Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz kovi831 #35 üzenetére

    8 hónapig használtam az i7-ben lévő IGP-t, de amit írsz hibák egyet sem tapasztaltam.

    Pedig nyúztam játékkal és video renderrel is több órát hónapokon keresztül.
    Az idő alatt jött IGP-hez új driver és arra frissítve szintén rendben volt.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz VaniliásRönk #45 üzenetére

    Ha már szoftver akkor egy kis kitérő:

    Az Nvidia-hoz képest a rosszabb driver-ek úgy tűnik mások számára is feltűnt.

    Anno AMD Athlon XP 2200+ Soc462 és Athlon64 3200+ Soc939 Venice prociknál nem volt gondom szoftverrel. Nv GF4 MX440 illetve Nv 6800GT-vel mentek és tették a dolgukat Windows XP alatt. Igaz a chipset Nvidia nForce4 volt így a driver-t is az Nvidia készítette :)

    Később Intel E8400 és Intel i5 750 mellett gondom volt ATI HD 4850-nel.
    Az akkori Acer monitorom 1680x1050-es natív felbontását nem tudta kezelni az AMD Catalyst Control Center avagy CCC Windows Vista alatt. Ami azért volt érdekes, mert az előtte a gépben lévő Nv 7600GT gond nélkül kezelte, majd friss Windows Vista telepítése (és még 2x próbálkoztam új OS telepítéssel) sem oldotta meg a gondot. Kikutattam a neten, hogy nem egyedi a hiba AMD VGA esetén és az Acer szerviz szerint is a VGA driver-nek tudnia kellene kezelnie rendesen így ők a továbbiakban nem tudnak segíteni a hiba elhárításában. A megoldás egy CCC driver ini fájl átírása volt amelyben kézzel kellett beírni a monitor natív felbontását. Viszont ezt minden OS újra rakás vagy VGA driver telepítés után meg kellett csinálnom, hogy működjön ahogy kell...
    Az AMD HD 4850 kikerült a gépből. Nv GTX 275 be. Friss Vista fel. Ugyan az a monitor ugyan az azzal a kábellel gond nélkül működött a natív felbontáson.

    Másik történet: LG LED tévére kötve az akkori AMD Mobility HD 5470-nel szerelt laptopomat amin Win7 volt olyan pocsék képet adott, hogy rossz volt nézni. Hiába indítottam a laptopot újra és újra, a tévét is ki-be kapcsoltam vagy vártam nem javult a helyzet. A driver-ben vagy a tévén való módosítások után sem jutottam előrébb. Laptopot cseréltem. Az újban Nvidia GT555M (szintén Win7) volt és ugyan azon a tévén ugyan azzal a HDMI kábellel a kép olyan volt mint lennie kellett. Csak egy újraindítást igényelt a laptop amit anno első hibaelhárításnál próbáltam a Mobility HD 5470-nel is, de ott nem javult a helyzet.

    Jelenleg úgy vagyok az AMD-vel, hogy CPU terén a Ryzen nem rossz, de majd a következő széria jobb lesz és remélhetőleg ilyen hibajavításokra sem kell majd várni, hanem alapból vagyis elsőre összejön AMD-nek ez a része a történetnek, ha egy új szériát dobnak majd piacra.
    A jelenlegi 4790K után dupláznám a magok számát (ha majd váltok valamikor), hogy minimum a 8mag meglegyen.

    Szóval esetemben ismét képben van az AMD, mert a teljesítménye jó (lesz) és remélem jobb lesz a következő széria mint ez a mostani.

    Viszont az a töketlenkedés amit a VGA-nál csinálnak az egy vicc... :((( lassan 1 éve a felső közép és az afeletti kategóriák ellenfél nélkül vannak Nv-nél... pedig ha már tavaly vagy legalább januárba kiadtak volna valamit ami hozza legalább a GTX 1070 teljesítményét, 1db 8pin-es tápcsatlakozóval 150k Ft-ig bezárólag akkor szóba jöttek volna de így... max RX 480...? Nekem az teljesítmény szempontjából kevés.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz VaniliásRönk #53 üzenetére

    Driver összeomlás, Windows fagyás vagy kék halál.

    Lehet eddig neked nem volt semmi bajod, mert nem frissítesz gyakran. Linuxszal a gépeden meg gondolom nem sűrűn játszol újabb címekkel.
    A felhasználási mód dönti el igazán, hogy kell-e frissíteni driver-t.

    Ha megjelenik egy új játék, akkor régi driver-rel tapasztalhatsz futtatásbéli vagy grafikai hibákat.
    A probléma nem garantált régebbi driver-rel a gépen, de fent áll a lehetősége és ezért érdemes új cím megjelenésekor külön az adott játékhoz megjelenő új driver-t felrakni.

    Nem mellesleg az ilyen direkt játék mellé ajánlott és kihozott driver-ek optimalizálást is hoznak a korábbi driver-hez képest az esetleges hibajavításokon felül.

    Neked miben mutatkozik meg az "előremutató fejlesztés" az AMD részéről?

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz VaniliásRönk #78 üzenetére

    Meglehet ez volt a Vista idején, de ezek ellenére az idők folyamán a kevesebb AMD kártyával rendelkező tulaj több problémát tapasztalt mint a jóval több Nvidia-t birtokló kártyatulaj.

    Szóval mióta Linuxszozol és nem játszol a gépen újabb címekkel milyen "előremutató fejlesztés"eket tapasztaltál az AMD részéről?

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz VaniliásRönk #53 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz solfilo #89 üzenetére

    Alap működését tekintve nem volt baj a driver-rel.

    Csak az extra szolgáltatással amit menüpontból kell kapcsolni ha kell a DSR, ráadásul itt SLi-ről van szó azaz 2 kártyás rendszerről, ami meg kevés embernek van.
    Az Nvidia gyorsan reagál az esetlegesen felmerülő hibákra.

    Amit linkeltem hiba AMD driver-rel az viszont mostani és semmi extra funkció nem került aktiválásra csupán a telepítés után fagyott az egész OS.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz solfilo #92 üzenetére

    WHQL gond volt, ami 2 kártyás rendszernél jött elő egy átlagtól eltérő helyzetben egy olyan funkciót aktiválva amit a felhasználók jelentős nem is tud, hogy benne van a driver-ben :N

    Jah gond van mind a 2 oldalon persze ezt nem vitatja senki, csak a használhatóság szempontjából a nagyobb bázissal rendelkező félre kevesebb panasz érkezett úgy összességében mint a kisebb bázissal rendelkező félre úgy, hogy azt még a média is lehozta és a köztudatban is ismert, hogy problémásabb.

    Ráadásul a kisebb csoport ritkábban kap driver-t, míg a nagyobb csoport ha hibát is talál egy új driver-ben órák-napok kérdése és javítva van.

    Peace :K

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák