Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz b. #48 üzenetére

    A super jobban hangzik mint az se

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • izee

    senior tag

    válasz b. #48 üzenetére

    Nyilván megtörtént a revízió váltás, attól azt még - mivel nem ismerek/nem olvastam patch note-ot további ellentmondásig finomhangolásnak (tuningnak) tekintem.
    TU116-300-A1 vs. TU116-400-A1 -ról szólva nem hinném, hogy specifikációs táblázatban (pl. lásd: táblázat) találnánk köztük jelentős a különbséget. TMU-t le lehet tiltani és én erre fogadnék itt is. Ilyen esetekben (letiltás) a fogyasztás szerintem számottevően nem csökken.
    Ha a linkelt tábla adatokat nézem, olybá tűnik, hogy pl. maga az RTX 2080 egy butított mag. 192 helyett 184 TMU-val van ellátva. 192= 2^7 + 2^6 ("kerek" számok összege). 184 TMU, az talán egy kihozatal miatt megjátszott biztonsági butítás. Lehet, hogy 1% sem volt defektes, de termék speckó miatt mégis le köllött tiltani. A nem butított chip meg eljött a 2080 Super és a politikából ismerős "extraprofit" ;] képében. De legalább van verseny és kijött a fullos chip is.

    De komolyan, ha nem létezne marketing, akkor (többek között) az RTX 2080 (TU104 "SE") csúnyán olcsó lenne (lásd: utángyártott autóalkatrészek), mert egy ici pici negatív eltérés van a fullos terméktől. Bár itt a gyár ugyanaz.

    ---

    Nemtom, egy sorozaton belül mostanában a fogyasztásból indulok ki inkább figyelembe véve a memó sávszélt is (ami mostanában 64-384 bit). A GTX 650TI Boost óta nekem mindig gyanús a butítás ténye, ha a mért jellemző fogyasztás inkább egy kategóriával felettivel passzol (GTX 660) semmint a (sima nem boost) GTX 650TI-re.

    És azért az órajeleket is megnézem gyanús egyezőségek után kutatva. Valamint a "Die size (mm2)"-t.

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

Új hozzászólás Aktív témák