Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackSoft

    addikt

    válasz westlake #31 üzenetére

    Attól válik egy gép szerverré, hogy arra használjuk. Tegyük fel, hogy csinálok egy oldalt, mint a PH!, csak mondjuk tized ekkorát, aminek nincs különösebb igénye. Amin az oldal fog futni számítógép, azt szervernek fogjuk nevezni... Márpedig lehet hogy egy PIII-as Tualatin hajtja meg 256MB SDRAM-al. Tehát sem az ECC, sem a SCSI nem lesz jelen, még is működni fog minden.

    Kezeim alatt volt 20-25 proliant. Szervereket működtettem külföldön. Ez elég régen volt, dual procisal voltak, Tualatin procikkal, cpu-ként 1GB ecc-vel. 4x72,8GB IBM U320-as SCSI-k voltak bennük (régebbiekben a 68pines U160-asok, azok csak 18,3GB-osak voltak). Ezek voltak használva játék szervereknek, illetve volt ami torrentért felelt, és weboldalakat is működtettek, FTP tárhelyet biztosítottak.

    Nem sokkal később én elmentem onnan, és otthon csináltam hasonlót, de szerverekre nem volt pénzem. Összeraktam single procis piii-as konfigokat, normálisa rammal, ide diskekkel, és volt saját játék szerverem, egy torrent szerverem is, és weboldalt is működtettem (külön gépek). Minden ugyan úgy ment, mint a méregdrága ecc-vel meg scsi-val. Tehát én ugyan nem tudom ezekre hol van szükség, de nélkülük is olyan szervert lehet csinálni, ahogy annak rendje van :B

    ---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Új hozzászólás Aktív témák