Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz Dalai Láma #13 üzenetére

    készíthetnek egy alap szó - kép szótárat, ami segíthet az általánosabb motívumok keresésében, esetleg le lehet rajzolni, amit keresel. esetleg egy google képekresőhö hasonló motor mögé lehet integrálni: rákeresel szövegkörnyezet alapján a képekre, majd ha találsz egy olyat, amit tetszik, kijelölöd rajta a megvelelő motívumot, és már ezzel a keresővel keresel tovább.
    a színre való keresés innen már nem nagy kunszt...

    egyébként az előbb akartam írni én is ezeket az ötleteket, és dettó a kerékpárral akartam példálózni :D kíváncsi lennék egy statisztikára...

    A vér nem válik VAZZE!™

  • rudi

    nagyúr

    válasz Dalai Láma #13 üzenetére

    Ezek a képtartalom alapján hasonlóságot kereső dolgok rendszerint úgy működnek, hogy fognak egy alakzatot, annak megcsinálják valamilyen függvénytranszformációját (fourier vagy mondjuk wavelet), ami a számítógép számára sokkal jobban kezelhető mint az eredeti pixelhalmaz, aztán nekiállnak összehasonlítgatni más alakzatok ugyanilyen transzfomációjával. Anno foglalkoztunk ilyennel egyetemi szinten, de akkor még elég távolinak tűnt felhasználás, mert lassú volt a dolog, és volt még halom buktató, amit nyilván mások kiküszöböltek már, vagy azon dolgoznak. Ha viszont működött, akkor nem csak a pontosan ugyanúgy álló és ugyanolyan színű dolgokat talált meg, hanem az elforgatottakat is.

    Rengeteg olyan kereső elmélet van, ami mondjuk az 5 évvel ezelőtt rendelkezésre álló számítási teljesítménnyel még kivitelezhetetlen volt, de most már egyre reálisabb a használata. Kollégák valami eszméletlenül hatékony mátrixos módszert is próbálgattak, de abban meg egy 10 000 x 10 000 nagysákrendű mátrixot kellett transzformálgatni, szóval az is marha lassú volt. Meglátjuk, mit hoz majd a jövő ezen a téren.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák