Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    A dolog ennél kicsit bonyolultabb. Ha üzemel a rendszer, akkor fülel és probál megfejteni minden elhangzó szót hátha neki akarnak adni valami parancsot. Honnan a francból tudná a rendszer, hogy neki mondanak valamit vagy éppen valami magán beszélgetést folytatnak az orra előtt. Ha valaki nem akarja használni az kapcsolja ki a rendszert kézzel vagy paranccsal. További funkciója a rendszernek, hogy fejlődik. Eltárol olyan szavakat mondatokat, amit nem képes felismerni. Majd ezeket lejátszhatóvá teszi a rendszer fejlesztésével foglalkozóknak anélkül, hogy azonosítaná, hogy mi hol kitől hangzott el.... Amikor már visszajátssza embereknek tanulási célból már személytelenek az adatok. A cél az, hogy bár a rendszer nem tudja megmondani, hogy mi hangzott el egy ember esetleg képes neki megfejteni hallás alapján és megadni a rendszernek. Anélkül nem tudna tanulni a rendszer a saját hibáiból. magunk közt szólva a google esetében is van szöveg értés diktálás után, amit egy netes szerveren próbál megfejteni a rendszer. Mondjuk gépelés helyett diktál az ember a telefonnak. Aztán sikerül azt hallani vagy nem amit mondtak neki. :) Nem egyformán beszélnek az emberek és ugyan azt a mondatot is gyakran máshogyan ejtik ki. Azért határozottan növekszik a sikeres felismerés aránya az elmúlt pár évben és vélhetően 2-3 év múlva még inkább jobban fogja felismerni a szóban közölt infókat. Ehhez viszont tanulni kell a rendszereknek a hibáikból. Vagyis ember kell hozzá, aki egyértelműen felismeri mi hangzik el és megadja, hogy mit kellett volna megérteni az elhangzott szövegben. Az idd ki a billit és a vidd ki a bilit tipikus esete. Szóval szerintem nem gáz ha a Siri és hasonló rendszerek továbbítják személytelenül azokat, amit hallanak és nem képesek megfejteni, mert tanulnak belőle.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz 30z.Samu #4 üzenetére

    Azt a GPS adataid alapján tudja hol voltál. Még csak nem is kell használni hozzá ott a telefont. Viszont kikapcsolható a nyomkövetés csak egy kicsit bele kell menni részletesen a goggle beállításaiba és sok mindnt le lehet tiltani magával kapcsolatban az embernek, Mint ahogy vissza is nézhetőek az adatok. Aztán meglepődve látja az ember, hogy látja, hogy 2,5 éve ekkor és akkor éppen bement egy áruházba... :) Vagy megtudja nézni egy térképen, hogy merre járt egy hónapja... :) Nekem is volt, hogy elugrottam vásárolni mondjuk az Obiba aztán fél óra múlva megkérdezte a rendszer, hogy mennyire jött be az Obi áruház minősítsem. Anyádat figyelsz ennyire köcsög.... :)

  • Robitrix

    senior tag

    válasz cog777 #6 üzenetére

    Azért egy telefonon nem igen van meg az elég kapacitás ahhoz, hogy helyben megfejtse, hogy mit hall. És nem is feltétlenül a CPU/GPU teljesítményen múlik hanem a háttérben levő sok TB-os adatbázisokon. Azért ahhoz, hogy bediktáld érces borízű hangon, hogy "Béla hozd vissza fogómat vagy pofán váglak!" Mint klasszikus pályaudvari hangos bemondónál. igen sok féle változatban kell ott lenni a szavaknak vagy mondatoknak. Nem tudom szavakat vagy mondatokat ismer fel a rendszer, mert egy magányos szót másként ejtünk ki, mint mondjuk egy mondatban szó kapcsolatban, amikor hatnak rá az előtte és utána kiejtett szavak is. más lehet a hangszín és hangmagasság annak függvényében, hogy kérdezek, állítok vagy felkiáltok éppen. Vagyis még ugyn az az ember is meglehetősen eltérően ejtheti ki ugyan azt hét még sok millió ember, aki tuti nem egyformán beszél azért. Mi emberek tapasztalati úton tanulva nagyjából megértjük egymást nagyjából vagy nem. :) Legalább is azonos nyelvterületen. Ennek ellenére nem mindig érthető, hogy mit mond a másik pontosan. :) Egy számítógépes szöveg értés ennél jóval butább és korlátozott, de kétségtelenül évről évre "okosodnak" a rendszerek.

  • Robitrix

    senior tag

    Amúgy valóban nem kell hozzá sok csak némi adatelemzés. Mondjuk van egy magán orvos, akinek urológia a szakterület. Aki intenziven olvasgatja a netet az urológia témában. esetleg rendel is a neten ezzel kapcsolatos eszközöket, gyógyszereket stb. Na most a rendszerek tudják ki rendel honnan milyen GPS koordinátákat használva. Aztán elég hozzá, hogy mondjuk 50-70-es éves pasik gyakran megforduljanak az említett koordinátáktól pár méterre a saját telefonjuk GPS adatai alapján. Innen kezdve már csak egy kis logika kell hozzá, hogy az illető urak az urológus orvost keresik fel mondjuk valami a korukra jellemző problémával mondjuk a prosztata okán. Innen kezdve már csak egy ugrás, hogy ezeknek a személyeknek érdekes lehet ha valami prosztata reklámokat dobnak fel hirdetésben. Vélhetően vagy 100-szor nagyobb az esély egy prosztata gyógyszer reklám sikerének az említett korban beleillő és az orvos környékén járó uraknak, mint egy 10 éves lánynak, aki nem is járt a környéken. Puszta adat és viselkedési szokás elemzés. Nem kell konkrét beszélgetést meghallgatni az orvos és a paciens közt hozzá.

  • Robitrix

    senior tag

    de megmutatom milyen kis precíz a nyomkövetés. a saját adataim 2018 februárból, hogy egy nap hová mentem mikor mennyi időt voltam ott stb. Hol voltam mikor voltam, merre mentem mennyit voltam ott stb.
    [link]

  • Robitrix

    senior tag

    Szóval, ha valaki féltékeny tipus és hozzáfér a neje androidos telefonján regisztrált gmail fiókhoz simán megnézheti, hogy merre volt az asszony mondjuk múlt héten szerdán.... még csak kém szoftver se kell bőven elég a Google adatok. Már amennyiben nincsen letiltva a fiókban a nyomkövetés. már pedig az emberek 99%-nak nincsen letiltva. (nekem mondjuk már le van tiltva)
    - ööööö szivem csináltál valami érdekeset tegnap előtt????
    - áhh semmi dolgozni voltam aztán haza fele vásároltam, majd beültem egy plázába azzal a Piri nevű barátnőmmel egy kávéra. Nem volt semmi érdekes.
    - érdekes a telefonod szerint két órahosszat a város másik felében voltám, ha jól sejtem annál a köcsög Bélánál a kollégádnál aki mint sejtem egy ideje a szeretőd!!!!!
    És akkor most meghalsz!!!! Desdemóna!!!!
    Tanulság ne adjuk meg a nejünknek vagy a férjünknek stb. a telefonnál használt gmail fiók adatait...... vagy kapcsoljuk ki a fiókban a nyomkövetés funkciót ha külön utakon járunk.... :)
    Na most akkor erre hány házasság és kapcsolat fog rámenni??????

  • Robitrix

    senior tag

    válasz rii #37 üzenetére

    nem feltétlenül a reklám miatt van a szöveg felismerés. Na meg tudomásunk szerint a rögzitett beszélgetés, amit nem képes mondjuk megérteni a rendszer anonim formában van rögzitve már, mikor ember elé kerül, hogy hátha ő meg tudja mondani, hogy mit mondanak az elhangzzó szövegben.

Új hozzászólás Aktív témák