Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nuke7

    veterán

    válasz nyunyu #2 üzenetére

    úúú, az 7 elég jónak tűnik, de az ára is... :DDD

    https://youtube.com/user/nuke7

  • bambano

    titán

    válasz nyunyu #55 üzenetére

    nekem pl. kevés lett a két diszk hely, mert a bele rakható legnagyobb, piacon beszerezhető diszk is betelt. kellett volna kezdésnek három, de inkább több diszk hely, a következmény házcsere lett.

    leírom, hogy nekem mi a megfelelő ház.
    1. kapható.
    2. amikor megjön a boltból, *MINDEN* benne van ahhoz, hogy több diszk elférjen benne. tehát nem kell utólag diszk keretet rendelni, ami az esetek zömében beszerezhetetlen
    3. a diszk tálcák az sff diszk rögzítési szabvány szerint vannak kilyuggatva, mert nagyjából 6-8 tera fölött az összes diszk ilyen. ezen kb. az összes ház elbukik, többek között a nagy kedvencem, a node 804 is.
    4. az az 57 ezer forint amennyiért pár napja vettem egy define 7-et, az erősen visítva a felső határ
    5. minden diszk jól hűthető. a tápegység kamrában elhelyezett, gyakorlatilag zárt diszk nem ilyen.
    6. nem baj, ha több, mint 4 diszk belefér.
    7. nem baj, ha a diszkek miatt nem fér bele diszkrét videokártya, ezeket én tárolószervernek használom.

    ezeknek a feltételeknek gyakorlatilag a define 7 felel meg egyedül. *EGYEDÜL*. ráadásul erről a házról van egy rakat videó a tecsőn, ahol látható, hogy nem csavarozható bele a diszk (3. szabály) , mert még a korábbi helyeken vannak a csavarok. és meg kell venned a házat ahhoz, hogy kiderüljön, áttervezték a diszktartót, tehát jó. vennél 60k-ért házat lutriban?

    ezen kívül van még az általam korábban linkelt define 7xl, amiben elvileg 18 diszk pozíció van, amiből 6-hoz elegendő diszk tálcát csomagolnak a dobozba (2. szabály kilőve), tehát hiába 80k (4. szabály kilőve), vagy tudsz hozzá szerezni diszk tartót azoktól a beszállítóktól, akiknél regisztrálva vagy, vagy nem (rendszerint vagynem).

    Ezen kívül egy ház van még, amit néha lehet kapni (1. szabály kilőve), a Silverstone Grandia gd08b, ami egy fekvő desktop ház. ha ez az orientáció neked megfelel, akkor ebbe bele lehet rakni 8 diszket.

    Tehát jelenleg az én ismereteim (pláne az általam használt beszállítók szerint) egyetlen egy darab ház van, ami fizikailag megfelel, ez a define 7, ára szerint kicsit fogcsikorgatva. és rettenetes mennyiségű időt elcsesztem már azzal, hogy házat keressek gépeknek. főleg, amikor matx méret kell, az mostanában már kérdés nélküli harakiri. ezt még tetézte, hogy egy, egyébként teljesen jó, cm masterbox3-at ki kellett hajítanom, mert nem fér bele elég diszk.

    Van még egy ház, ami nekem jó és tetszik, régi, nem kapható, de van belőle itthon kettő. A Stacker1. A többi csak kibic... :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák