Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ztoldy

    senior tag

    válasz diegho #19 üzenetére

    Egy nagyon fontos lépés, hogy az ember tudatosítsa magában, hogy saját magának akar jót és ne érdekelje, hogy más mit mond, gondol vagy mi a másik véleménye.
    Sajnos sok ember a környezetének akar megfelelni, emiatt is meg tudnak bukni az elhatározások.

    Ide tartozik az is, ha valaki pl. szeretni folyamatosan ugyanazokat enni, mert mondjuk neki úgy egyszerűbb nyomon követni mennyit eszik. És akkor jön a sok okos, hogy egyhangúan eszel kell a változatosság.
    És amikor mondom neki, hogy ha ő egyik nap reggelire kakaóscsigát eszik, a másik reggel meg croissaint az is egyhangú, mert szinte csak szénhidrát, de persze nem érti.
    Másik kedvencem, amikor azt mondja, hogy ő nem szereti a zero kólát, mert nem jó az íze, úgyhogy ő cukrosat iszik. Persze, ha 20 év alatt hozzászoktattad magad a kóla cukros ízéhez nem fog ízleni a zero egyből.

    https://www.refundo.hu/?ref=175161

  • johnyblaze

    aktív tag

    válasz diegho #19 üzenetére

    Nem épp a parizerre gondoltam.példának használtam.de amúgy hidd el van baj avval is ,semmi hasznos tápanyagot nem viszel be vele.átfogóan a hasonló trágya élelmiszerekre gondoltam.tény a cukor is nagyon rossz illetve a cukrozott üdítők.viszont sok olyan ember van aki nem fogyaszt üdítőt mégis elhízik a gyatra minőségű élelmiszerektől. Illetve vidéken a kínálat is elég korlátozott,gyümölcs és zöldség egyaránt. Koriandert jóformán sehol sem kapni . Akár tesco,akár lidl...
    Ez sem könnyíti meg a dolgod. Én pl ha tehetem magamnak csinálok limonádét. Citrom,gyömbér,passion fruit ( ha van persze...) és valójában ez lenne az egyik fő alkotó elem.illetve menta levél (ez is csak ha van). És akkor ennyit a szándékról.Látja az ember hogy fele anyagot nem tudja beszerezni amitől már nem olyan az egész.Inkább vesz egy zero üdítót vagy ízesített vizet.
    Ja és akkor mondják az okosok : dehát nincs szezonja a gyümölcsnek... Persze a nagy f@szt. Ha banán egész évben kapható akkor nemértem miről beszélünk.

    ui; gyakorlatilag ,alma,narancs,banán amiből tudsz gazdálkodni. Ami nekem speciel már a könyökömön jön ki.Sokszor vágynék másra. Illetve kicsit vicces pl hogy egy avokádó 400-500-600 ft ( ha le van “árazva” akkor 300) :D
    usaban 80c ért vettem. Szégyen. Tudom más piac,de ez elég sovány vigasz.

    [ Szerkesztve ]

    "don't fulfill her desire, just up away and retire"

Új hozzászólás Aktív témák