Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz sh4d0w #10 üzenetére

    Vista alatt milyen videokártyához kaptál te 640*480-as felbontást 16 színnel, _alapból_?

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz FTeR #17 üzenetére

    Elkényelmesedtek?? :)
    A lusta disznók.. :D Ez olyan furán hangzik nekem.
    Egységsugarú usernek örömöt okoz vajon, ha szívhat egy hardverrel? Elkényelmesedés az, ha minden úgy megy, ahogy kell?

    Persze nem MS hibája, hogy nincs minden régebbi nem támogatott hardverhez driver, de a usert nem nagyon érdeklik, a technikai részletek, és hogy kinek a "hibája". XP-n ment/megy? Akkor XP lesz (marad), ennyi. Igazából ez senkinek sem a hibája, MS választhatott, hogy mit kezd az új os-ében a driver modellel, a gyártó választhat, hogy támogatja-e az új rendszeren az adott hardvert, user eldöntheti hogy milyen os-t használ. Mindenki dönt valahogy, és ebből kialakul egy helyzet. Szerintem a saját döntéseinkre kell koncentrálni, nem a többiekére. Úgy gondolom, hogy nem fair MS-t hibáztatni, hacsak szerződésben nem vállalt garanciákat, ugyanígy a gyártókat sem fair, hacsak nem úgy adta el a terméket, hogy a windows Vista is támogatni fogja. Usereknek meg marad az, hogy nem kötelező Vistára váltani.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Chaser #20 üzenetére

    Lehet, hogy így kevesebb lenne a bevétel a Z termék előállítása miatt, de legalább vennék az Y cuccomat rendesen
    Azért ez jóval összetettebb. Nincs kapacitás erre, irdatlan sok hardver van, és a driver fejlesztők nem dolgoznak ám olcsón. Én nem hiszem, hogy megérné. És ez még csak az anyagi vonzata. A másik az, hogy bizonyos esetekben nem is tudná kifejleszteni a drivert az adott hw-hez, mert nem kap dokumentációt (pl. nem ad neki a gyártó, nehogy már kevesebb fogyjon az új, még támogatott termékéből, vagy azért nem, mert titok), vagy olyan komplex a hw, hogy indokolatlanul sok erőforrást igényelne a driver kifejlesztése. Pl. egy régebbi, de már komolyabb vga-nál.
    A tesztelés is drága, komolyan tesztelni kell a meghajtókat, hogy ne visszaájára süljön el a dolog. Nem utolsósorban támogatást is kellene nyújtani hozzájuk.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz sh4d0w #25 üzenetére

    Értem. Amúgy véletlenül se XP-ről szólt a thread, amit folytattál. No meg a topik és a hír se.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz bambano #73 üzenetére

    2008 januárban akarták befejezni a windows xp eladásokat, de jelen állás szerint leghamarabb csak 2008 nyarán történik ez meg. De ez nem befolyásolja a frissítéseket és supportot, mivel nem az eladás idejétől függ. Az _SP2_ supportja 2014-ben szűnik meg attól függetlenül, mikor fejezik be az értékesítést.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Jim Tonic #82 üzenetére

    Hát, ennek se füle, se farka. Egy HW nem nagyon fogja támogatni az oprendszert. Fordítva szokás. Maximum arról beszélhetünk, hogy a nyomtató gyártója nem írt Vista alá drivert. De ha egészen őszinték vagyunk, a régebbi hardvereket illik alapból támogatnia az operációs rendszernek.

    Inkább ennek se füle, se farka. Az oprendszer támogatja a hardvert valóban, a hardver az nem támogat semmit technikailag, az egy darab vas, viszont az oprendszer csak úgy tudja támogatni a hardvert, hogy a termék gyártója megírja a támogatást a termékhez az oprendszer alá. Nem maximum arról beszélhetünk, hanem pontosan arról beszélhetünk.
    Mi illik, mi nem. :F Le van ejtve a gyártók részéről.
    Ha bevezetnek egy új driver modellt azért, hogy jobban ki lehessen használni a hardvert, mindezt biztosabban, és biztonságosabban, akkor nem fogják a régi drivereket támogatni, melyek nem felelnek meg az új modell által támasztott követelményeknek, mert akkor a fene megette az egészet. Ez a döntés a MS szíve joga, szerencsére nem kötelező Vistát használni, főleg nem olyan hardveren, amihez nincs driver a rendszer alá.


    Szerintem ha bárki vesz egy 1600W-os hajszárítót nem éppen olcsón, majd hazamegy, és alig fúj valamit, az lesz az első, hogy vissza fogja vinni, hogy nem ezt várta a pénzéért.

    Ha 115 Volton próbálod működtetni a 230 Voltra tervezett hajszárítót.. Egy hajszárítónál egyszerű a dolog, megmondják, hogy milyen hálózatot igényel, és milyen környezeti tényezők mellett üzemeltethető, és onnantól kezdve gyakorlatilag mindenütt ugyanúgy működik. Egy operációs rendszer nehezen összevethető egy hajszárítóval. Nem lehet megmondani, szerződésbe foglalni, hogy egy-egy adott hardveren fog-e biztosan futni, mert hardverkombinációknál lehet(ne) csak ~kb-re megmondani, nem beszélve arról, hogy azt főleg nem lehet megmondani, hogy milyen hardveren nem fog futni, mivel olyanokat is fel kéne sorolni, amik még nem is léteznek, továbbá miért állítaná a MS, hogy nem fog működni, ha egyszer nem tőle függ, hogy a gyártó támogatni fogja-e a termékét az OS-en.
    Sebességet is szinte lehetetlen meghatározni, viszonyítani. Van rá próbálkozás, az élményindex. De még mindig ott van az, hogy a felhasználóknak mások az igényei, mást értenek lassú,elfogadható,gyors működés alatt.
    Ha veszel egy dvd filmet, de nem tetszik a film, gondolom nem viszed vissza. Ha nincs dvd lejátszód, és nem tudod lejátszani, nem veszik vissza ilyen indokkal. Vagy ha 5.1-es hangot igér a film, de csak 2 hangszóród van, akkor se.
    A Vista működik, de arra senki nem vállalhat garanciát, hogy minden hardveren megfelelően működni fog. Ezért kell tájékozódni előtte (pl. windows vista upgrade advisor), vagy pedig hozzáértőkre bízni, és olyan márkás gépet venni, melyen ott figyel a vista logo, és garanciát, supportot adnak hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Narxis #87 üzenetére

    A különböző minősítő logók között meglepő módon különbségek vannak.
    Elvileg a Certified for Windows Vista minősítést csak szoftverek és hw eszközök kaphatnak, nem pedig egy teljes számítógépkonfiguráció.
    Másrészt ha kap egy windows vista capable logót , vagy works with windows vista logót egy konfig, akkor az értelemszerűen nem arra garancia, hogy gyorsan, tökéletesen fog futni, hanem hogy megbízhatóan képes futtatni a Vistát a gép, kompatibilis vele. Windows Vista capable/ready/basic logót sok gépre rá lehet aggatni, megtehetik a gyártók, ha a követelménynek megfelel a gép. Az már más kérdés, hogy XP-t gördülékenyebben futtatna.
    Ha windows vista premium logót kapott a gép, akkor nagy gond nem lehetett a teljesítménnyel szerintem, legfeljebb nem járatódott még be a rendszer (indexelő, superfetch)

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Narxis #98 üzenetére

    Ezt írtam:" Windows Vista capable/ready/basic logót sok gépre rá lehet aggatni, megtehetik a gyártók, ha a követelménynek megfelel a gép. Az már más kérdés, hogy XP-t gördülékenyebben futtatna."

    Summa summarum miért más kérdés, hogy gördülékenyen fusson az Oprendszer a gépen?
    Miért más kérdés.. Azért más kérdés, mert két különböző dologról szól a két mondat.
    Ne rajtam kérd számon a minimum követelményt, és a gyártók hozzáállását.

    A bejáratódásra meg ki fog várni?
    Nem kell várni, felőlem aztán azonnal törölheti az egész kócerájt. :)
    Nem azért vagyok itt, hogy meggyőzzelek.

    Az az egy hónap még barátok között sem egy hónap, legrosszabb esetben néhány órás nagyságrend, feltéve hogy használva is van a gép. Konkrétan annyi idő, amíg az indexelő végignézi a vinyót és elhallgat, az alkalmazások egyszer-kétszer lefutnak, és újra lesz indítva a gép néhányszor. A legelső időszak a kritikus, mert akkor rakja tele az ember programokkal a rendszert. Becsapós a folyamatos kerregés is, mivel az indexelő dolgozik, azt látja a user, hogy csak tölt meg tölt állandóan, de közben csak minimálisan lassítja a rendszert, a válaszidő nem nő meg nagyon. Jónéhány Vista capable gépen futtattam már Vistát alapbeállításokkal, nem volt lassú, igaz, aero nem ment alapból. (néhány % cpu-ban, + néhány 10MB memória)

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Jim Tonic #102 üzenetére

    Én meg voltam győződve, hogy adott rendszerekre kell szoftvert írni, nem fordítva. Kidobom miattad a diplomám.
    Egész nyugodtan. :) De nehogy miattam, ennek a mondatnak nem mondtam ellent, meg egyáltalán, csak úgy lóg a levegőben.


    Már ne haragudj, de miről beszélsz? Itt előretelepített dolgokról van szó. Ráadásul mind1, milyen "konnektorba dugod bele" a Vistat, mindenhol lassú és problémás. Mit akarsz megmagyarázni?

    Azt, hogy ez hülyeség. Nem "mindenhol" lassú és problémás, és többnyire nem jobb választás az XP.

    A panaszok szerint sok hardver vagy egyáltalán nem, vagy csak részben működik az új operációs rendszer alatt, a gépek gyakran lefagynak, és a perifériák lassúak.
    Ez nem hiszem, hogy az előtelepített, logóval ellátott gépekkel kapcsolatos, de ezekre is kiterjed a következtetés.

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák