mással értelmesen bele tudsz nyúlni."

    XXE esetén történetesen a valódi elem és attribútum neveket látod/gépeled, meg tudod, hogy mi mibe van beletéve, szóval a nehéz részt, a sémát, tudni fogod. A könnyű részt, az XML szintaxist (ami kb <elemnév attribútumnév="érték">tartalom</elemnév>), azt mondjuk nem gyakorlod vele. De amúgy olvashatóra formázza a forráskódot (tördelés, behúzás), meg nincs rejtett szemetelés, szóval bele lehet nyúlni simán forrás szinten ha nagyon akarsz.

    "Erről beszélgetünk. :D Latex -be pont ezt csinálod. megmondom neki hogy \chapter{Első fejezet} és onnantól kezdve ott van az a fejezet"

    Amiről én beszélek, az az, hogy nem \chapter{A lovak élete} van, hanem "A lovak élete" szép nagy betűkkel.

    "Én ránézek a latex doksimra, és látom mi micsoda. Word -ben nem. Docbook -ban meg meg kell erőltetnem magam. :D"

    Én értem a parát, de azt kell mondjam, hogy amennyiben nincs kézi festegetésre lehetőség, ha nagy betűkkel nagy függőleges margókkal látsz egy sort, akkor tudod, hogy az egy chapter. Igen, vannak határesetek, amikor nem árt valami cimkét kijelezni, de nem gond az ügy a valóságban. És nehogy azt mond nekem, hogy egy rendesen formázott címet nem hamarabb azonosítasz be, mint egy \chapter-t...

Új hozzászólás Aktív témák